دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

 

پديده‌هاي اجتماعي كه مي‌تواند بعد اجتماعي – اقتصادي و فرهنگي داشته باشد از اين قبيل متغيرهاي تاثيرگذار است. در خصوص تاثير و نقش فقر در نابساماني‌هاي جامعه نظير بزهكاري، آدم‌كشي، اعتياد، فحشاء، دزدي و … مطالب زيادي نوشته شده و به نظر مي‌رسد كه نقش فقر در اين نابساماني‌ها حداقل به عنوان يك عامل مهم ثابت شده است.

اما تاثير و رابطه فقر با بيماري‌هاي رواني موضوعي قابل بحث است. در حالي كه در برخي از نوشته‌ها تاكيد زيادي شده است كه فقر در ايجاد بيماريهاي رواني بسيار تعيين كننده است با اين حال برخي از مؤلفين ديگر در نقش نسبي آن جانب احتياط را رعايت كرده‌اند و تاثير آن را منوط به بسياري از عوامل اثرگذار ديگر دانسته‌اند. رابطه فقر با انواعي خاص از اختلالات رواني و اينكه آيا فقر در ايجاد برخي از بيماريها بيش از بيماريهاي ديگر موثر است موضوعي باز هم قابل بحث و مبهم است.

با توجه به اين ابهامات كه در خصوص رابطه فقر و بيماريهاي رواني و جدو دارد. موضوع پژوهش حاضر مطرح شده است. از اين رو در اين پژوهش درصدد هستيم كه به اين سؤال پاسخ دهيم كه آيا بين افراد قشر فقير جامعه و قشر غني تفاوتي از نظر ميزان افسردگي به چشم مي‌خورد يا خير؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

دسته‌ها: دسته اصلی