دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

ارزش سازگاري با محيط را به عبارات مختلفي توضيح داده و به پيروان خود خاطرنشان نموده‌اند و در اينجا به بعضي از آنها اشاره مي‌شود.

از حضرت سجاد (ع) حديث شده كه رسول اكرم در خطبة خود فرمود:

خير و سعادت براي كسي است كه اخلاقش پسنديده و خويش پاك باشد، باطنش نيكو و ظاهرش خوب باشد، مازاد اموال خود را انفاق كند و از اداء سخنان زائد امساك نمايد و با همة‌ مردم به عدل و انصاف رفتار كند.

شخصيت فرزندان

بعضي پدران و مادران تصور مي‌كنند كه فرزند آنها براي اطاعت و فرمانبري از بزرگترها آفريده شده است؛ غافل از آنكه طفل داراي عواطف و تمايلاتي است. كه اگر به آنها ارزش ندهند و به سئوالات او جواب نگويند شخصيت او را غيرمستقيم و روزبروز ضعيف مي‌كنند. به طوري كه در آينده قادر به انجام مسئوليتهاي خود نخواهد بود. بعضي مادران و پدران، فرزندان را اصلاً جزء انسانها به حساب نمي‌آورند. گفتارها و سئوال‌هاي فرزند را با بي‌اعتنائي تلقي مي‌كنند و گاه به او مي‌خندند كه خواه ناخواه  فرزند اين خنده را به حساب مسخره كردن و تحقير خود مي‌آورند. تكرار و ادامه اين روش تدريجاً فرزند را در نظر خودش خوار و ضعيف مي‌نمايد و شخصيت او را تنزل مي‌دهد. ممكن است گفته شود پس مادران و پدراني كه به جهت نداشتن علوم كافي جواب سئوالات كودكان را نمي‌توانند بدهند چه كنند؟

جواب گوئيم در مرحلة اول اين عذري است  غيرقابل قبول. پدر و مادر بايد سعي كنند خود را از جهت معلوماتي كه مورد نياز و مورد سئوال فرزند است مجهز سازند.

در مرحلة دوم اگر پدر و مادر از ده سئوال او يك يا دو سئوال را نمي‌دانند صريحاً بگويند نمي‌دانيم خود اين جمله اعتماد كودك را به پدر و مادر جلب مي‌كند. به علاوه فرصتي است كه پدر

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی