دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

مزاياي تربيتي  و از كمالات مطلوب برخوردار است و هدفهاي حقيقي زندگي و طريق وصول به اين هدفها را يافته و به اين اهداف معتقد و مومن است.

و بعد از همه اين خصوصيات با تصميم و علاقه خاص و با هدف مشخص و توانايي لازم دست در كار اين وظيفه بزرگ مي‌شود. بهمين دليل است كه مقام معلم و مربي بس والا و ارزش كار و كوشش او بس بزرگ مي‌باشد.

الف) معلم بايد بكوشد در مرحله اول خود را به سرمايه‌هاي علمي و اخلاقي مجهز ساخته تا بتواند  فرد مورد تربيت را از فضيلت‌ها و از دانشها و بينشهاي لازم بهره‌مند نمايد.

ب) مربي و معلم آگاه متوجه است كه موضوع كارش يك عنصر شيميايي و يا يك گياه و يا يك حيوان نيست بلكه فرد انساني است كه ويژگيهايش با همه موجودات ديگر جهان فرق اساسي دارد. انساني است كه با استعدادهاي گرانبها و نيروهاي بزرگ استعدادهايي كه اگر بطور صحيح باز و شكفته شود همه خود فرد در راه كمال مطلوب پيش مي‌رود و براي يك زندگي نوين آماده مي‌شود و هم اجتماع از او بهره‌ فراوان مي‌برد.

ج) مربي و معلم بايد بداند كه جامعه پيوسته رو به كمال مي‌رود و اوضاع و شرايط هر نسلي از نسل قبل پيچيده‌تر مي‌شود و با اين تربيت وظيفه معلم حساستر مي‌گردد. بنابراين معلم نبايد انتظار داشته باشد كه محصلش مطالب را مانند ضبط صوت گرفته و تحويل دهد. بلكه همت او بايد بر اين باشد كه دانش‌آموز هرچه بيشتر قدرت ت فكر و تشخيص و دريافت پيدا كند. طوري كه با اين نيروها حداقل مقداري از مسائل و مشكلات آينده را خود بتواند حل كند.

متأسفانه در بعضي از معلمان و دبيران هنوز اين رسم كهنه و غلط ديده مي‌شود كه اصرار دارند محصل مطالب درسي را با فشار به قوه حافظه عين جملات كتاب يا جزوه معلم حفظ نموده بازگو نمايد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی