دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

 

آنها را دليل نابساماني و كمبود امكانات رفاهي در اجتماع مي‌دانند. (دكتر فريبرز رئيس دانا و همكاران / 1383)

محروميت در يك احتياج مهم نيست، محروميت در يك احتياج ناچيز نتايج وخيم‌تري را دربرخواهد داشت. مثلا اگر در برآوردن احتياج به غذا تاخير شود، احساس محروميت‌ شديدتر خواهد بود تا زماني كه محروميت براي لباس يا اتومبيل باشد، همچنين افراد از لحاظ تحمل با يكديگر متفاوتند، افراد داراي تحمل پايين وقتي در معرض محروميت و فقر قرار مي‌گيرند، دچار آسيب‌هاي شخصيتي و بيماريهاي رواني از نوع حاد مي‌شوند. (شيخاوندي / 1382).

در تحقيقات انجام شده در ايران نشان داده شده كه شيوع خودكشي در برخي از استانهاي محروم كشور از جمله ايلام، كرمانشاه و كهكيلويه به مرز خطرناكي رسيده است، ايلام با ويژگيهاي فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و جغرافيايي جزو مناطق محروم كشور به شمار مي‌رود، كه ميزان بالايي از خودكشي در آن وجود دارد. (دكتر فريبرز رئيس دانا و همكاران / 1383)

اسكان غير رسمي به سرعت و به صورتي بي‌قاعده گسترش يافته است،آمارها حكايت از آن دارد كه بين 20% تا 30% جمعيت كلان شهرها وقتي بسياري از شهرهاي متوسط در زيست گاههاي نابسامان و در حاشيه شهرها اسكان گرفته‌اند كه اين مناطق جايگاه فقيرترين گروههاي جمعيت شهري هستند و معمولا سطح زندگي ساكنين اين مناطق پايين‌تر از خط فقر يا حداكثر همسطح آن است، 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی