دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 مدیریت و برنامه ریزی توسعه با تاکید بر اقتصاد گردشگری مبتنی بر صنایع دستی و معماری سنتی

2  اثرپذیری صنعت گردشگری از بخش های مختلف اقتصادی

سازمان ها و شرکت های زیادی صنعت توریسم را تشکیل می‌دهند و در حقیقت این صنعت بسیار پیچیده است و شامل بخش های مختلف خصوصی و عمومی، حمل و نقل، مهمان پذیرها، فروشگاه ها، شرکت های عرضه کننده موادغذایی و . . . است. از این رو به راحتی نمی‌توان این فعالیت ها را تفکیک و نقش آنها را در این صنعت به طور دقیق مشخص کرد. مطمئناً در نگاه اول به این صنعت چند بخش که به صورت برجسته نمایان هستند یعنی صنعت حمل و نقل، هتلداری، منابع انسانی و نظام اطلاعاتی بیشتر از دیگر عوامل به چشم می‌آیند.

در حقیقت می‌توان گفت که صنعت جهانگردی چند قلب دارد که هرکدام به نوبه خود موجب حیات این صنعت هستند. سیستم حمل و نقل یکی از قلب های صنعت جهانگردی است. خط اتصال بین مقصد، هتل، جاذبه ها و مکان های توریستی که کارآیی، راحت بودن و میزان سلامت و امنیت این سیستم تعیین کننده نوع تجربه و کیفیتی است که از سفر به دست می‌آید. میان پیشرفت سیستم حمل و نقل و رشد صنعت جهانگردی رابطه مستقیم برقرار است. (در برخی شرایط هزینه این بخش بیشترین قسمت هزینه سفرراتشکیل می‌دهد).

در زنجیره توریسم یکی دیگر از حلقه های بسیار مهم هتل و هتلداری است. صنعت میهمانداری که شامل پذیرایی و عرضه موادغذایی و نوشابه به مسافران می‌شود از نظر اشتغال زایی، تولید و درآمد، بخش بزرگی از صنعت جهانگردی را تشکیل می‌دهد و میزان تسهیلاتی که میهمان پذیر ها ارائه می‌دهند بازتابی از نیاز ها و سلیقه های مختلف مسافران است. در سراسر دنیا با رشد صنعت توریسم در سطح داخلی و خارجی تعداد اتاق هتل ها با رشد چشمگیری افزایش یافته و در همین راستا گسترش و توسعه صنعت تهیه غذا و تأمین نوشابه را نیز شاهد بوده ایم.

وقتی به عنوان یک فعالیت خدماتی به صنعت توریسم توجه می‌شود باید جهت ارائه خدمات به تعداد زیادی نفرات با تخصص، مهارت های اثربخش وکارآیی متفاوت نظر داشت. تردیدی نیست که احساس استقبال و خوش آمدگویی تجربه فراموش نشدنی برای مسافر است و اینها نتیجه سرمایه گذاری هایی هستند که در زمینه آموزش و پرورش نیروی انسانی ایجاد می‌شود. روش و سیستمی‌که در زمان مناسب، افراد مناسب در پست های مناسب قرار گیرند (برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی) و این افراد با چه نگرش ها، مهارت ها و دانشی باید استخدام و آموزش داده شوند از ارکان اصلی صنعت جهانگردی است.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:مدیریت و برنامه ریزی توسعه با تاکید بر اقتصاد گردشگری مبتنی بر صنایع دستی و معماری سنتی