دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

-1-5 زمانبندي

يکي از مواردي که در رابطه با آناليز داده ها مطرح است، زمانبندي [1] مي باشد. آناليز داده‌ها مي‌تواند به دو صورت بلادرنگ و حالت دسته‌ای[2] باشد[9].

  • حالت دسته‌ای

منظور از آناليز حالت دسته‌ای   اين است که اطلاعات مربوط به يک دوره زماني جمع آوري مي‌شوند و سپس به آناليزگر داده مي‌شوند. استفاده از اين نوع زمانبندي در سيستم‌هاي قديمي استفاده مي‌شده است. به علت اينکه پهناي باند ارتباطي و قدرت پردازشي در سيستم‌هاي قديمي به حدي نبوده است که سيستم ها بتوانند به صورت بلادرنگ عمل کنند.

  • بلادرنگ

با بالا رفتن قدرت پردازشي و همچنين افزايش پهناي باند ارتباطي، اکثر سيستم‌هاي جديد از اين روش استفاده مي‌کنند. در اين روش با هر رويدادي که رخ مي‌دهد و يا در هر فاصله زماني کوتاه، منبع اطلاعات به آناليزگر داده مي‌شود.

2-1-6 روش هاي پاسخ

فاکتور ديگري که در سيستم‌هاي تشخيص نفوذ مطرح است، نحوه عملي است که تشخيص دهنده به آن طريق واکنش نشان مي‌دهد. سيستم‌هاي تشخيص نفوذ به دو روش کلي در مقابل رخدادها عمل مي‌کنند. اين دو روش عبارتند از : جوابگويي[3] و پاسخ فعال[4] .

  • جوابگويي

شيوه واکنشي که براي يک سيستم تشخيص نفوذ در نظر گرفته مي‌شود باعث ايجاد طرح‌ها و پياده سازي‌هاي متفاوتي در رابطه با مسئول خرابي است. استفاده از اين روش يکي از مسائل قابل بحث در زمينه تشخيص نفوذ مي‌باشد.

[1] Timing

[2] batch mode

[3] Accountability

[4] Active response

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی