دانلود پایان نامه

یحی استفاده کنید. و کلمه کلیدی موضوع خود را در بین آن جمله بگنجانید.

 

4- از تکرار بیش از حد یک کلمه کلیدی در تگ تایتل اجتناب کنید.

 

5- اگر دوست دارید برند و مارک خودتان را نیز در بین کلمات کلیدی سایت تان بگنجانید ، پیشنهاد می کنیم آن را تنها در صفحه اصلی خود استفاده کنید. مثال : نام برند | فروشگاه خودروهای شاسی بلند | فروشگاه لوازم جانبی خودرو

 

6- کلمات کلیدی خودتان را در ابتدای جمله به کار بگیرید.

مثال : سایت سازی ، جامع ترین نرم افزار برای طراحی آسانِ وب سایت ها

در مثال بالا عبارت سایت سازی ، کلمه کلیدی اصلی ما می باشد که در ابتدای جمله گنجانده شده است. زبان فارسی این انعطاف را دارد که بتواند با جابجایی کلمات ، کلمه اصلی را به ابتدای جمله آورد و یا به بخش های دیگر انتقال دهد.

 

7- در تگ عنوان از اعداد و رنگ بندی مناسب استفاده کنید. استفاده از اعداد باعث بهبود و اهمیت متن شما از نظر گوگل خواهد بود همچنین استفاده از رنگ ها باعث سهولت در خواندن متن توسط کاربر می شود.

مثال : 40 عبارت رایج دنیای سئـو

 

8- در تگ عنوان خود سعی کنید از این حروفات استفاده نکنید : از – به – با – در – … به این سری عبارت ها stop word گفته می شود که گوگل آنها را از عنوانِ متن حذف کرده و به راحتی فاکتور می گیرد.

 

9- در هدینگ مطلب تان می توانید از کاراکتر بیشتری نسبت به عنوان تایتل استفاده کنید. مثال :

وبلاگ سایت سازی ( عنوان یا تایتل صفحه – 10 کاراکتر )

روشی برای کاهش خروج کاربران از وب سایت  ( هدینگ مطلب – 38 کاراکتر )

 

10- سعی کنید هدینگ مطلب تان با عنوان تایتل یکی نباشد. شاید اینکار از نظر برخی ها باعث بیشتر دیده شدن مطلب شود اما گوگل از تکرار کلمات کلیدی زیاد خوشش نمی آید. پس سعی کنید عناوین خود را : جامع – کامل – مرتبط و جذاب ارائه دهید تا تکراری – خشک – پیچیده و غیرمرتبط

 

6 – بهینه سازی متن در بطن محتوا

فرض می کنیم که کاربران به روشی وارد سایت شما شده است ، خب اگر سایت شما جذاب نباشد و محتوای آن به درد کاربر نخورد طبیعی است که کاربر سایت را ترک خواهد کرد پس محتوای شما باید برای کاربران جذاب باشد و برای موتورهای جستجو به صورت اصولی نوشته شود. موتورهای جستجو زمان ماندگاری یک کاربر در سایت ها را می سنجند و هرچقدر کاربر از سایتی رضایت داشته باشد بیشتر در آن سایت پَرسه می زند. این گشت و گذارِ کاربر از صفحه ای به صفحه ای دیگر به نفع سایت شما خواهد بود. ازجمله مواردی که در بهینه سازی محتوای سایت باید به آنها دقت کنید عبارت اند از :

 • باید عنوان شما با محتوایتان مرتبط باشد در غیراینصورت کاربر سایت را ترک می کند.کاربرانی که به این شکل از سایت خارج می شوند دیگر هرگز به این سایت برنمی گردند. زیرا کاربران اینکار را نوعی فریب تلقی می کنند.
 • بسیار معتقد هستند که مطالب خودتان را برای کاربر بنویسید نه برای موتورهای جستجو. این جمله کاملاً صحیح است اما در اضافه ما نیز پیشنهاد می کنیم مطالب خودتان را به صورت صمیمی وار با تلفیقی از انگیزه و عشق بنویسید. به طوریکه مخاطب از این انگیزه تان به وَجد آمده و ذوق کند. فرقی نمی کند مطلب شما در چه زمینه ای است مهم این است که آن را به نحو احسن اداء کنید.
 •  

   

 • برای نوشتن محتوای سایت تان وقت بگذارید.
 • سعی کنید پست های خودتان را با بیش از 2000 کلمه در سایت منتشر کنید. اینکار باعث ایندکس شدن سریع آن پُست در موتورهای جستجو خواهد بود.
 • از تکرار کلمات کلیدی در محتوا و مطالب خود خودداری کنید. اینکار سالهاست که نتیجه بخش نیست چه بسا نمره ی منفی ای هم برای شما به حساب می آید.
 • مطالب را به صورت کوتاه و پاراگراف بندی شده بنویسید و از نوشتن پشت سرِهم متن ها خودداری کنید. اینکار از لحاظ روانشانسی باعث ابهام و پیچیده شدن مطلب می شود.
 • سعی کنید از یک متن با هدینگ h2 برای عناوین پاراگراف هایتان بهره ببرید. اینکار باعث تمایز و روشنی مطالب می شود.
 •  

