دانلود پایان نامه

 

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی

 

با توجه به ساختار مجموعه مالی محدودیتهایی در راستای اهداف تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی وجود دارد که از آنها می توان به مواردی از این قبیل اشاره نمود:

  • عدم وجود متخصصان آموزش دیده مباحث امنیتی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در مراکز استانی و شعب کشور که موجبات بروز تاخیر در هنگام بروز رخدادها جهت واکنش مناسب را به همراه دارد.
  • عدم وجود نمای مشخص و سلسله مراتب تدوین شده در هنگام بروز رخدادهای امنیتی به نحویکه در هنگام بروز رخداد مسئول مستقیم و و ظایف مشخص شده آن شفاف و مشخص نمی باشد.
  • عدم وجود سیستم ارتباطی و بانک اطلاعاتی جامع در راستای به رز رسانی نسخه ها و همچنین ارائه آخرین استانداردها و مطالب آموزشی از حوزه مرکز ی به مراکز استانی به صورت متمرکز
  • عدم وجود درگاههای مناسب جهت اعلان و ارسال هشدار ها و اطلاع رسانی ها در کوتاهترین زمان به متخصصان مباحث امنیتی حوزه مرکزی که موجبات بروز وقفه در اطلاع رسانی و واکنش به موقع را به دنبال دارد.

4-5-مدل پیشنهادی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی

با توجه به گستردگی موسسه و شعب در سطح کشور و بالا بودن درگاههای متصل به شبکه بانکی موسسه مالی از ترکیب تیم مستقر در دفتر مرکزی و تیمهای مستقر در مراکز استانی جهت برقراری امنیتی و ایمن سازی اطلاعات و تاکید بر ماندگاری ساختارهای زیر بنایی خود استفاده می نماید.

با توجه به اینکه در یک مجموعه مالی توجه به رخدادهای امنیتی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد سازمانهای مالی و پولی نیازمند توسعه یک برنامه جامع برای ایمن سازی اطلاعات و تاکید بر ماندگاری ساختارهای زیر بنایی خود می باشند.که در این راستا با انتخاب یک مدیر ارشد جهت هدایت تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی که ایشان تحت نظر معاونت Iفناوری اطلاعات فعالیت می نماید وجود دارد که مسئول مستقیم پاسخگویی به کلیه رخدادهای امنیتی بوجود آمده در سطح کشور می باشد و گزارشات رخدادها و فعالیتهای تیم پاسخگویی به معاونت ارائه می نماید. این تیم جهت پاسخگویی و جلوگیری از بروز رخدادهای امنیتی با کلیه مدیریتهای مستقر در دفتر مرکزی و همچنین با تیمهای مستقر در استانها پیوسته در ارتباط می باشد و از نیروهای تخصصی به صورت تمام وقت جهت رسیدن به اهداف خود استفاده می نماید.

4-6- سرویسهای قابل ارائه :

سرویسهای قایل ارائه توسط تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی شامل موارد ذیل می باشند:

  • استفاده از تكنیك­های پیشگیرانه برای جلوگیری از رخدادهای رایانه ای

بهترین راه برای مدیریت یك رخداد این است كه در گام اول از روی دادن آن جلوگیری نماییم. برای انجام این كار، نیاز به تدوین سیاست­ها، كنترل و تحلیل ترافیك شبكه، به كارگیری یك برنامه اصلاح آسیب پذیری­ها، تشخیص آسیب پذیری­ها، ارتقای مهارت­های امنیتی فنی كارمندان، پیكربندی آگاهانه سیستم­ها و ایجاد برنامه های آموزش مدیریت رخداد است. تركیب این اعمال، كار نفوذگران را برای دسترسی به سیستم­ها و ضربه زدن به آنها سخت­تر می­كند. به این منظور فعالیت­های زیر را می توان انجام داد.

    • اصلاح اسیب پذیری های شناخته شده سیستم ها

حجم گسترده ای از نفوذهای كامپیوتری از طریق آسیب پذیری­های شناخته شده اتفاق می افتند. برای جلوگیری از نفوذ به سیستم، هیچ كاری مهمتر از پیكربندی امن سیستم­های جدید و اصلاح آسیب پذیری­های شناخته شده وجود ندارد. یك پروسه رسمی برای بازبینی هشدارهای امنیتی و تست و اعمال اصلاحیه ها ایجاد نمایید. با مدیران سیستم­های خود كار كرده و اطمینان حاصل كنید كه اصلاحیه های مهم در كوتاهترین زمان ممكن اعمال می­شوند. اصلاحیه ها را پیش از اتصال سیستم­های جدید به اینترنت، بر روی آنها نصب كنید.

    • توسعه مهارتهای امنیتی فنی کارشناسان

 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی – سایت ارشدها – سایت ارشدها 

 
 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی – سایت ارشدها – سایت ارشدها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 

پایان نامه ارشد فناوری اطلاعات و مدیریت: طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی