دانلود پایان نامه

رقیب همیشه و همواره هست…رقبا تا سال های پیش سنتی بودند اما این روزها با رشد کسب و کارها در فضای مجازی، الکترونیکی شده اند…رقبای الکترونیکی…مفهوم جالبی است…این دقیقا راز سئو است…

راز سئو، پیشرفت بین رقبا و بیشتر دیده شدن است…

همه ی تلاش ها و هزینه ها هم، رشد در میان رقبا در فضای مجازی است تا در بازار هدف سئو، بیشتر دیده شویم…

بازار هدف؟!می بینید؟!

مبحث خیلی تخصصی می شود…بازار هدف را چگونه تشخیص دهیم؟!چگونه در بازار هدف جذاب دیده شویم…؟!

و کلی سئوال تخصصی دیگر پیش می آید و همین سئوالات اتفاقا سئو را یک امر تخصصی می کند…!

امری تخصصی که با خرید بک لینک که رمز و راز خیلی از شرکت های مدعی در زمینه ی سئو می باشد فاصله ی بسیار زیادی دارد…

سئو یا بهینه سازی، علمی جدید ، نوین و پیچیده است که دارای اصطلاحات و تعریف های فراوانی می باشد. تیم سئو و بهینه سازی شرکت طراحی سایت ثمینکام در نظر گرفته در این صفحه اطلاعاتی تکمیلی و مهم که هر وبمستر و مدیر سایت باید آنها را بشناسد تا بتواند در بهبود سئوی سایت کمک کند ، قرار دهد.

در زیر با برخی از اصلاحاتی که در زمینه سئو سایت به آنها نیاز داریم و باید بدانیم، بیان خواهیم کرد :

در این قسمت از پست قصد داریم ” صفر تا صد بهینه سازی و سئوی داخلی سایت “ که اصطلاح انگلیسی آن ON PAGE SEO می شود را مورد بررسیِ دقیق قرار دهیم و تکنیک های عالی برای سئوی موفق را خدمت شما عرض کنیم. این مقاله بی شک اولین مقاله در زمینه بهینه سازی عناصر داخلی سایت نیست اما جزء کامل ترین و بهترین مقاله ای است که تاکنون در این زمینه تولید شده است. پس با سایت سازی همراه باشید.

از جمله مواردی که به طور کامل در این پُست به آن ها اشاره می کنیم عبارت اند از :

 1. آشنایی اولیه با سئو و بهینه سازی داخلی سایت
 2. در بهینه سازی داخلی سایت از چه متاتگ هایی استفاده کنیم ؟
 3. هدینگ ها و نحوه به کارگیری صحیحِ آن ها ( H1 – H6 )
 4. چگونه محتوای غیرمتنی را بهینه سازی کنیم ؟! ( همه چیز درباره محتوای غیرمتنی )
 5. چگونگی بهینه سازی تگ عنوان !
 6. بهینه سازی متـن در بطن محتوا
 7. بهینه سازی مسیر و آدرسِ سایت
 8. بهینه سازی لینک های داخلی وبسایت
 9. دامین یا نام سایت ( Domain ) و تاثیر آن در سئو
 10. ساب دامین و تاثیر آن در سئو
 11. پارک دامین و تاثیر آن در سئو
 12. تناسب متن با کد
 13. بارگزاری سایت همگام با اسکرول ( Infinite Scrolling )
 14. ایندکس چیست و راهکارهایی برای بالا بردن سرعت آن
 15. بهینه سازی بیش از حد ( Over Optimization )
 16.  

                                      برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید                           

 17. آشنایی با HrefLang و Alternate
 18. آشنایی با Domain And Page AUTHORITY
 19. عمل ریدایرکت ( Redirect ) و انواع آن ؟
 20. robots.txt و توضیح کامل پیرامون آن
 21. تالار گفتگو یا همان ( انجمن ) را چگونه بهینه سازی می کنند ؟!

 

1 – بهینه سازی داخلی سایت :

به کلیه اقداماتی که بر روی صفحات داخلی سایت انجام می گیرد تا گوگل و سایر موتورهای جستجو بتوانند درک بهتری از این صفحات به دست آورد ، بهینه سازی داخلی سایت یا همان On Page Seo می گویند. بهینه سازی سایت به 2 صورت انجام می شود : بهینه سازی داخلی و خارجی. بهینه سازی داخلی بر روی صفحات داخلی و کدهای سایت انجام می گیرد درحالیکه بهینه سازی خارجی به کلیه اقداماتی که خارج از سایت انجام می شود اختصاص دارد مثالاً بهینه سازی برای شبکه های اجتماعی یک نوع بهینه سازی خارجی است و اقداماتی است که خارج از سایت انجام می گیرد را Of Page Seo می گویند در سوی دیگر بهینه سازی لینک ها ، تصاویر ، متون ، صداها و پُست ها یک نوع بهینه سازی داخلی می باشد.

 

2 – متا دیسکریپشن یا متای توضیـحات :

یکی از مهم ترین متاهایی که باید روی آن سرمایه گذاری کرد متای توضیحات یا Meta Description می باشد. این متا بازدهی و تاثیر بالایی دارد بطوریکه این توضیحات هم در گوگل به کاربران نمایش داده می شود و هم در شبکه های اجتماعی برای اعضای شبکه. متای توضیحات در واقع چکیده ای از یک مطلب یا توضیح مختصری درباره صفحه ای از سایت است که موتورهای جستجو آن را در معرض نمایش جستجوکننده های خود قرار می دهند. هرچقدر این توضیحات خوب و جذاب ارائه شوند کاربر بیشتر تمایل پیدا می کند که روی صفحه شما کلیک کند و همان بازدید کاربر نیز رتبه سایت شما را ارتقاء می دهد. پس تا می توانید بر روی متای توضیحات سرمایه گذاری کنید. از جمله مواردی که در متای توضیحات حتماً باید رعایت شود عبارت اند از :

متا دیسکریپشن یا متای توضیـحات

 •  نباید تعداد کاراکتر یا حروفِ توضیحات از 150 کاراکتر تجاوز کند در صورت گذشتن از این تعداد ، ادامه متن توضیحی شما به صورت سه نقطه در نتایج گوگل نمایش داده خواهد شد همچنین از لحاظ روانشناسی کاربران بر روی جمله های ناقص کلیک نمی کنند و سعی می کنند بر روی جمله های کامل کلیک کنند زیرا آن را یک نوع مزیتِ وبسایت تلقی می کنند. اما پیشنهاد سایت سازی به شما این است که حتی از 150 کاراکتر نیز استفاده نکنید بلکه متن خود را مختصر و مفیدتر بنویسید.
 • متنی که در این قسمت قرار می دهید باید با محتوای اصلی صفحه مرتبط باشد. برای مثال صفحه ی شما درباره نمونه کارهای طراحی سایت می باشد درحالیکه متا دیسکریپشن شما آموزش طراحی سایت را توضیح می دهد. این تناقض هم از نظر گوگل و هم از نظر کاربران سریعاً شناخته می شود و ارزش سایت شما پایین می آید.
 • باید بر روی نوشتن متای توضیحات جذاب و کلیک آور وقت گذاشته و تمرکز کنید. قبل از نوشتن متای توضیحات خود ، متای توضیحات سایت های رقیب یا مطالب شبیه به مطالب دیگر سایت ها را نیز بررسی کنید و مطالب خود را طوری بنویسید که جذاب تر از مطالب آن ها باشد.
 • حتماً از یک یا دو کلمه کلیدی مرتبط با صفحه ی سایت تان در متای توضیحات بهره ببرید. یکی از این کلمات کلیدی مرتبط با عنوان صفحه تان را حتماً در ابتدای توضیحات به کار بگیرید. در عکس زیر مثالی از متای توضیحات کامل و استاندارد قرار داده شده است.

نحوه نوشتن متا دیسکریپشن یا متای توضیـحات

 

3 – تگ های هدینگ ( H1 – H6 ) و نحوه به کارگیری صحیحِ آن ها :

با استفاده از این تگ ها می توانید عناوین و تیتر مطلب خود را بنویسید. در حقیقت این هدینگ ها نوعی از ارزش گذاری برای متن هستند و قراردادی بین موتورهای جستجو و زبان های برنامه نویسی می باشند. برای مثال تگ H1 هم بزرگتر از دیگر تگ هاست و هم ارزش بالاتری نسبت به بقیه دارد پس هر متنی که توسط تگ H1 برجسته شود اهمیتش نیز بیشتر از سایر متون خواهد بود البته این اندازه ها با کدهای CSS قابل تغییر می باشند و می توانید بسته به نیاز خود آنها را تغییر بدهید و قرار نیست که تگ H1 همیشه سایز بزرگتری داشته باشد. با این تکه کد می توانید سایز آن را تا هراندازه که بخواهید کاهش دهید. کافیست در صفحه استایل سایت تان از این کد استفاده کنید. برای مثال در کد زیر ما سایز تگ h1 را برای سایت مان به 20 پوینت تغییر داده ایم. {;H1{font-size:20pt

تگ های هدینگ باعث شناساندن بهتر سایت ما به موتورهای جستجو می شوند و در حقیقت مبنای جستجو به حساب می آیند. اما چگونگی استفاده از این تگ ها بسیار مهم هستند به طوریکه استفاده صحیح از آنها بر روی سئوی سایت تاثیر بالایی خواهد گذاشت.

تگ های هدینگ عبارت اند از : H1 – H2 – H3 – H4 – H5 – H6

روند ارزشی تگ ها نیز به این صورت می باشد : H1 > H2 > H3 > H4 > H5 > H6

اما نکاتی که بسیار مهم هستند :

 • در هر صفحه از سایت تان تنها از یک تگ H1 استفاده کنید.
 •  

   

 • برای تیتر و عنوان لیست مطالبی که در صفحه اصلی شما قرار دارند نیز حتماً باید از تگ H2 استفاده کنید.
 • کلمه کلیدی تان را در تگ H1 بگنجانید.
 • هدینگ ها برای نشان دادن اهمیت مطلب هستند نه برای بزرگتر کردن متن.
 • هرگز از هدینگ ها برای برجسته و بزرگ کردن نوشته استفاده نکنید.
 • سعی نکنید هدینگ هایتان را مملوء از کلمات کلیدی کنید. اینکار بازتاب خوبی از نظر موتورهای جستجو نخواهد داشت.
 • بعد از کدنویسی سایت تان حتماً مطمئن شوید که بیش از یکبار در صفحه از تگ H1 استفاده نشده باشد.

 

4 – همه چیز درباره محتوای غیرمتنی

محتوای سایت ها به 2 صورت می باشد متنی و غیرمتنی. گوگل و سایر موتورهای جستجو به آسانی می توانند محتوای متنی را شناسایی و اطلاعاتی درباره آن کسب کنند اما قضیه محتوای غیرمتنی کمی فرق می کند. محتوای غیرمتنی مانند تصاویر ، ویدئو و صداها از جمله مواردی هستند که موتورهای جستجو نمی تواند آنها را به خوبی تشخیص دهند برای مثال گوگل متوجه نمی شود تصویری که شما در سایت قرار داده اید مربوط به یک منظره است و یا یک خودرو .! آهنگی که در سایت وجود دارد مربوط به چه خواننده ایست؟ ویدئویی که قرار داده اید در مورد چه موضوعی پخش می شود؟ همانطور که گفتیم روبات های گوگل به صورت متنی عمل می کنند و قابلیت شکافتن محتوای غیرمتنی را ندارند. پس ما باید با زدن برچسب به هریک از محتواهای غیرمتنی آنها را به موتورهای جستجو معرفی کرده و درک درستی را به آنها القاء کنیم. حالا سوال اصلی اینجاست چگونه باید اینکار را انجام دهیم.؟! اولین کار نوشتن عنوان برای محتوای غیرمتنی مان است برای مثال با نوشتن تگ Alt برای تصاویر می توانیم عنوانی برای آن عکس مان قید کنیم به این ترتیب با جستجوی کاربر تصویر ما نیز در بخش imges موتورهای جستجو قابل رویت خواهد بود. خیلی از سایت ها از این ظرفیت بازدید کاملاً بی بهره مانده اند و تنها بر روی محتوای متنی تمرکز کرده اند.

آموزش بهینه کردن محتوای متنی و غیرمتنی

دومین کار نوشتن توضیحاتی پیرامون محتوای غیرمتنی است مثالاً وقتی که محتوای غیرمتنی مان در وسطِ انبوهی از توضیحاتِ مرتبط به هم قرار می گیرد موتورهای جستجو تشخیص می دهند که احتمالاً آن عکس یا ویدئو مربوط به آن توضیحات می باشد و آن محتوای غیرمتنی را نیز هماهنگ با محتوای متنی ایندکس می کند.

سومین روش استفاده از فناوری اسکیما ( Schema ) برای شناساندن بهتر محتوای غیرمتنی به موتورهای جستجوست.

اسکیما مجموعه کدهای آماده و کوچکی هستند که اطلاعات مفیدی را درباره محتوای متنی به موتورهای جستجو ارائه می دهد. اسکیما با برچسب زدن به محتوای غیرمتنی ، کارِ موتورهای جستجو را برای تجزیه و تحلیل محتوای غیرمتنی بسیار ساده تر و موثرتر کرده است. به این ترتیب تصاویر ، ویدئو و یا صداهای شما به راحتی برای کاربران قابل جستجو خواهد بود. وظیفه اسکیما استاندارد سازی زبان نشانه گذاری بوده که در سال 2011 به عنوان همکارِ تجاری موتورهای جستجو فعالیت خود را آغاز کرده است و با موتورهای جستجو سازگاری کامل دارد.

ما توسط تگ های item prope – item type – item scope می توانیم کدهای سایت مان را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم. و برای بهینه کردن محتوای غیرمتنی نیز از این تگ ها استفاده خواهیم کرد. اجازه بدهید با یک مثال اسکیما را بهتر معرفی کنیم.

کد زیر یک نوع کد html بوده که درباره یک فیلم مشخصاتی را ارائه می دهد. این مشخصات برای ما به راحتی قابل فهم است

<div>

<h1>خدا می آید</h1>

<span>کارگردان : مجید مجیدی</span>

<span>احساسی – کوتاه – عاطفی</span>

</div>

حالا این کد را برای موتورهای جستجو بهینه می کنیم. چون محتوای غیرمتنی ما فیلم است پس کدهای فیلم را از سایت اسکیما انتخاب می کنیم. برای همین منظور لینک صفحه فیلم را در ابتدای کدها قرار داده و سایر کدهای لازم را اضافه می کنیم.

<“div itemscope itemtype=”http://schema.org/Movie>

در ادامه مابقی کدها را جایگزین می کنیم

<“div itemscope itemtype=”http://schema.org/Movie>

<“h1 itemprop=”name>خدا می آید</h1>

<span>کارگردان : <“span itemprop=”director> مجید مجیدی </span></span>

<“span itemprop=”genre”>احساسی – کوتاه – عاطفی</span>

</div>

در این حالت موتورهای جستجو شناخت بهتری از ویدئو و محتوای داخلی آن پیدا می کنند. اینکار باعث جلب نظر موتورهای جستجو شده و یکی از راه های پنهان برای کسب بازدید از موتورهای جستجوست. سایت های بزرگ از کدهای اسکیما برای معرفی بهتر محتواهای خود نهایت بهره را می برند.

