دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 رابطه فشارهای روانی با عوامل رافع مسئولیت کیفری

روش تحقیق

كشف حقيقت، افزايش دانش و توضيح پديده­ها از جمله اهداف اساسي هر تحقيق علمي مي­باشد. تحقيق در علوم مفهومی و استدلالی به خصوص در زمینه علوم حقوقی و جزا نيز هدف اعمال قوانین و مقررات در مطالعه مسايل حقوقی- جزایی را دارد و هدف آن نیز کشف اصول کلی یا تفسیر مستنداتی است که از آن برای تبیین، کنترل و پیش بینی رویدادهای عملی در عرصه دادرسی و قضایی استفاده می­شود.

در این پژوهش، روش تحقیق ما از نوع کتابخانه­ای با استفاده از محاسبه نتایج تحقیقات و نیز اعمال قوانین و مقررات مختلف ایران خواهد بود. بررسی دیدگاه­ها و قوانین قضایی کشور در رابطه با شرایط و موانع مسؤولیت کیفری و نحوه اجرا و اعمال قوانین مذکور بر متهمین در حالی است که شرایط آزمون تجربی و امکان دخل و تصرف از سوی محقق وجود ندارد. در تحقیق حاضر بر بررسی عوامل فشار­های روانی و تأثیر آنها در مجازات در کشور ایران با نگاهی به قوانین دیگر کشورها به هر شکلی که هست می­پردازیم. در این تحقیق ما بدنبال بررسی موارد کاربردی و کارآمد که مطابق با حقوق مندرج در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می­باشیم.

این تحقیق به روش کتابخانه­ای صورت می­گیرد. تحقيق کتابخانه­ای را برخي معادل تحقيق كيفي مي‌گيرند؛ چرا كه مشاهدات معمولاً به زبان عادي و روزمره مانند روزنامه‌ها بيان مي‌شود. در واقع، هدف تحقيقات کتابخانه­ای اغلب آن است كه مشاهده جهان بر اساس چارچوب مرجع افراد مورد بررسي انجام گيرد. البته يافتن فرمولي مناسب در مورد نحوه انجام اين تحقيق چندان آسان نيست. از همين روست كه بسياري از دانشجويان مجذوب تحقيقات ميداني مي‌شوند؛ چون انجام تحقيق کتابخانه­ای مستلزم برقراري ارتباط با مردمان غير از جامعه محقق است. داشتن اطلاعات کافی و ارزشمند در تمام مراحل تحقیق مورد نیاز است، به عبارت دقیق­تر هر نوع تحقیق علمی تنها به میزان اطلاعات جمع­آوری شده مفید مربوط به موضوع، ارزش دارد. بنابراین آن دسته اطلاعات که واجد ویژگی­های سه گانه زیر باشد در این تحقیق مورد نیاز و توجه ما خواهد بود. 1- اطلاعات مربوط به موضوع باشد. 2- اطلاعات دقیق باشد. 3- اطلاعات به روز باشد. فلذا ضرورت دارد به منظور صرفه جوئی در هزینه­ها، وقت و انرژی از جمع­آوری اطلاعات نامربوط، مبهم و کهنه شده(مگر در موارد ضروری مثل بررسی تاریخی، دیدگاه­ها و. . . ) اجتناب گردیده و عمل گزینش اطلاعات مورد نیاز از میان انبوه جمع­آوری شده صورت پذیرد.

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:رابطه فشارهای روانی با عوامل رافع مسئولیت کیفری

دسته‌ها: دسته اصلی