دانلود پایان نامه

بهینه سازی رتبه سایت | سئو

امتیاز صفحه یا PageRank چیست؟

امتیاز صفحه یا PageRank به مکانیسم امتیاز دهی  گفته می‌شود که بر پایه آن موتورهای جستجویی همچون گوگل وب‌سایت هایی که به هدف جستجوگر نزدیکترند را در رده‌های بالاتری نسبت به دیگران قرار می‌دهد. بنابر این  کاربرانی که کلمه ویژه‌ای را جستجو می‌کنند با احتمال بیشتری به سایت مورد نیاز خود از بین اولین نتایج جستجو دسترسی خواهند یافت.

پیج رنک که به اختصار PR هم گفته می‌شود، نتیجه تجزیه و تحلیل لینکهای ورودی به یک سایت و همچنین محتوا و ساختار سایت است و رتبه‌ای است که گوگل برای یک سایت بین اعداد ۰ تا ۱۰ در نظر می‌گیرد. هرقدر این عدد نزدیکتر به ۱۰ باشد بیانگر رتبه بهتر سایت است.

 

سئو چیست؟

به مجموعه عملیات و فعالیت هایی که باعث افزایش رتبه یک سایت و قرار گرفتن آن در بین رتبه های نخست جستجو می‌شود، SEO یا بهینه سازی رتبه سایت گفته می‌شود. SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که در فارسی به صورت عبارت سئو متداول شده است.

اهمیت این امر از آنجایی بیشتر میشود که شاهد این هستیم که کاربران اینترنتی بیشترین مطالب و خدمات مورد نیاز خود را از طریق جستجو در موتورهای مختلف مخصوصا گوگل به دست می‌آورند. بنابر این یکی از ملموس ترین نتایج سئو افزایش بازدیدکنندگان سایت است. این امر در کنار بهینه سازی نرخ تبدیل یا CRO در نهایت باعث افزایش چند برابری فروش محصولات یا خدمات یک سایت و یا مشارکت بازدیدکنندگان در سایت میشود.

 

اقدامات لازم برای بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو

این اقدامات را میتوان به 3 بخش کلی تقسیم نمود:

  1. فنی
  2. محتوایی
  3. ارتباطی

1. اقدامات فنی: شامل رعایت یک سری نکات در حین طراحی، برنامه نویسی سمت کاربر (HTML, CSS) و برنامه نویسی سمت سرور می‌شود. به عنوان مثال می‌توان به استفاده مناسب از تگ‌های Heading و UL اشاره نمود. علاوه بر این، کدنویسی صحیح باعث سریعتر لود شدن سایت می‌شود که تاثیر بسزایی در افزایش رتبه خواهد داشت.

2. اقدامات محتوایی: وارد نمودن و ویرایش اطلاعات و محتوای سایت باید به گونه ای باشد که بیشترین تاثیر را در افزایش رتبه سایت داشته باشد. همچنین میزان تکرار کلمات مهم در سایت و محل قرار گیری آن‌ها نیز بسیار مهم است. این مرحله جزء مهمترین موارد در سئو به شمار می‌رود.

3. ارتباط با سایر سایت‌ها: هرچه تعداد سایت‌هایی که به سایت شما لینک می‌دهند بیشتر باشد، برای افزایش رتبه سایت بهتر است. البته مرتبط بودن زمینه فعالیت و محتوای سایت های لینک دهنده با سایت شما و همچنین بالاتر بودن رتبه سایت‌های لینک دهنده بسیار مهم است. همچنین ایجاد صفحه در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری مطالب سایت در آنها طبیعتا باعث ایجاد لینک‌های بیشتر و افزایش رتبه سایت می‌شود.

فکر میکنیدگوگل بر چه اساسی این لینک ها را نمایش میدهد؟

گوگل یک سری الگوریتم، برای تعیین سایت های برتر مشخص کرده است و در نتایج خود، سایت هایی را که

بر اساس معیارهای خود برتر میداند نمایش میدهد.پیاده سازی الگوریتم های گوگل بر روی سایت را سئو و

یا بهینه سازی سایت میگویند. که منجر به افزایش بازدید سایت میشود.

و برخلاف آن چه که بسیاری از افراد فکر میکنند. نیازمند داشتن دانش طراحی سایت و برنامه نویسی می باشد.

چون بسیاری از معیارهای گوگل بر اساس کدهای نوشته شده و ساختار طراحی شده سایت است. و عدم

داشتن دانش طراحی سایت میتواند شما را از رسیدن به اهدافتان دور کند. پس لازم است که خدمات سئو

از جانب فردی که تسلط کافی به دانش برنامه نویسی و طراحی سایت را دارد انجام بگیرد.

بهینه سازی سایت به چه معناست

بهتر است بدانید که سئو (seo) مخفف عبارت Search Engine Optimization

به معنای بهینه سازی  موتور جستجو می باشد. سئو را میتوان به عنوان یکی از بهترین روش های

بازاریابی اینترنتی به حساب آورد.

مدت زمان اجرای سئو بر روی سایت

سئو چیست بهینه سازی سایت به چه معناست اگر سئو را بخواهیم به شکل درست به کار ببریم بدون

این که با تغییر الگوریتم های گوگل همچنان رتبه ی سایت حفظ شود زمان و زحمت بسیار دارد.

