دانلود پایان نامه

طراحی سایت داینامیک به طراحی سایتی گفته می شود که کارفرما پس از اتمام پروژه می تواند سایت را به روز رسانی کند. امروزه اکثر طراحان، سایت های خود را به صورت داینامیک طراحی می کنند. در طراحی سایت داینامیک، کارفرما آموزش های لازم را از طراح خود می بیند و پس از آن خودش می تواند تغییرات لازم در وب سایت خود را در هر زمان که خواست انجام دهد بدون اینکه نیاز باشد به طراح مراجعه کند. میزان دسترسی ها به مطالب سایت معمولا شامل منو ها ، تصاویر، مطالب صفحات است و کارفرما به قالب وب سایت دسترسی نخواهد داشت.

مزایای طراحی سایت داینامیک

با توجه به اینکه طراحی سایت استاتیک امروزه کاملا منسوخ شده است، تمام طراحی ها به صورت داینامیک انجام می شود. در زیر برخی از مزایای طراحی سایت داینامیک گفته شده است:

  • طراحی وب سایت داینامیک این امکان را به کارفرما می دهد تا بدون نیاز به مراجعه به طراح سایت، به طور مستقل خودش به روزرسانی ها و تغییرات لازم در سایت را انجام دهد.
  • در طراحی سایت داینامیک اگر بخواهید بخشی از وب سایت را که در کل صفحات تکرار شده است تغییر دهید ، در صورتی که یک صفحه را تغییر دهید ، تغییرات به کل وب سایت اعمال خواهد شد اما در سایت های استاتیک باید تغییرات را در هر کدام از صفحات را به صورت جداگانه اعمال کنید. به طور مثال ، در طراحی سایت استاتیک اگر بخواهید منویی به کل منوها اضافه کنید باید هر صفحه را به صورت جداگانه انجام دهید ولی در سایت های داینامیک کافی است وارد پنا مدیریتی شوید و تغییرات لازم را به کل صفحات اعمال کنید.
  • انجام تغییرات در سایت های داینامیک بسیار راحت تر از سایت های استاتیک است.

نتیجه گیری

همیشه سایت های خود را به صورت داینامیک طراحی کنید و به هیچ عنوان به صورت استاتیک طراحی نکنید. زیرا در آینده هر زمانی که بخواهید سایت خود را به روزرسانی کنید و یا تغییر دهید با مشکل مواجه خواهید شد. می توانید از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و یا جوملا استفاده کنید. می توانید جهت هرگونه مشاوره در زمینه طراحی سایت داینامیک با کارشناسان دارکوب تماس حاصل فرمائید.

دسته‌ها: