دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی رویکردهای نوین رسانه ای در اثار چهار تن از هنرمندان زن معاصر ایران

 
 گسترش زمینه کار از کارگاه به فضاهای عمومی است و از این طریق هنرمند کنترل خود را بر نمایش آثار گسترده تر می کند.

اصطلاح چیدمان در دهه ١٩٧٠ رواج يافت و منظور از آن، کارگذاري، جفت و جورکاري و فضاسازي سه بعدي در يک نمايشگاه، نگارخانه يا مکان هاي ديگري براي نمايشي خاص و يا رساندن پيامي معين است. اشياء مواد و مصالحي که در يک چيدمان به کار مي روند تقريبا نامحدود و هيچ چارچوب سبکي در آن وجود ندارد. مي توانند انتزاعي يا روايي، سياسي يا صرفا نظري، موقت يا دائم باشند. پيشينه اين شكل هنري به اوايل سده بيستم و به آثار هنرمنداني باز مي گردد که مي خواستند از محدوده مفاهيم قراردادي و سنتي نقاشي و مجسمه سازي خارج شوند. کارهاي مارسل دوشان، کورت اشويترز و ساختگراهاي روسي در اين گروه جا مي گيرند. اصطلاح هنر چيدمان که اکنون به طور وسيعي به کار مي رود، بيش تر به کار آن گروه از هنرمنداني اطلاق مي شود که مي خواهند واکنش مستقيم نسبت به محيط داشته باشند و از فضاهاي جلب توجه کننده براي هدف هاي بياني استفاده کنند.( لینتین ، 1382 ، 491 )

 

 

می گیرد. این هنر فضا و زمان را به عنوان تنها ابعاد جدایی ناپذیر رها می کند و متعهد می شود که شیوه ی انتقادی و جامع از دریافت تجربه را به وجود آورد یا حداقل شامل شود. این موضوع از هم پاشیدگی مرز بین هنر و زندگی را ایجاب می کند. کاپرف نوشته است: «اگر ما “هنر” را کنار بگذاریم و خود طبیعت را به عنوان الگو یا نقطه ی حرکت بگیریم قادر خواهیم بود گونه ی متفاوتی از هنر بیافرینیم… خارج از چرندیات حسی زندگی روزمره»

کنش آگاهانه ی مخاطب قرار دادن هنرمندانه ی همه ی حواس با عنایت به تجربه ی مخاطب در کل، اولین حضور چشمگیر خود را در 1849 داشت. یعنی آن زمان که ریچارد واگنر[1] اثر هنری فراگیر را در سر می پروراند. اثری اپرایی برای نمایش با الهام از تئاتر یونان باستان و شامل همه ی اشکال هنر نقاشی، موسیقی، نویسندگی و غیره …

[1] Richard vaugner

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رویکردهای نوین رسانه ای در اثار چهار تن از هنرمندان زن معاصر ایران

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رویکردهای نوین رسانه ای در اثار چهار تن از هنرمندان زن معاصر ایران

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه بررسی رویکردهای نوین رسانه ای در اثار چهار تن از هنرمندان زن معاصر ایران

دسته‌ها: دسته اصلی