دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

 

واژه فقر Paurrc از ريشه لاتين Pauper مي‌آيد كه با Paucus و يوناني Pene فقير و penia (فقر) قرابت داشته و يا peina (گرسنه) هم خانواده و با واژه pono مكافات و مجازات نيز هم خانواده است. ولي خويش دورتري دارد.

بنابراين فقر را يوناني با واژه aporia ( راه به جايي نداشتن، مشكلي كه فقير با آ‌ن دست به گريان است). تعريف مي‌كنند ريشه‌هاي يوناني به دو امر واقع مثبت بر مي‌گردد . (اگر چه هر دو دردآور) يكي از آن دو ريشه بيولوژيك دارد: گرسنگي، و ديگري ماهيت روان شناختي دارد. ملاحظه مي‌شود كه ريشه‌هاي يوناني لغت معنايي كيفي دارند و حال آنكه ريشه لاتين آن از معناي كمي برخوردار است.

 

فقر:

فقر چيست و فقير كيست؟ يك فرد در شرايط امروزين جامعه بايد داراي چه ميزان درآمد و برخوردار از چه امكاناتي باشد تا فقير محسوب نشود؟ خط فقر كجاست؟ فقر چند گانه است. بسياري از مردم اين پرسشها را فارغ از نظرات كارشناسانه پاسخ مي‌گويند. وقتي آدم نتواند مايحتاج اوليه خود را تهيه كند، فقير محسوب مي‌شود و بس.

امروزه يكي از موضوعات كه تحت عنوان فقر مطرح مي‌شود، در اصل فقر مطلق است و آن زماني كه فرد نتواند نيازهاي حداقل معيشت خود را فراهم كند. تا به امروز بحث‌هاي بسياري ميان كارشناسان در رابطه با شناخت اين حداقل نيازها در جوامع مختلف و در زمانهاي 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

دسته‌ها: دسته اصلی