دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

عوامل رفتاری موثر بر تصمیم گیری و عملکرد سرمایه گذاران در بورس اوراق بهادار تهران

بر اساس باربریس و تالر[1] (2003)، سرمایه گذاران شخصی به نظر می رسد کمتر بوسیله سهام توجه جلب کننده برای تصمیمات فروش تحت تاثیر قرار گیرند زیرا که تصمیمات فروش و تصمیمات خرید به طور کاملا متفاوت عمل می کنند. با در نظر گرفتن محدودیت های فروش کوتاه مدت، هنگامی که تصمیم به انتخاب سهامی برای فروش گرفته می شود، آنها می توانند بر سهامی که اخیرا به آنها تعلق داشته است تمرکز کنند. در حالی که، در هنگام تصمی خرید، افراد شانس زیادی برای انتخاب سهام های دلخواه از دامنه زیادی از منابع انتخابی دارند، این توصیف کننده این است که چرا عوامل توجهی بر تصمیمات خرید بیش از تصمیمات فروش تاثیر می گذارند. (باربریس و تالر، 2003)

بنابراین با در نظر گرفتن دیدگاه رفتار مالی، رفتار سرمایه گذاران تصمیمات خرید و فروش را در سطوح متفاوتی تحت تاثیر قرار می دهد، و سپس آنها هم چنین بازده کلی بازار و هم چنین عملکرد سرمایه گذاری افراد را تحت تاثیر قرار می دهند.

2-4-3- عملکرد سرمایه گذاری

بعضي از مخالفان رفتار مالي انتقادشان بر اين است كه عملكرد بد سرمايه گذاران غير منطقي مي تواند آنها را از بازار اوراق بهادار حذف كند. در طرف مقابل، بعضي ديگر بر اين باورند كه اطمينان بيش از حد سرمايه گذاراني كه رفتارمعاملاتي افراطي دارند مي تواند منفعت قابل توجهي داشته باشد (اندرسون و دیگران[2]، 2005). ابرلچنر و اسلر (2004) سطح تاثير اطمينان بيش از حد را بر عملكرد سرمايه گذاري كه بوسيله نرخ بازده سرمايه گذاري و تجربه معاملاتی اندازه گيري مي شود تشخيص داده اند. ابرلچنر و اسلر بر اين باورند كه نرخ بازده سرمايه گذاري نشان دهنده عملكرد واقعي سرمايه گذاري است. نرخ بازده بوسيله سرمايه گذاران در مقايسه با نرخ سود همتايانشان سنجيده مي شود. تجربه تجاري سرمايه گذاران به عنوان مقياس استمراري كه سرمايه گذار در بازار

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه:عوامل رفتاری موثر بر تصمیم گیری و عملکرد سرمایه گذاران در بورس اوراق بهادار تهران