                                      برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید                           

 • از رنگ بندی مناسب در طول توضیحات تان استفاده کنید.
 • کلماتی که به نظرتان مهم تر هستند را برجسته کنید.
 • اگر مطالب تان را به صورت عادی برای کاربران تان بنویسید همین امر باعث می شود که کلمات کلیدی به صورت طبیعی در طول محتوا پخش شود. دیگر نیازی نیست که شما نگران تراکم کلمات کلیدی یا همان Keyword Density باشید.
 • کلمات کلیدی را در ابتدای مطالب یا جمله ها بیاورید. همیشه کلمات کلیدی را در اولویت متن خود قرار دهید.

 

7 – بهینه سازی مسیر و آدرس های سایت

آدرس در سایت ها به مسیری گفته می شود که در ادامه ی دامنه می آید.(دامنه همان نام سایت می باشد) برای مثال : نام دامنه اگر www.yoursite.com باشد آدرس بخش آموزش آن می تواند به این شکل قید شود : www.yoursite.com/tutorials درباره بهینه سازی URL یا آدرس های سایت به نکات زیر توجه فرمایید.

 • هر صفحه از صفحات سایت ما باید آدرسی جداگانه داشته باشد.
 • سعی کنید کوتاه ترین آدرس را برای مطالب تان انتخاب کنید.
 • می توانید کلمات کلیدی و یا چکیده ی محتوایتان را در آدرس صفحه بیاورید.
 • استفاده از حروفات بزرگ یا کوچک در آدرس دهی صفحه مهم می باشد و باهم فرق دارند. بنابراین دو صفحه با آدرس یکسان یکی با کلمات بزرگ و دیگری با کلمات کوچک با هم متفاوت می باشند. برای مثال : yoursite.com/BLOG با yoursite.com/blog با هم متفاوت بوده و به 2 صفحه متفاوت هدایت خواهند شد.
 • در سلسله مراتب آدرس دهی شما می توانید هم مستقیم عمل کنید و هم به صورت پله ای. مثال : یک دسته بندی دارید با عنوان : آموزش CSS ویک پست برای آن دسته بندی با نام انیمیشن دهی در CSS ارسال کرده اید. آدرس این صفحه به صورت پله ای می تواند به این شکل باشد:  yoursite.com/blog/CSS/Animate-in-css و آدرس به صورت مستقیم می تواند به این شکل قرار داده شود  yoursite.com/Animate-in-css
 • در مسیردهی اکثر کاراکترهای متنی پشتیبانی می شوند و می توانید بسته به دلخواه خود از آنها استفاده کنید. اما عالی ترین گزینه این است که کلمات کلیدی خودتان را با استفاده از – از هم جدا کنید و صفحات خودتان نیز به صورت خودکار با / جدا می شوند.
 • استفاده کردن از تاریخ و شماره پوشه ها نه تنها هیچ مزیتی ندارد بلکه باعث طولانی تر شدن آدرس شما نیز می شود.
 • در آدرس دهی می توانید از آدرس فارسی و یا انگلیسی استفاده کنید. این 2 با هم فرقی ندارند و استفاده از اینها به خودتان بستگی دارد و سلیقه ایست. اما وقتی از آدرس دهی انگلیسی استفاده می کنید حتماً کلماتی که می خواهید در آدرس به کار بگیرید را به صورت ترجمه شده قرار دهید نه به صورت فینگلیش. مثال :

آدرس دهی اشتباه : site.com/Amoozesh-css/harakat-dar-css3

آدرس دهی صحیح :  site.com/CSS-Tutorial/Animate-in-css

 

8 – بهینه سازی لینک های داخلی سایت

لینک های داخلی لینک هایی هستند که از صفحه ای داخل یک دامنه به صفحه ای دیگر از همان دامنه اشاره می کند. این لینک ها به کاربران این امکان را فراهم می کند که در بین صفحات مختلف سایت به گشت و گذار بپردازند و بازدید انجام دهند. این جابجایی ها باعث می شود که رنکینگ در بین صفحات مختلف سایت پخش شده و به حالت تعادل برسد. میلیون ها سایت در دنیا وجود دارند که از ظرفیت های موجود در این لینک ها بی بهره مانده اند دلیل آنها نیز می تواند اینها باشند : خیلی از سایت ها مسیرهای دستیابی به لینک هایشان را به طور غیرمستقیم بسته اند و یا آن را طوری مخفی می کنند که موتورهای جستجو نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند و گمان می کنند که چون این صفحه در سایت شان وجود دارد پس ایندکس هم خواهد شد. پیشنهاد می کنیم حتماً در ادامه مطالب تان از این صفحات بهره ببرید. مطالب پربازدید – مطالب جدید – مطالب تصادفی – برای دیگر کاربران این مطالب در حال نمایش است – مطالب پیشنهادی و …. همچنین پیشنهاد می کنیم در مطالب خودتان یک کلمه کلیدی را انتخاب کنید و لینکی به آن صفحه بدهید. محتوای صفحه و عنوان کلمه کلیدی باید باهم مرتبط باشند.

