دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

را به صورت دو گانه پرستي «ثنويت» و دو خداي خلق خير وشر و نور و ظلمت و احترام به آتش و پرستش آن در آوردنده اند، با اينكه تعاليم اوليه زردشت با آئين اخلاقي و طريقه يكتا پرستي هم آهنگ بوده است.[1]

تقابل نور و ظلمت و كشمكش آن ها تا پايان روزگار (نه بعنوان خالق خير وشر) در اسلام نيز آمده است و به صورت تقابل حق و باطل، ابراهيم و نمرود، موسي وفرعون، پيغمبر وابوجهل و روشن تر بگويم؛ آئين الهي و شيطان و مهدي موعود وجدال ديده مي شود. چنانكه در عقايد يهود و نصارا و كتب عهين آن ها نيز مي بينيم.

با اينكه طبق نوشته محققين تمام كتب زردشتي دستخوش تغيير و تحريف شده است؛ مع الوصف پيش گويي هاي زردشت راجع به نجات دهنده دنيا در كتاب هاي «زند و هومن يسن» و «جاماساب نامه» و ساير منابع كنوني با جزئي اختلافي كه ز تصرف بعدي ناشي شده است، يا اخبار اسلامي و آنچه شيعيان جهان دوباره «امام زمان» (عج) نقل كرده و بدان ايمان دارند، مطابقت كامل دارد.

«وهومن يسن» تفسير قسمتي از «اوستا» كتاب منسوب به زردشت است كه توسط «صادق هدايت» از متن پهلوي به فارسي كنوني برگردانده شده و بعنوان (مسئله رجعت و ظهور در آيين زردشت) منتشر شده است.

دو باب آخر «جاماسب نامه» نيز مشتمل بر پيشگويي هاي زردشت از زبان «جاماسب» حكيم خطاب به «گشتاسب» پادشاه وقت كه به آيين زردشت گرويده بود با چند كتاب ديگر راجع به موعود آخرالزمان توسط صادق هدايت از متن پهلوي ترجمه شده و بوسيله حسن قائميان دوست وي نام (ظهور و علائم ظهور) منتشر گرديده است.

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

دسته‌ها: دسته اصلی