دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

مي‌دانيم كه طفل با فطرت پاك به دنيا مي‌آيد و اين محيط تربيتي است كه او را به ادامه پاكي و عفت واميدارد يا او را فاسد و آلوده مي‌سازد. چه بسيارند صفات و ويژگيهائي از طريق فطرت و وراثت به فرزندان ما منتقل مي‌شوند و بعدها تحت‌الشعاع تربيت قرار مي‌گيرند.

فراموش نكنيد كه شما فكر نوجوان و جوان را مي‌سازيد و جهان‌بيني انديشيده و يا غلطي را به او مي‌دهيد. شمائيد كه با نوع هدايت خود سرنوشت او را تعيين مي‌كنيد، شخصيت او را مي‌سازيد، خط‌مشي او را در زندگي حال و آينده تعيين مي‌كنيد، بزهكار يا درست كارش بار مي‌آوريد.

مهمترين نقش خانواده در اين مرحله نقش هدايت است و بديهي است كه والدين نخست بايد هدايت يافته باشند تا بتوانند فرزندان را هدايت كنند. خود بايد فلسفه درستي را براي حيات برگزينند و آنگاه به انتقال آن در فرزند اقدام كنيد.

مي‌دانيم كه نظام حاكم و غلط گذشته اين فرصت را به جوانان ما نداد كه در مدرسه و اجتماع درس زندگي بياموزند و از اهداف و غايات اصيل آن آگاه شوند. زندگي‌ها اغلب در حد خور و خواب و مسكن حيواني بود و اينك كه چنين فرصتي به دست آمده مي‌بايست از آن استفاده كرد.

 

 

نقش الگوئي والدين

والدين مهمترين مدل و الگوي فرزندان هستند آنچه را كه دارند به فرزندان خود منتقل مي‌كنند. آنچنان كه فرزندان ما از يك ديد آئينه تمام نماي وجود ما هستند. اگر در چهره آنان آثار بي‌كفايتي، ترس، اضطراب، بزهكاري پيداست بدان خاطر است كه اغلب ما واجد چنين صفاتي هستيم. به همين نظر است كه يكي از مربيان بزرگ گفته است «تو اول فرزندت را به من بنما تا بگويم كه تو كه هستي» اگر خواستار آن هستيد كه فرزنداني پاك، پرهيزكار، نيك 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی