دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :تأثیر تحقیق و توسعه بر رشد اقتصادی کشورهای توسعه یافته و در حال ظهور

همانطور که در نگاره (2-2) مشاهده می­شود، مقدار احتمال برای مدل دوّم همانند نگاره (2-1) برابر با 0000/0 است که این مقدار کمتر از سطح معنادار 05/0 = α می­باشد. در نتیجه، فرضیه صفر این آزمون رد می­شود. بنابراین، ضرایب مدل براساس رویکرد اثرات ثابت برآورد می­شوند.

 

  • 4-2-2-1)برآزش مدل رگرسیونی و تحلیل آن

برای بررسی خطی و معنادار بودن مدل رگرسیونی، از آزمون F استفاده شده است. فرضیه صفر آزمون F، بیانگر معنادار بودن و خطی بودن مدل رگرسیون نمی­باشد. همانطور که در نگاره (2-3) مشاهده می­شود، مقدار احتمال آماره F برابر صفر است که این مقدار کمتر از سطح معنادار 05/0 = αمی­باشد. در نتیجه، فرضیه صفر آزمون F، رد می­شود. بنابراین، مدل معنادار بوده و بین متغیرهای مستقل و وابسته یک رابطه­ی خطی وجود دارد. برای بررسی معنادار بودن ضرایب از مقدار احتمال آن ضریب استفاده می­شود، چنانچه 05/0 ≥α بود بدان معنی است که ارتباط معناداری بین متغیر مستقل مذکور و متغیر وابسته وجود دارد.

 

 

 

ضریب سرانه تولید ناخالص داخلی برابر 000113/0- است و احتمال آن برابر 0001/0 است، احتمال آن کوچکتر از 05/0 است، و این بدان معنی است که ارتباط منفی و معناداری بین متغیر مذکور و رشد اقتصادی وجود دارد.

ضریب هزینه­های دولت برابر 354004/0-  و احتمال آن برابر 0000/0 است و این بدان معنی است که بین متغیر مذکور و رشد اقتصادی ارتباط منفی و معناداری وجود دارد.

ضریب شدت (انباشت) سرمایه فیزیکی برابر 259147/0 است و احتمال آن نیز برابر 0000/0 است و این بدان معنی است که بین متغیر مذکور و رشد اقتصادی ارتباط مثبت و معناداری وجود دارد.

ضریب آزاد سازی تجاری برابر 252191/0- است و احتمال آن نیز برابر 1253/0 است و این بدان معنی است که بین متغیر نام برده شده و رشد اقتصادی هیچ ارتباطی به لحاظ آماری وجود ندارد.


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

 تأثیر تحقیق و توسعه بر رشد اقتصادی کشورهای توسعه یافته و در حال ظهور92

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

دریافت وام بین المللی و انتقال سرمایه به خارج از ایران

بانک وسترن یونیون در سال ۱۸۵۱ تأسیس شد. این شرکت ارائه‌دهندهٔ خدمات مالی و ارتباطی است و مقر اصلی آن در مریدین، کلرادوایالات متحده قرار دارد.وسترن یونیون خدمات متنوعی از جمله انتقال وجه فرد به Read more…

دسته اصلی

 آموزش رایگان طراحی گرافیکی در سایت ایزی دیزاین

آشنایی با سایت ایزی دیزاین ایزی دیزاین با نام لاتین Ezdesign برگفته از دو کلمه Ez (easy) + Design می باشد و مرجعی است که علاوه بر آموزش رایگان نرم افزار های گرافیکی از مانند Read more…

دسته اصلی

مزایای ورزش یوگا

یوگا ورزشی است که باعث افزایش کیفیت زندگی می‌شود و فواید زیادی به همراه دارد. این ورزش هم بر روی سلامت بدن و هم سلامت ذهن کار می‌کند. دادن یک عنوان خاص به یوگا مشکل Read more…