 1. لینک های داخلی سایت تان را نوفالو نکنید.
 2. لینک های داخلی سایت تان را در صورتی که واقعاً نیاز است ایجاد کنید نه برای بالا بردن امکان بازدید سایت و یا مانور روی تمام کلمات کلیدی.
 3. پیشنهاد می کنیم بیش از یکبار ، کلمه کلیدی داخل متن تان را لینک نکنید. لینک دادن زیاد به صفحات مختلف ، پیشنهاد نمی شود.
 4. مطالب خودتان را پر از کلمات کلیدی نکنید.
 5. انکرتکست باید مرتبط با صفحه ای باشد که به آن لینک می دهید.
 6. در بین صفحات خود حتماً لینک هایی به دیگر صفحات سایت تان ارجاع دهید. سعی کنید این لینک ها رنگ و لعاب خوبی داشته باشند. اینکار باعث افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد. این لینک های ناخواسته ، می تواند باعث بالا رفتن اعتبار سایت شما نزد کاربر و بازدید احتمالی آن ها شود. لزومی ندارد صفحه ی لینک شده ی شما مرتبط با موضوع توضیحی تان باشد. حتی می تواند بی ربط باشد. می توانید اینکار را به این صورت انجام دهید.  حتما بخوانید :   آیا به روز رسانی مطالب قدیمی سایت کارِ درستی است ؟

 

 

9 – دامین یا نام سایت و تاثیر آن در سئـو

خیلی ها بر این اعتقاد هستند که اگر کلمه کلیدی آنها در عنوان دامنه اشان استفاده شود تاثیر خوبی در سئو خواهد داشت اگر بخواهیم مختصر بگوییم نام دامنه فاکتور مهمی نیست. زیرا فاکتورهای بسیار مهمی وجود دارد که نام دامنه در کنار آنها ارزشی ندارد. چه بسا سایت هایی وجود دارد که یک کلمه کلیدی در آنها به کار نرفته است اما به مراتب جایگاه بالاتری نسبت به دیگر سایت های رقیب دارند.

10 – ساب دامين يا ساب فولدر و تاثير آن در سئـو

ابتدا تفاوت اين 2 را با هم قيد مي کنيم.

مثالي براي ساب دامين : preview.sitesazy.com

مثالي براي ساب فولدر : sitesazy.com/packages

اگر مي خواهيد سايتي جديد اما با موضوع متفاوت نسبت به سايت فعلي تان ايجاد کنيد بايد از ساب دامين استفاده کنيد. برای مثال اگر در زمینه سایت سازی کار می کنید و دوست دارید سایتی جدید را راه اندازی کنید که در زمینه اخبار می باشد مطمئناً این 2 تا به هم ربطی ندارند پس باید از ساب دامین استفاده کنید چنانچه قصد داريد بخشي ايجاد کنيد که محتواي آن مرتبط با سايت تان مي باشد ، براي اين منظور بايد از ساب فولدر استفاده کنيد. ساب دامين اينجا به درد ميخورد که از طريق يک هاست بتوانيد 2 سايت را مديريت کنيد با 2 مديريت محتوا و 2 دامنه ي جدا از هم. اما براي ساب فولدر نيازي به تعريف دامنه جديد نيست. اگر هريک از ساب فولدر ها و ساب دامين در جاي خود استفاده شوند تاثير مثبتی در سئو خواهند داشت.

 

11 – پارک دامین و تاثیر آن در سئو

بسیاری از سایت ها بر این اعتقاد هستند که اگر تعداد دامنه های پارک شده روی سایت بیشتر باشد به شناخته شدن سایت کمک کرده اند اما این یک تفکر اشتباهی است. نه تنها تاثیر مثبتی بر روی سایت شما نخواهد داشت بلکه امکان دارد موتورهای جستجو آن سایت را به عنوان سایتی اسپم تلقی کنند. برخی از مدیران سایت ها یک دامنه هم نام با پسوند های متفاوت ثبت می کنند تا حاشیه امنیتی برای سایت خود درست کنند که دیگران در آینده نتوانند با هم نام دامنه شان در صدر موتورهای جستجو ظاهر شوند شاید تا اینجای کار موردی نداشته باشد اما برخی ها به خاطر بلااستفاده ماندن دامنه ها به فکر پارک کردن آن روی سایت می افتند که اینجا کار را کمی برای وبسایت خود سخت تر می کنند. پارک کردن دامنه تاثیر مثبتی روی سایت شما نخواهد داشت. سعی کنید یک دامنه ی خوب برای وبسایت خود ثبت کنید و آن را پرورش دهید و به نتیجه برسانید.

 

12 – تناسب متن با کد و تاثیر آن در سئو

همه سایت ها دارای مقدار مشخصی کد در زیرساخت های خود و مقدار مشخصی محتوای متنی در ظاهر سایتشان دارند. نسبت متن کد ، همان مقدار متن استفاده شده در صفحه نسبت به کدهای HTML مجود در همان صفحه است.  هرچقدر کدهای استفاده شده در سایت کمتر و محتوای متنی بیشتر باشد تاثیر بهتری در سئوی وب سایت شما خواهد داشت. در لیست نتایج موتورهای جستجو معمولاً سایت هایی که دارای محتوای متنی زیادتری هستند در نتایج بالاتر قرار دارند. از نظر موتورهای جستجو نسبت متن به کد تاثیر مستقیمی بر روی سئوی سایت ندارند اما تاثیرهای غیرمستقیم فراوانی دارند.

از جمله تاثیرات غیرمستقیم نسبت متن به کد :

بالا رفتن سرعت بارگزاری سایت : هرچقدر کدهای HTML کمتری در سایت شما استفاده شده باشد طبیعتاً سرعت بارگزاری سایت شما نیز بیشتر خواهد شد. اگر دوست دارید سئوی سایت تان را تقویت کنید حتما سرعت بارگزاری سایت یکی از فاکتورهای مهم برای اینکار خواهد بود. در حالت عادی کاربران بین 1 تا 6 ثانیه منتظر لود شدن سایت می مانند و درغیراینصورت دکمه ضربدر را فشار داده و از سایت خارج می شوند. روش هایی برای بارگزاری سریع سایت را در اینجا مشاهده بفرمایید.

ایندکس شدن سریع مطالب : هرچقدر مقدار کدهای شما بهینه شده و نسبت متن به کد سایت تان بیشتر باشد ، سرعت ایندکس مطالب سایت تان نیز افزایش می یابد.

تجربه کاربری بهتر : هرچقدر که نسبت محتوای متنی شما به کدهای سایت تان بیشتر باشد ، می توانید مطالب بیشتری در اختیار کاربران خود قرار دهید و بیشتر نظر آنها را جلب کنید ؛ اینکار باعث بالا رفتن ماندگاری کاربران در سایت شما خواهد شد و در نتیجه باونس ریت ( Bounce Rate ) سایت تان کمتر خواهد شد و رتبه شما در لیست نتایج جستجو بهبود می یابد. اگر کاربران به محض ورود به سایت ، آن را ترک کنند Bounce Rate سایت تان افزایش می یابد که در نتیجه ارزش سایت شما نزد موتورهای جستجو به شدت کاهش می یابد. چرا که خیلی از سایت ها با روش های مختلف کاربر را به بازدید از سایت شان ترغیب می کنند و وقتی که کاربران محتوای دلخواه را در آن سایت نمی یابد سریع سایت را ترک می کند گوگل به راحتی از این طریق می تواند میزان رضایت کاربر از سایت شما را سنجیده و به آن امتیاز دهد.

توجه به کاربران : همیشه صفحاتی که نسبت محتوای متنی آن ها ، به کدهای سایت بیشتر باشد ، برای کاربران مفیدتر و بهتر است. گوگل متوجه خواهد شد که این محیط برای راحتی کاربران سایت آماده شده است و پوئن مثبتی برای سایت شما در نظر خواهد گرفت.

 

13 – بارگزاری سایت همگام با اسکرول کردن ( Infinite Scrolling )

Infinte Scrolling تکنیکی است که وقتی کاربر در صفحه اسکرول می کند و پایین می آید ، بخش های جدید و اطلاعات به صورت خودکار بارگزاری شده و برای کاربر نمایش داده می شوند. بنابراین وقتی که کاربر واردِ سایت می شود دیگر لزومی ندارد کل اطلاعات در عرض چندثانیه برای او بارگزاری شود ، حال احتمال دارد که کاربر اصلاً سراغ مطالب پایین تر نرود در حالیکه اطلاعات در صفحات پایین تر بارگزاری شده و حجم زیادی از پهنای باند سایت را نیز مصرف کرده اند. Infinite Scrolling یا صفحات بی پایان یک فرصت بسیار خوب برای بهینه سازی مصرف پهنای باند سایت و بالا رفتن سرعت بارگزاری سایت می باشد. Infinite Scrolling به صورت غیرمستقیم سئوی سایت را بهبود