دانلود پایان نامه

اعتماد کاربران

سال گذشته، گوگل سندی را منتشر نمود که نشان میداد در زمینه ارزیابی کیفیت جستجوی سایت شما دقیقا به دنبال چه مواردی است. بر اساس این سند موارد زیر در تعیین رتبه سایت اهمیت بسیار زیادی را دارا هستند:

کیفیت و کمیت محتوای اصلی

اطلاعات وبسایت/ اطلاعاتی در خصوص مدیر سایت و کسی که مسئول آن است.

اعتبار وبسایت : تخصص، اعتماد و اقتدار

در بخش های قبلی روی موضوع کیفیت محتوا بحث کردیم لذا اجازه دهید در ادامه 3 پارامتر دیگر یعنی تخصص، اعتماد و اقتدار را مورد ارزیابی قرار دهیم.

اقتدار (authority)

یک وبسایت مقتدر سایتی است که قابل اعتماد باشد. یعنی از سوی کاربران، کارشناسان موضوع مربوطه، دیگر وبسایت ها و موتورهای جستجو قابل اطمینان ارزیابی شود.

اقتدار شما زمانی بی نهایت خواهد شد که محتوای وبسایتتان صلابت و ارزش لازم را دارا باشد. همچنین جاهای بسیار دیگری در سایت به جز محتوا وجود دارد که میتوان در آن اقتدار ایجاد کرد.

 

هویت:

وبسایت شما بایستی راه ارتباطی شفافی را با قراردادن انواع روشهای ارتباطی برای کاربر، از طریق صفحه تماس با ما ایجاد کند. ایمیل، آدرس محل کار، شماره محل کار و ….

اطلاعات صفحه ارتباط با ما شما؛ بایستی با اطلاعات ثبت شده در سیستم WHOIS شما منطبق باشد.

وجود صفحه درباره ما که وبسایت شما و هدفش را توضیح میدهد مهم است. تاریخچه سایت و پروفایل شما و دیگر کارمندان به اعتمادسازی بیشتر کمک شایانی خواهد کرد.

در هر صفحه ای شفاف باشد که چه کسی پاسخگو و مسئول سایت است (فرد، سازمان، ناشر) و البته کسی که نویسنده محتوا است.

اعتماد:

اگر صاحب کسب و کار هستید بنظر ایده خوبی است که در سایتتان وبلاگی راه اندازی کنید. اینکار نه تنها باعث می شود که سایتتان را با مطالب جدید آپدیت نگه داشته و بازدیدکنندگان (و موتورهای جستجوگر) را با محتوای بروز مشتاق نگهدارید، همچنین شما را فردی پیگیر و قابل اعتماد در زمینه آن کسب و کار نشان می دهد.

نظراتی که خودتان در در ادامه مطلب قرار میدهید به احتمال زیاد توسط گوگل نادیده گرفته می شود و ارزشی برای رنک صفحه محسوب نمیشود. گوگل جای بررسی نظرات شخص شما، نظرات کاربران و شخص ثالث را مدنظر قرار می دهد. پیشنهادهایی که از سوی کاربران حرفه ای ارائه می گردد مدرک بسیار مهمی دال بر قابل اعتماد بودن مطلب شماست.

تعداد کمی نظر منفی در خصوص مطلب را به فال نیک بگیرید که باعث می شود از رنک کیفی بیش از حد بالا که ساختگی بنظر می رسد بکاهد. خود ماهیت نظر دادن کاربران تاثیرگذارتر از نظری است که داده اند. چرا که این موضوع نشان میدهد بایستی تجدیدنظر اساسی در محصول یا محتوای خود داشته باشید.

باید بخشی به عنوان شرایط خدمات و حفظ حریم خصوصی داشته باشید که نحوه استفاده شما از کوکی‌ها را توضیح دهد.

تخصص:

اگر مدعی هستید که سایتتان تخصصی است، بایستی مطمئن شوید که کارشناسان واقعی به عنوان نویسنده حضور داشته باشند. این موضوع مهم است حتی اگر سایتتان در زمینه سرگرمی و مد فعالیت میکند!

به عنوان مثال در اینجا چند نمونه از خود سایت گوگل آورده ام:

توصیه های پزشکی با کیفیت بایستی توسط سازمان یا متخصصین پزشکی و دارای مجوز آورده شود. همچنین بایستی به بهترین شکل ویرایش و پردازش شده باشند.