  حتماً بخوانید : اسکیما چیست و چگونه از اسکیما برای افزایش بازدید سایتم استفاده کنم ؟!  

5 – چگونگی بهینه سازی تگ عنوان ( 10 راهکار طلایی و بسیار ضروری ! )

از جمله زیرشاخه های محتوای متنی ، تگِ عنوان یا همان title می باشد. در واقع تگ عنوان موضوع صفحه را به کاربر نمایش می دهد و نقش اساسی در سئوی سایت خواهد داشت همچنین برای اشتراک گذاری صفحات شما در شبکه های اجتماعی از این عنوان استفاده خواهد شد. حالا مواردی را با هم مرور می کنیم که بسیار مهم هستند.

1- سعی کنید تعداد کاراکترها ( حروفات + فضاهای خالی بین حروف ها ) از 60 کاراکتر تجاوز نکند. برای مثال در شکل زیر داریم :

قالب های آماده سایت ساز اگر این جمله یا عنوان را به نرم افزار word کپی کنید در پایین سمت چپ گزینه ای با عنوان words وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توان فهمید تعداد کاراکترهای آن جمله چقدر می باشند. حتی می توانید هدینگ مطالب خودتان را نیز در این برنامه کپی کنید و تعداد آنها را بدانید. بهتر است هدینگ مطلب و عنوان صفحه یکی نباشند و تعداد کاراکترهای هدینگ مطلب می تواند بیشتر از عنوان صفحه یا همان تایتل باشد. حالا شاید بگویید هدینگ مطلب چیست؟ هدینگ مطلب همان عنوان مطلب بوده و می تواند شامل مطالب وبلاگ شما نیز شود اما تگ تایتل به همان عنوان صفحه ها گفته می شود. مثال در شماره 9 آورده شده است.

چگونگی بهینه سازی تگ عنوان

 

 

2- در تگ عنوانِ مربوط به صفحه اصلی ( صفحه مادر ) سایت تان حتماً از کلمات کلیدی مرتبط با سایت تان استفاده کنید. اما در تگ عنوانِ مربوط به سایر صفحات ( صفحات فرزندِ ) سایت تان تنها از کلمات کلیدی مرتبط با آن صفحه یا مقاله بهره مند شوید.

حالا یک مثال :

عنوان یا تایتل صفحه اصلی سایت ما : سایت سازی | سایت سازی با نرم افزار حرفه ای | موبایل : 09100037001

عنوان یا تایتل صفحه فرعی سایت ما مثلاً صفحه آموزش ها : وبلاگ سایت سازی

همانطور که حدس زدید کلمه کلیدی سایت تان را لازم نیست در همه صفحات خود تکرار کنید. بنابراین بهتر است از هر کلمه کلیدی در جای خود و متناسب با آن صفحه استفاده کنید. در مثال بالا کلمه کلیدی اصلی وبسایت ما ، سایت سازی می باشد که تنها در صفحه اصلی استفاده شده است و لزومی ندارد در همه صفحات بارها آنها را تکرار کنیم.

 

3- عنوان صفحه اصلی سایت تان را به 2 صورت می توانید قید کنید

اولی با فشرده سازی کلمات کلیدی پشت سرهم و با استفاده از کاراکتر های مقابل :  | و –

مثلاً : بهینه سازی | سایت سازی – طراحی سایت – آموزش طراحی

سعی کنید در صورت علاقه مند بودن به این روش ( پشت سرِ هم قرار دادن کلمات کلیدی در یک جمله ) تنها در صفحه اصلی از این روش استفاده کنید استفاده از این روش در دیگر صفحات پیشنهاد نمی شود. چون اینگونه جمله ها نسبت به جمله های توضیحی کاربر را به کلیک کردن روی عنوان شما ترغیب نخواهد کرد.

دومی استفاده از عنوان تشریحی و توضیحی می باشد

مثلاً : آموزش بهینه سازی سایت ها به صورت رایگان

پیشنهاد می کنیم برای تمام صفحات سایت تان سعی کنید از این روشِ