دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

خانواده و مسائل نوجوانان و جوانان

 

الف: خانواده

بخش اول: تربيت و مسائل عاطفي

الف: خانواده و تربيت

از نظر اسلامي خانه كانون مقدس و نخستين پايگاه براي تربيت، سازندگي و حتي آفرينندگي انسان است. اين كانون گرم و روشن كه مبتني بر دو ركن عاطفه و فرد است مي‌تواند افرادي بپروراند آزاد، آگاه، آشنا به حدود و وظائف و مسئوليت، سرباز، نگهدار خود و جامعه خويش.

خانه مي‌تواند آموزشگاهي باشد كه در آن افراد درس مهر، آشتي، بردباري، ايمان، اخلاق و تعادل را مي‌آموزند يا مدرسه‌اي كه در آن درس كينه و انتقام، ترشروئي، نابكاري، خيانت و دوروئي آموخته مي‌شود.

با همه نفوذهائي كه آدمي در طول مدت حيات از جامعه و مدرسه و همبازيها مي‌گيرد باز نفوذ خانواده در او بيشتر و تا پايان عمر در او وجود دارد به همين نظر از نظر عالمان تربيت نقش خانواده نقش فوق‌العاده و موثرتر از نقش ديگر موسسات است. خانواده در فرزندان سازندگي ايجاد مي‌كنند، آنها را به مباني فرهنگي، دانش، آگاهي‌هاي روز مجهز مي‌سازند طريق زندگي صحيح و آداب زندگي اجتماعي را مي‌آموزند، مهر و اخلاق به فرزندان مي‌دهند و بالاخره آنان را به اخلاق و ادب مجهز مي‌نمايند.

وظايف والدين

آنكس كه در طريق پدر يا مادر شدن است بيش از هرچيز بايد به وظايف و برنامه‌هاي خويش آشنا باشد. نخستين  وظيفه آگاهي از هدف، روش و برنامه زندگي است. اين دستور مذهب ماست كه بدانيم چرا زنده‌ايم؟ و به خاطر چه امري آفريده شده‌ايم؟ زندگي چيست؟ و چه هدفي را بايد در آن تعقيب كرد؟

همچنان براي آنان كه در صدد تشكيل خانواده‌اند رعايت اين نكات ضروري است كه چرا تشكيل 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی