دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :افراز منافع و دیون در حقوق ایران و فقه امامیه 

سهم شركاء مي گردد تقسيم اموال است. چنانچه ملكي بين چند نفر به صورت مشاع مالكيت داشته باشد با تقسيم آن مال بين شركاء، حالت اشاعه از بين رفته و مال به صورت مفروزي در مالكيت هر يك از شركاء قرار مي گيرد و تفكيك نيز يكي از طرق افراز ملك و مال است. بدين صورت كه سهم هر يك از شركاء به نسبت مالكيت مشاعي تفكيك و مجزي شده و در مالكيت آنها قرار مي گيرد.

در واقع از آنجا که تبیین موضوع بحث این نوشتار و چگونگی اجرای آن نیاز به تبیین و چگونگی افراز و تفکیک و تقسیم در قوانین جاری و رویه قضایی و اداری آن دارد. لذا لازم است که در این قسمت- مباحث افراز- تفکیک و تقسیم و چگونگی اجرای آن در قسمت اعیان بحث و تجزیه و تحلیل نماییم.

 

گفتار نخست: مفهوم تقسیم

بعد از تصمیم شرکاء بر عدم ادامه مالکیت مشاعی و به عبارتی انحلال شرکت مدنی، شرکاء ناچار باید اقدام به تقسیم نمایند.زیرا با تقسیم هر سهم از مالکیت مالکین مشاعی، حالت اشاعه از بین رفته و ملک مفروزاً در اختیار مالکین قرار می­گیرد و همچنین ممکن است در خلال شرکت، منافعی حاصل شود که بخواهند آن را به شرکاء اختصاص دهند که لازم است از ماهیت تقسیم استفاده شود.لذا چون موضوع بحث، افراز منافع است و افراز یکی از مقسمهای تقسیم می­باشد. لذا در این قسمت در مورد تقسیم و ماهیت حقوقی آن و انواع تقسیم مباحثی مطرح می­شود تا از مباحث مطروحه بتوانیم در مبحث افراز منافع استفاده گردد.

 

بند نخست:تعریف تقسیم

برای تحقق تقسیم مال مشاع روشهای مختلفی ارائه گردید که بشرح ذیل مورد بررسی قرار می­گیرد:

الف: تقسیم به افراز

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

افراز منافع و دیون در حقوق ایران و فقه امامیه

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر