دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی رابطه بین نوع ساختار سازمانی و منابع قدرت مديران در واحدهای ستادی دانشگاه شیراز

 سازمان­هايي هستند که شايستگي­ها و قابليت­هاي محوري بسيار گرانبها و پيچيده­ای دارند و داراي محصولات متنوعی هستند. در اين سازمانها، واحد و هسته مرکزي با گره­ها يا مراکز کوچک پايين دستي پيمان­هايي شکل مي­دهد تا بدين وسيله از مراکز کوچک با دانش، مهارت­ها و منابع محوري خود حمايت می­کنند؛  تا هريک از اين مراکز در بازارهاي خود نوآوري و کارآفريني داشته باشد. ممکن است اين مراکز کوچک نيز به نوبه خود ضمن دستيابي به شايستگي محوري پاره­اي از امور را به ديگران واگذار کنند (کوئین، 2000). بدین ترتیب سازمان­هاي ستاره­اي شکل مي­توانند بهترين عملکرد و اثربخشي را با استفاده از استراتژي تامين منابع از خارج سازمان داشته باشند (حسن­پور، 1382).

 

2-1-1-5-2-4- ساختار تارعنکبوتی

سازمان­هاي خوشه­اي سازمان­هايي هستند که در آن گروهي از افراد با هم کار مي­کنند تا مشکلات کسب و کاري را برطرف کرده و يا يک فرايند جديد را تعريف و تدوين نمایند. این افراد پس از اينکه کارشان انجام شد، از هم جدا مي­شوند. سازمان­هاي خوشه­اي مبتني بر تيم­ها و گروه­هایی هستند که اعضاي اين تيم­ها ممکن است از مناطق جغرافيايي مختلف باشند. در سازمان­هاي خوشه­اي، خوشه­ها يا تيم­ها برای تسریع جريان اطلاعات، کوتاه نمودن زمان چرخه محصول، نزدیک­سازی شرکت­ها به مشتريان و افزايش کارايي و اثربخشي طراحي و ايجاد شده­اند. اساس اين خوشه­ها، سيستم هاي کاري با مهارت­هاي چندگانه و منعطف هستند که با توجه به بينش و فلسفه وجودي شرکت يا سازمان تشکيل مي­شوند. تعداد اعضاي آنها از 5 تا 7 نفر يا از 30 تا 50 نفر است که اين به ماهیت کار بستگي دارد ( ویس، 2001؛ حسن­پور، 1382).

 

2-1-1-5-2-7- ساختار مجازی

سازمان مجازي عبارت است از شبکه­ای موقت از شرکت­ها شامل عرضه­کنندگان، مشتريان و حتي رقبا که در نقاط مختلف دنيا پراکنده بوده و با سرعت با یکديگر همکاري و ارتباط برقرار نموده تا از فرصت­ها استفاده کنند. در يک تلاش جمعي هريک از شرکا شايستگي­هاي محوري خود را ارائه مي­کند تا عمليات به نحو احسن انجام شود آن­چنان که به­هيچ­وجه يک شرکت به تنهايي از عهده آن برنيايد. علت این نام­گذاری آن است که سازمان از منابع بيروني که واقعاً به سازمان متعلق نيست، به وجود آمده است. به همين خاطر آن را سازمان مجازي مي­نامند.

      از ديدگاه ديگر، سازمان مجازي نمونه­اي از سازمان­هاي آينده هستند که در آنها پيچيدگي، وسعت و حجم عمليات به گونه­اي است که ديگر نمي­توان آنها را به صورت سازماني متمرکز و واحد اداره نمود، بلکه براي ادامه کار نياز به سازمان­هاي ديگر نیز است. در مجموع در سازمان­هايي که با هم سازمان مجازي را 

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رابطه بین نوع ساختار سازمانی و منابع قدرت مديران در واحدهای ستادی دانشگاه شیراز

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رابطه بین نوع ساختار سازمانی و منابع قدرت مديران در واحدهای ستادی دانشگاه شیراز

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه مدیریت آموزشی : بررسی رابطه­ بین نوع ساختار سازمانی و منابع قدرت مدیران

دسته‌ها: دسته اصلی