دانلود پایان نامه

 

 دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بررسی تطبیقی اعاده حیثیت در حقوق کیفری ایران و لبنان

عدم اطاعت از دستورات دادگاه ، بی اعتنایی به رهنمودهای خاخام ، ذکر نام خدا در گفتار و یا سوگند برای موضوعات کم اهمیت .

*پایان مجازات

همانطور که مشاهده شد در آیین یهود و در مجموعه های مقررات تدوین شده بر اساس احکام این شریعت الهی برای محکومین به نیدوی و حرم محدودیت های اجتماعی در نظر گرفته می شود که مجرم ملزم به رعایت آنهاست . لیکن مجازات محکوم به نیدوی فقط در صورتی لغو میشود که وی توبه کند و اظهار ندامت نماید و از خاخام تقاضای عفو کندو اگر توبه وی را صادقانه دانستند بلافاصله حکم لغو و آثار آن برطرف می شود(پیشین  ،15)که در واقع معنای مشابه با اعاده حیثیت در حقوق جزای عرفی و همچنین مشابه با توبه در شریعت اسلامی را دارد .

2- دین مسیحیت

دین مسیح یکی دیگر از ادیان الهی از مجموعه ادیان ابراهیمی است . مسیح (ع) بر اساس نقل تاریخ و تأیید قرآن کریم(سوره مبارکه آل عمران ، آیات 50-49 )از نظر حقوقی ، نظام جدیدی را معرفی نکرده است ، بلکه تا حدود زیادی دنباله رو موسی (ع) بوده است . او در احکام و دستورات دینی و اجتماعی یهود تغییر زیادی نداد تنها بخشی از احکام را که بنا به نقل قرآن(سوره مبارکه انعام ، آیه 146)  برای عقوبت یهود بر آنان حرام شده بود ، منسوخ کرد . بنابراین مسیحیت دارای حقوقی غیر از حقوق یهود نیست.( دفتر همکاری حوزه و دانشگاه  1364، 57)

دانشمندان مسیحی در زمینه احکام حقوق بر داشته های مستقل از کتاب مقدس همچنین حقوق روم داشته اند و این برداشتهاپس از چندین قرن ، بصورت اولین مجموعه حقوقی کلیسا ، درحدود سال 1150 میلادی ، بدست « گراسیانوس » تدوین گردید .

این مجموعه مواد متعددی چون قوانین و احکام پاپ ها را و شورای کلیساها را از تاریخ پیدایش تا سال 1139 م درباره عقاید و اصول دین ، مراسم و آداب ، سازمان و اداره ، اموال کلیسا و آیین دادرسی و پیشینه های قضایی دادگاههای روحانی ، نظامات زندگی رهبانان ، عقد ، ازدواج و احکام مربوط به هبه  نظم بخشید در سال 1234   ميلادي     به دستور « پاپ گراگوار » نهم « اناسینی » نخستین مجموعه حقوق رسمی تدوین گردید . دومین مجموعه در عهد « پاپ بنی فاس » و سومین مجموعه در عهد « کلمان پنجم » تدوین شد . این سه مجموعه با مجموعه حقوقی   « گراسیانوس » پایه و اساس حقوق کلیسا را تشکیل می دهد

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی تطبیقی اعاده حیثیت در حقوق کیفری ایران و لبنان

دسته‌ها: دسته اصلی