دانلود پایان نامه

 

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی

 

  • سرویس ایمیل بیشترین کاربرد را به همراه خواهد داشت و تهیه آدرس ایمیلی قوی و با معنی و مرتبط با کار تیم پاسخگو که قابلیت پاسخگویی خودکار و سپرده شدن به حافظه افراد به راحتی را داشته باشد ضروری می باشد.
  • وب سایت: درگاه اینترنتی موثرترین راه برای انتشار اطلاعات برای موسسان می باشد. امروزه داشتن یک درگاه اینترنتی برای یک تیم پاسخگو به رخدادها ضروری و حیاتی می باشد . وب سایت باید شامل اطلاعاتی مفید در خصوص اهداف تیم پاسخگویی به رخدادها و نحوه عملکردو ماموریتها و اعلام هشدارها و اطلاعات تماس و نحوه برقراری ارتباط و همچنین ارائه دهنده آخرین نسخه های امنیتی و آموزشهای مرتبط به کاربران باشد. تیم پاسخگو باید مسئولینی را جهت بروز رسانی مداوم و مدیریت وب سایت را در نظر بگیرد.
  • تنظیمات شبکه امن و دسترسی به VPN: با توجه به اینکه یکی از سرویسهای تیم پاسخگو قایل دسترس بودن از طریق محیط جهانی اینترنت می باشد که آن معمولا محلی برای حمله کنندگان و مخربان جهت نفوذ می باشد . به همین منظور تیم پاسخگو باید یک شبکه اختصاصی شامل سخت افزارها و نرم افزارهای ویژه جهت افزایش امنیت سرویسهای داخلی و خارجی را تدارک ببیند. استفاده از دیواره های آتش مطمئن که ترافیک شبکه راکنترل نموده و آنرا ثبت نماید ضروری می باشد.
  • تجهیزات به روز شده کامپیوتری و سرورها: تیم پاسخگو جهت راه اندازی سرور ایمیل و سرور وب سایت و ابزارهای تیم به سرورها با قابلیت های ویژه نیازمند است همچنین استفاده از کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ های شخصی ضرور یمی باشد چرا که بعضی از اطلاعات را نمی توان در محیط اشتراکی قرار داد.
  • سیستم عامل: انتخاب یک سیستم عامل مناسب به آیتمهایی از جمله مهارت افراد تیم پاسخگو و نوع استفاده از شبکه کامپیوتری و هزینه مورد نظر بستگی دارد. سیستم عامل لینوکس انتخاب بیشترین هکرها و مشاوران امنیتی می باشد که اکثر برنامه ها ی بر مبنای IP و ابزارهای نفوذ و کنترل شبکه می توانند تحت این سیستم عامل قابلیت اجرایی پیدا نمایند. همچنین سیستم عاملهای ویندوز NT  نیز برای کاربران قابل استفاده آسان می باشند.
  • ابزارهای پاسخگویی به رخدادها: با توجه به اینکه تعداد رخدادهای شناسایی شده می تواند بسیار زیاد باشد و تیم پاسخگویی به رخداد نیز باید کلیه رخدادها و اتفاقات انجام گرفته و ارتباطات برقرار شده را ذخیره نماید استفاده از ابزارهای ویژه جهت این امر ضروری و مفید می باشد. در صورتیکه سازمان بزرگ باشد تیم پاسخگو این امکان را دارد تا با تهیه بانک اطلاعاتی رخدادها و تهیه مکانیزمی آنالیز دادهای به دست آمده را انجام دهد. یکی از این ابزارهای مورد استفاده AIRT که مخفف Application for Incident Response Team  می باشد که عملکرد آن بر مبنای وب بوده و توانایی فشرده سازی اطلاعات و جستجو بر مبنای  IP  و بررسی ایمیلها می باشد. همچنین نرم افزاری مشابه تحت عنوان Request Tracker for Incident Response Team  می باشد که جهت کمک به اعضا تیم پاسخگو تهیه شده است.

 

 

 

 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی – سایت ارشدها – سایت ارشدها 

 
 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی – سایت ارشدها – سایت ارشدها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 

پایان نامه ارشد فناوری اطلاعات و مدیریت: طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی

دسته‌ها: دسته اصلی