اما به طور کلی مدت زمان اجرای سئو به چندین عامل بستگی دارد:

1. کلید واژه ای که انتخاب کردید چه قدر رقیبان اینترنتی دارد؟ اگر رقیبان اینترنتی زیادی داشته باشید.

به حتم برای پیشی گرفتن از آنان نیازمند صرف زمان بیشتری هستیم. چون باید معیارهای بیشتری را

در ساختار سایت رعایت کنیم بک لینک های بیشتری بگیریم. و سایت را بیشتر مورد آنالیز قرار دهیم.

بخشی از سئو مکاشفه و تحقیق هست. چون بسیاری از معیارهای گوگل حتی برای سئوکاران حرفه ای

هم نامشخص است. و الگوریتم های گوگل هر روزه تغییر میکند. پیدا کردن این معیارها زمان میبرد. و در

طی یک روز انجام نخواهد شد.

بهینه

 مدت زمان ثبت دامنه

اگر دامنه شما به تازگی ثبت شده باشد مدت زمان بیشتری لازم است که گوگل آن را به عنوان سایتی که قصد جذب

مخاطب دارد در نظر بگیرد. و در ابتدا آن را ارزیابی میکند. این ارزیابی در میان هزاران سایت است. که توسط ربات های

جستجو انجام میگیرد. و به زمانی را به خود اختصاص میدهند.

البته به دست آوردن رتبه اول در گوگل یا سوم تغییری شاید تغییر زیادی در تعداد بازدید سایت ایجاد نکند مسئله ای

که مهم است قرار گرفتن در صفحه اول گوگل است.

هدف موتورهای جستجو چیست؟

تعداد وب سایت‌ها در زمینه‌های مختلف به شدت زیاد شده و همچنان در حال افزایش است. بنابراین موتورهای جستجو موظف هستند تا بهترین سایت‌ها را با محتوای مرتبط با موضوع مورد جستجوی کاربر، در نتایج اولیه نمایش دهند.
هدف موتورهای جستجو خدمت رسانی به کاربران اینترنت است. موتورهای جستجو برای تشخیص باکیفیت و مفید بودن یک وبسایت برای کاربران، با استفاده از الگوریتم های تعریف شده برای آنها، محتوای هر وبسایت را رصد کرده و بهترین ساختار و محتوا را بر اساس قوانین تعریف شده سئو SEO یا بهینه سازی سایت شناسایی می‌کنند.
بنابراین برای اینکه در صدر نتایج موتورهای جستجو از جمله گوگل که امروزه محبوب ترین موتور جستجو در بین کاربران است، باشیم باید ساختار داخلی و محتوای وبسایت خود را بر اساس قوانین و اصول سئو SEO، بهینه سازی کنیم.
از آنجایی که اکثر جستجوها در گوگل صورت می‌گیرد، رقابت وبسایت‌ها بر سر دیده شدن در نتایج اولیه گوگل بسیار افزایش یافته است. اکنون همه می‌دانند برای بهتر دیده شدن و در دسترس مخاطبان قرار گرفتن، پیاده سازی حرفه ای سئو SEO بر روی وبسایت امری ضروری و حیاتی است.

چرا باید سئو وبسایت خود را به سئوکار حرفه ای بسپاریم؟

برای اینکه خود را به موتورهای جستجو ثابت کنید زمان زیادی لازم دارید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم سئو سایت خود را به افراد ماهر بسپارید تا این پروسه طولانی مدت، طولانی‌تر از زمان استاندارد نگردد و زودتر به نتیجه برسید. جهت بهینه سازی وبسایت خود برای موتورهای جستجو قبل از هر کاری متخصص سئو باید وبسایت شما را تحلیل کرده و وضعیت آن را نسبت به رقیبانتان ارزیابی نماید

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو SEO (بهینه سازی وبسایت)

پس از تحلیل اولیه وبسایت، نوبت به انتخاب صحیح کلمات کلیدی و مرتبط با محتوای وبسایت و نیاز مخاطبان سایت شما می‌رسد.
ما به شما توصیه می‌کنیم برای انتخاب کلمات کلیدی حتما با مشاوران سئو، مشورت کرده و از انتخاب کلماتی که در واقع مورد جستجوی کاربران هدف شما نمی‌باشند پرهیز کنید. مرحله انتخاب کلمات کلیدی برای شروع سئو SEO بسیار مرحله حساس و مهمی است و باید با دانش کافی و بکارگیری ابزار لازم انتخاب شود.

چرا سئو SEO در طولانی مدت نتیجه می‌دهد؟

رقابت در برخی از کلمات کلیدی در بین وبسایت‌ها بسیار زیاد است که طبیعتا به نتیجه رساندن سئو وبسایت براساس این گونه کلمات پررقابت، دشوار و زمانبر است. به همین دلیل اصولا هزینه سئو SEO این گونه کلمات بالا می‌باشد.
ذکر این نکته بسیار ضروری است! سئو (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) در طول زمان اتفاق می‌افتد. برخی از صاحبان سایت توقع دارند زمانی که وبسایت خود را طراحی و به مرحله اجرا رساندند به سرعت در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوند. این امری غیر ممکن است مگر در موارد خیلی خاص.
باز هم تاکید می‎کنیم!! سئو (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) پروسه ای زمانبر و پیچیده است و نیاز به صبر و شکیبایی دارد. زیرا با گذر زمان باید به موتورهای جستجو ثابت شود که شما محبوب کاربران در حوزه‌ای خاص هستید و می‌توانید گزینه‌ای عالی برای آنها باشید.