صفحات مشاوره با کیفیت مانند مشاوره بازسازی خانه یا مشاوره در زمینه مسائل زناشویی و فرزندان باید توسط متخصصین مجرب و منابع معتبر نگاشته شوند.

صفحات هنری و سرگرمی مانند عکاسی یا آموزش نواختن گیتار نیاز به متخصص دارند.

گوگل بطور مرتب بر کیفیت فعالیت کارشناس و نویسنده سایت نظارت میکند.

نگران نباشید اگر آموزش رسمی یا تحصیلات دانشگاهی در این زمینه ندارید. گوگل تجربیات زندگی که باعث میشود شخصی در موضوعی صاحب نظر شود را نیز مدنظر قرار میدهد.(باورتون میشه گوگل این قدر هوشمند باشه؟!!! باید باورتون بشه. تمام دنیای مجازی نوک انگشتان گوگل می چرخه! …)

بهبود بازاریابی و فروش با افزایش اعتماد کاربران

افزایش اعتماد کاربران به سایت و کسب و کار شما مهم ترین و اساسی ترین وظیفه ای است که بر عهده شما و تیم همراهتان می باشد. زیرا این کار در افزایش و جذب مشتری بسیار تاثیرگذار است و باعث رونق و بهبود کسب و کار شما خواهد شد.

بنابراین اگر شما مالک سایت و   کسب و کار اینترنتی هستید، باید اعتماد کاربران را نسبت به سایت خود بهبود بدهید، زیرا اگر کاربران نتوانند به سایت شما اعتماد کنند، متضرر می شوید و لطمه های جبران ناپذیری به کسب و کار شما وارد می شود. بنابراین در این مقاله به مرور برخی از تکنیک های افزایش اعتماد کاربران می پردازم که در تبدیل بازدید کننده به مشتری نقشی اساسی خواهد داشت:

 استفاده از هولوگرام های امنیتی:

یکی از راههای موثر افزایش فروش و ارتباطات در سایت استفاده از هلوگرام های امنیتی می باشد. بیشتر کاربران با دیدن هولوگرام امنیتی بر روی سایت اطمینان خاطر بیشتری پیدا می کنند.

اخیراً، اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه یکی از شبکه های اجتماعی مورد هک قرار گرفته است و اطلاعات میلیون ها کاربر در اختیار افراد سودجو قرار دارد. این اخبار بسیار بر روی اعتماد کاربران به سایت ها و شبکه های اجتماعی تأثیرگذار است.

عامل مهم دیگری که بسیار مهم است محتاط و محافظه کار بودن مردم در استفاده از اینترنت می باشد. به طور مثال وقتی کالایی را از طریق اینترنت خرید می کنند و یا در سایتی ثبت نام می کنند، این مسئله بیشتر به چشم می آید.

بهترین و شاید مهمترین عامل برای شکستن این ذهنیت استفاده از هلوگرام های اینترنتی معتبر می باشد زیرا کاربران با دیدن این علائم نسبت به پیگیری مشکلات احتمالی اطمینان خاطر بیشتری پیدا می کنند.

براساس آمارهای منتشر شده، 48 درصد مردم هیچگاه از سایت های بدون هولوگرام خرید نمی کنند. این مسئله به درستی خود گویای این پیام می باشد که تا چه میزان وجود این درگاه های اینترنتی امن حائز اهمیت است.

اگر از هلوگرام های اینترنتی استفاده می کنید، به توصیه های زیر توجه کنید:

  • از یک سرویس دهنده اینترنتی بسیار امن جهت پهنای باند و دامین خود استفاده کنید. همچنین به دنبال تهیه یکی از نمادهای اعتماد الکترونیکی بر روی سایت خود باشید.
  • نماد اعتماد الکترونیک را به صورت واضح و شفاف در جایی قرار دهید که کاربران به محض ورود به سایت، به راحتی آن را رویت نمایند.
  • عموماً استفاده از نماد اعتماد الکترونیک جهت اعتماد کاربران کافی است. اما تا حد امکان از سایر عوامل امنیتی از جمله دامنه، هاست و دیگر ملزومات امنیتی در کسب و کار اینترنتی غافل نشوید.