دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران

 پسامدرن اواخر قرن بیستم قرار دارد و در این متن شکل         می­گیرد. همچنین به نظر پژوهشگران مناسبات جنسیتی و روابط قدرتی که مرزهای این متن اجتماعی را در هم می­نوردد را می­بایست در شکل گیری این پدیده مؤثر دانست. با استفاده از شیوه­ی  تحلیل گفتمان و مصاحبه با زنان بی­اشتها، مالسون ساخته شدن ذهنیت درونی شده “بی اشتهایی” را درمتن پسامدرن فرهنگی می­بیند که در آن بدن برای مصرف جای خود را به بدن به مثابه یک تصویر اجتماعی را تنها نمایش­هایی می­بیند که در زندگی روزمره اجرا می­شوند به عقیده او “خود” افراد به وسیله نقش­هایی که در این موقعیت­ها اجرا می­کنند شکل می­گیرد و معنا می­یابد. گافمن ضمن استفاده از مفهوم “خود” تا اندازه زیادی به بدن فرد اشاره دارد. از دید او عاملان بدنی یا جسمانی نیز رأی جمع­کن­هایی هستند که با توسل به همه­ی روش­های علامت دهی اجتماعی سعی دارند نظر دیگران را به خود جلب کنند. این عاملان بدنی “معرف­های تجسد یافته منش و منزلتند” که می­توانند توسط دیگر کنشگران مورد تفسیر قرار بگیرند (لوپز و اسکات  1385، 155).

گافمن در قیاس صحنه­ی نمایش با کنش متقابل اجتماعی تا آن جایی که می­تواند پیش می­رود. به نظر او در هر کنش متقابلی یک جلوی صحنه­ای وجود دارد که با پیش صحنه جلوی تئاتری قرینه است. بازیگران صحنه تئاتر و نیز زندگی اجتماعی هر دو به حفظ ظاهر، لباس مناسب پوشیدن و وسایل آرایشی علاقمندند. وانگهی در هر دو اجرا یک نوع عقب صحنه وجود دارد که بازیگران می­توانند به آن جا برگردند و خودشان را برای اجرا آماده سازند. در عقب صحنه، یا پشت صحنه به اصطلاح تئاتری، بازیگران می­توانند نقش­هایشان را وانهند و خودشان بشوند(ریتزر 1384، 93- 94).

او “خودی” که باید در کنش­های متقابل در زندگی روزمره در نقش­های گوناگون خلق شود را بسیار  آسیب­پذیر می­داند بنابراین برای محافظت از ” خود” و اجراهای آن در زندگی روزمره مفهوم “مدیریت تأثیرگذاری” را مطرح می­کند. وی در پرداخت این مفهوم چنین ادعا می­کند که افراد در هنگام کنش متقابل  می­کوشند جنبه­ای از “خود” را نمایش دهند که مورد پذیرش دیگران باشد اما کنش­گران حتی در حین انجام این عمل می­دانند که تماشاچیان را احساس می­کنند، به ویژه مراقبت از عناصری که ممکن است اخلال­گر باشند. کنش­گران امیدوارند “خودی” را که به ایشان نشان می­دهند به اندازه­ای قدرتمند باشد که خودشان        می­خواهند نشان دهند. کنش­گران همچنین امیدوارند که نمایش آن­ها تماشاچیان­شان را وادار سازد تا داوطلبانه به دلخواه آنان عمل کنند. گافمن این علاقه­ی اصلی را به عنوان “مدیریت تأثیر گذاری” مطرح نمود (ریتزر 1384، 296).

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران در سال 91

دسته‌ها: دسته اصلی