دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :    بررسی میزان تأثیر رشد غیر بهینه مخارج دولت در ناکارایی شاخص مالیات به هزینه های دولت

 

مثلا بخشی از درآمد حاصل از سود سهام و سود بانکها از مالیات معاف هستند وانگیزه های مالیاتی برای شرکت های تازه تاسیس،موضوعی جدی است. اکثر شرکت های دولتی و خارجی، سازمان های غیر انتفاعی و همچنین بخش عظیمی از واردات از معافیت مالیاتی بهره مند هستند. و در نهایت مشکل کلیدی تر، تکیه شدید اقتصاد بر درآمد های نفتی برای تامین هزینه و لذا حساس نبودن به درآمد های مالیاتی است.زمانی که درآمدهای نفتی، بیش از 70% درآمدهای ارزی کشور را تشکیل می دهد و متجاوز از 56% هزینه ها از همین منبع تامین می شود، اقتصاد قهرا ساختار رانتی به خود گرفته و دیگر بهینه و مالیات محور نخواهد بود. از این رو در یک نگاه کلی می توان گفت نظام مالیاتی کشور در وضعی ناکارآمد قرار دارد، ظرفیت مالیاتی به میزان قابل قبولی شناسایی نشده،آن مقدار هم که شناسایی شده، مورد استفاده واقع نشده است. دوم آن که تا نگاه رانتی به نفت وجود دارد،‌امیدی به بهبود نظام مالیاتی نیست. سوم آن که وجود دیوان سالاری رانتی و ابزار آسان نفت باعث بزرگی دیوان سالاری به میزانی غیر استاندارد شده که در نتیجه بخش خصوصی هم به صورتی توسعه نیافته مطرح است و لذا زمینه مالیات ستانی قوی فراهم نشده است.

بررسی تاثیر مخارج دولت و مالیات ها بر رشد اقتصادی در استان های گلستان،مازندران و سمنان (سمیه دهقان،1391):

اندازه دولت در اقتصاد ایران:

اندازه دولت در اقتصاد ایران بر حسب تعاریف گوناگون بسیار متفاوت است. دولت مرکزی، دولت عمومی وبخش عمومی، سه تعریف واندازه متفاوت از نقش و جایگاه  دولت در اقتصاد ایران به دست می دهند.

در کشور ما، اندازه دولت عمومی که علاوه بر نهادهای دولت مرکزی مشتمل بر شهرداری ها و سازمان های بیمه و تامین اجتماعی است، به دلیل ناتوانی نظام درآمد و هزینه استان ها، سیاست دلیل

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

 بررسی میزان تأثیر رشد غیر بهینه مخارج دولت در ناکارایی شاخص مالیات به هزینه های دولت

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی میزان تأثیر رشد غیر بهینه مخارج دولت در ناکارایی شاخص مالیات به هزینه های دولت