دانلود پایان نامه

 

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : گرافیک تلویزیونی و تبیین شاخصه های اثرگذاری درمخاطب تلویزیون 

 

  • البته ارزش گذاري بين حالت اول و دوم اين ارتباط (رابطه بين واقعيتهاي جامعه و طراحي نشانه) نسبي است: برخي بازتاب فرهنگ زمانه را در نشانه ايده‌آل مي‌دانند و عده‌اي «لازمان» و «لامکان» بودن نشانه را ايده‌آل مي‌پندارند.

کاربرد حروف

«تيتر و سوتيتر»

تيتر و سوتيترها عبارت از خلاصه اي نوشتاري از گزارش در حال پخش که در قسمتي از کادر تلويزيون که جزء يونيفورم شبکه است. قرار مي گيرد تا مخاطبيني که از ابتدا، گزارش را نديده اند يا به هر دليلي نمي خواهند تمام گزارش را گوش داده يا ببينند، پخش مي شود. چرا که مخاطب با ديدن همان تيتر در زمان بسيار کوتاهي متوجه گزارش مي شود. در واقع رسانه با اينکار يکنوع احترام براي مخاطب قائل مي شود.

خواهند کرد از جمله فونتهايي که با اين مشکل مواجه هستند، مي توان فونت آسمان، بدخط، کامران، ثلث ، ظريف و … را نام برد. تيتراژ يا هر گونه کاربردي از حروف در تلويزيون، طراح را وا مي دارد تا براي دو هدف عمده طراحي حروف کند. اولا حروف خوانا باشد تا وظيفه اطلاع رساني را به خوبي انجام دهد، ثانياً خلاقيتهاي بصري طراح که در شاکله حروف پياده شده ،‌ديده شود. بنابراين حروفي متناسب با سيستم فني تلويزيون هستند که در گيرنده ها اولا خوانا باشد ثانيا شاکله حروف که طراح براي آن ايده يابي کرده است از بين نرفته باشد. شناسايي يک فونت مناسب براي اثر گرافيکي در تلويزيون نيازمند بررسي آن از چند ديدگاه و زاويه است که عبارتند از:

1- خوانايي حروف

اولين ويژگي هر فونتي که در آثار گرافيکي تلويزيون بکار مي رود، خوانايي آن است. اگر اين شرط اساسي را نداشته باشد، اصلا مناسب پخش از آنتن نيست. يک فونت چگونه خواناست و چگونه ناخواناست؟ پاسخ اين سؤال بديهي است. خوانايي دو شرط اساسي دارد: «سرعت» و «صحت» فونتي خواناست که مخاطب بتواند آن را در سريعترين زمان و با درستي کامل بخواند. در بعضي فونتها حروف مشابه مانند (ک و گ) در اثر طراحي نادرست با هم اشتباه مي شوند اين اشتباه، نتيجه صحيح نبودن طراحي فونت است. گاهي اوقات مشابه با هم اشتباه نمي شوند اما تشخيص آنها از همديگر زمان براست و سرعت خوانايي را پايين مي آورد. بنابراين فونتي خواناست که حائز شرايط «سرعت» و «صحت» باشد. از طرفي هر فونتي که با مرور چشم قابليت خوانده شدن را داشته باشد، خواناست و اگر نيازمند تفکر و مقايسه کردن بيننده باشد ناخواناست. اگر فرمي که براي پايه حروف در نظر مي گيريم فرم شناخته شده اي باشد، خواندن آن براي بيننده آسان است و اگر فرم پايه حروف فرمي غيرمنتظم، غير ارگانيک و ناشناخته باشد بيننده در خواندن آن با مشکل مواجه خواهد شد. علاوه بر فرم پايه، حروف مي بايست اصول اوليه و ثانويه طراحي حروف را داشته باشند. 

 

 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

 پایان نامه ارشد – گرافیک تلویزیونی و تبیین شاخصه های اثرگذاری درمخاطب تلویزیون – سایت ارشدها – سایت ارشدها

 

 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – گرافیک تلویزیونی و تبیین شاخصه های اثرگذاری درمخاطب تلویزیون – سایت ارشدها – سایت ارشدها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 

دسته‌ها: دسته اصلی