دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

راههای ایجاد علاقه به پوشش اسلامی

معرفی کنیم راحتتر آن را می پذیرند و حتی متعهد به انجام آن می شوند.

در جامعه کنونی ما ، پوشش مناسب و متعادل به خوبی ارائه نشده است و معلمی با چادر در کلاس حاضر می شود، معلمی دیگر با مقنعه و با مانتوی گشاد و راحت، معلمی دیگر با چادر و رو گرفته کامل و دیگری با مانتوی کوتاه و چسب ، در جامعه یکی با صورت آرایش کرده و با روسری کوچک و کوتاه و دیگری . . . حاضر می شود نوجوان ما که تازه می خواهد برای زندگی خویش خط مشی انتخاب کند در بین چند راهی می ماند که راستی کدامیک بهتر است ! در اینجاست که باید اصل مطلب آنچه که خدا از بنده اش می خواهد نه مقداری کم و نه مقداری بیش به او ارائه شود چرا که تربیت یک امر تدریجی است نه دفعی و با توجه به وضعیت کنونی ما یک شبه نمی توانیم بچه هایمان را مومن واقعی و کامل تربیت کنیم وظیفه ما فقط ایجاد شرایط مناسب برای انتخاب صحیح اوست نه چیز دیگر.

در پرسش شماره 9 پرسشنامه « اثر پوشش معلمان دینی که معمولا به صورت چادر می باشد . تا چه اندازه ای بر رعایت حجاب شما تأثیرگذار بوده است ؟

فقط 13 نفر از جامعه 70 نفری , پوشش کامل معلم دینی را اثرگذار دانسته اند و بقیه اثرگذاری آن را متوسط , کم و هیچ اعلام کرده اند .

لازم به تذکر است پوشش کامل (چادر) در دبیرستان های دخترانه به خوبی جا نیفتاده است[1]و دانش آموزان ما نمی دانند که چرا بعضی از معلمان با چادر در محیط مدرسه مشغول خدمت هستند و بعضی بدون چادر .

با توجه به اینکه همه خانمند و همه مسلمانند پس دلیلی بر تفاوت رفتار وجود ندارد یا همه باید چادر داشته باشند و مردان آزادانه در محیط مخصوص خانمها حضور پیدا کنند یا همه چادر را کنار بگذارند و مردان در محیط مخصوص خانمها محدود باشند به نظر شما کدامیک عاقلانه تر است ؟؟؟؟

 

گام سوم : تعدیل روحیه خودنمایی مورخه 9/12/84

در پاسخ به سوال 10 «بدحجابی در بین دختران به جهت خودنمایی تا چه حدی انجام می پذیرد؟» 51 نفر به میزان زیاد و خیلی زیاد بدحجابی را به جهت خودنمایی اعلام نموده اند و ما برای تقلیل این روحیه از دانش آموزان خواستیم در سر کلاس دین و زندگی مقنعه هایشان را بردارند و روسری دلخواه خود را بپوشند .

مشکلات :

مقاومت دانش آموزان برای برداشتن مقنعه

نکته :

کلاسی که تعداد بدحجابها بیشتر بود مقاومت شدیدتر بود

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد راههای ایجاد علاقه به پوشش اسلامی

دسته‌ها: متفرقه