دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

مادر آموزگار و طفل نوآموز        دامن مادر بود نخست دبستان

پي‌ريزي قواعد زندگي

البته طفل مي‌تواند در آينده بر آسمانهاي پيروزي پرواز كند، ولي تقدير طفل مرتبط با كساني است كه وي را زير نظر و تحت كنترل خويش مي‌گيرند و اولين قواعد و قوانين را براي طرز رفتار و اخلاق او پي‌گذاري مي‌نمايند و اولين توقعات او را دربارة زندگي بنا مي‌كنند.

خانواده و تربيت

هيچ گونه تشكيلات اجتماعي در ساختن طفل به اندازة خانه مؤثر نيست، زيرا در آن، اولين قالب‌ريزي اخلاق انجام مي‌گيرد. در يك خانة (خوب) و شايسته، وسائل كمال زودتر و سريعتر آماده مي‌گردد و به طفل كمك مي‌شود كه قدم به قدم در راه اعتماد به نفس لياقت،‌ علاقه‌مندي به كار و مسئووليت و تفاهم پيشرفت نمايد.

در خانة (بد) از پيشرفت بطرف كمال جلوگيري مي‌شود، طفل احساس مي‌كند كه كسي او را نمي‌خواهد و شايد به همين جهت او با اعتماد و اطمينان در زندگي حركت نمي‌كند، و يا آنكه از بس او را تهديد مي‌كنند وحشت‌زده مي‌شود و از همه چيز هراس دارد به طوريكه پس از چيزي از زندگي خجلت زنده مي‌شود، يا آنكه والدين طوري با او رفتار مي‌كنند كه طفل هيچ وقت نمي‌تواند عكس‌العمل آنها را در وقايع، پيش‌بيني نمايد. بنابراين دائماً در يك حالت عصباني به سر مي‌برد،‌ يا آنكه او خود موضوع يك نوع رقابت حسودانه بين والدين خويش قرار مي‌گيرد، يا آنكه براي به دست آوردن آنچه كه بدان محتاج است مجبور مي‌شود از راه آنچنان رقابت مهاجمانه‌اي وارد شود كه چيزي نمي‌گذرد كه كلمة (دشمن) خيلي بيشتر از كلمة (دوست) براي او مفهوم پيدا مي‌كند، يا آنكه به وسيلة معاشرت با ديگران به اين نتيجة  غلط مي‌رسد كه اگر از برآوردن احتياجات فردي صرفنظر شود ديگر زندگي هيچ گونه معنايي نخواهد داشت. كساني كه در اين قبيل خانه‌ها و خانواده‌ها متولد مي‌شوند 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی