دانلود پایان نامه

انه در زمینه کسب و کارمان برای ایجاد هر گونه تغییری در کارمان هزینه میکنیم.

اگر شما برای محک زدن خودتان نسبت به نزدیکترین رقیبانتان آماده هستید.

منبع : Your Top Questions About Alexa Data and Ranks, Answered

جهت بالا بردن و افزایش رتبه و رنکینگ وب سایت در موتورهای جستجو و الکسا از روش های مختلفی می توان استفاده نمود که برخی از آنها برای کسب و کار وب سایت شما ممکن است ضرر داشته باشند و برخی دیگر بلعکس نقش مثبتی داشته باشند. در این مقاله بر روش های درست و اصولی بالا بردن رتبه و رنکینگ وب سایت در موتورهای جستجو و الکسا صحبت خواهم نمود. بالا بردن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو، رتبه الکسای وب سایت شما را نیز ارتقاء می دهد زیر رتبه الکسا بر اساس تعداد کاربران وب سایت شما می باشد و هر چه تعداد کاربران وب شما بیشتر باشد و مدت زمان بیشتری در سایت شما فعالیت نمایند وب سایت شما رتبه بهتری خواهد داشت. البته رتبه الکسا به صورت عکس می باشد و هر چه رتبه وسایت الکسای شما پایین تر باشد به معنای رتبه بهتر می باشد و به عنوان مثال سایت گوگل به عنوان پر بازدید ترین وب سایت موجود رتبه یک و وب سایت دارکوب هم اکنون در الکسا رتبه 50000 را دارد که به این معناست که 50000 وب سایت با بازدید بهتر است وب سایت دارکوب وجود دارد.

رتبه یک وب سایت در موتورهای جستجو به عوامل مختلفی نظیر تاریخ ثبت دامنه، تعداد لینک های ورودی، تعداد بازدید کنندگان و سایر المان ها مربوط است که برخی از روش های افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو را برای شما بیان می نمایم:

سئو و بهینه سازی وب سایت

از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت می توانید رتبه وب سایت خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید. انجام امور سئو و بهینه سازی وب سایت البته به روش درست باعث بالا رفتن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش تعداد ورودی کاربران وب سایت از موتورهای جستجو خواهد بود. روش های مختلفی برای سئو و بهینه سازی وب سایت وجود دارد که در بخش زیر به صورت اجمالی آنها را برای شما بیان می نمایم:

برای کسب اطلاعات جامعی در مورد سئو و بهینه سازی وب سایت می توانید مقاله آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت را مطالعه نمایید.

بهینه سازی و رفع عیوب سئو وب سایت

قبل از شروع هر عملیات سئو بر روی سایت بهتر است کلیه عیوب سئو وب سایت شما زیر نظر متخصص بهینه سازی رفع گردد و وب سایت شما از نظر اصول سئو مشکل نداشته باشد. بهتر است آدرس دهی صفحات وب سایت برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده باشد و کد نویسی صفحات وب سایت به صورت دایو بیس باشد. همچنین متخصص سئو ساختار اطلاعاتی وب سایت را می بایست بررسی نموده تا در صورت نیاز به تغییر، بهینه سازی های لازم بر روی آن انجام گردد. همچنین بهتر است متخصص سئو از نرم افزارهای آمار وب سایت نظیر Google Webmaster Tools را در سایت فعال نماید تا از خطاها و مشکلات وب سایت با خبر باشد و در صورت نیاز آن ها را برطرف نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم های آمار گیر وب سایت می توانید مقاله بهترین سیستم های آمار گیر وب سایت را مطالعه نمایید.

طراحی نسخه موبایلی و یا ریسپانسیو وب سایت

امروزه طراحی نسخه موبایلی یا ریسپانسیو به یکی از المان های رنک دهی موتورهای جستجو تبدیل شده است به طوری که در صورتی که وب سایتی نسخه موبایلی نداشته باشد رتبه آن در نتیجه موتورهای جستجو پایین خواهد آمد. با توجه به افزایش تعداد استفاده کنندگان از موبایل برای مرور و جستجو در وب و برای آنکه حجم وسیعی برای کاربران خود را از دست ندهید بهتر است حتما وب سایت خود را سازگار برای نمایش در انواع مختلف موبایل و تبلت پیاده سازی نمایید.

می توانید مقاله طراحی سایت موبایلی را مطالعه نمایید.

افزایش سرعت وب سایت

هر چه وب سایت سرعت بالا آمادن بیشتری داشته باشد رتبه آن در موتورهای جستجو بالاتر خواهد بود و المان سرعت یکی از مهترین فاکتورهای رنک دهی و رتبه بندی موتورهای جستجو می باشد. جدای از موتورهای جستجو کاربران نیز علاقه ای به سایت ها کند ندارند و در صورتی که سایتی با سرعت پایین بارگذاری گردد ممکن است از ادامه بازدید وب سایت منصرف گردند.

جهت افزایش سرعت وب سایت این مقاله رو مطالعه نمایید.

بک لینک سازی برای وب سایت

تعداد لینک هایی از وب سایت که در سایت های دیگر قرار دارند و همچنین کیفیت این لینک ها یکی دیگر از المان های رنکینگ موتورهای جستجو می باشد و بیشترین تاثیر را در سئو و بهینه سازی وب سایت خواهد داشت و در صورتی که عملیات بک لینک سازی به درستی انجام گردد وب سایت برای کلیه کلمات کلیدی مربوط به زمینه فعالیت شرکت بالا خواهد آمد. عملیات ایجاد لینک به وب سایت خود یا بک لینک سازی را حتما زیر نظر متخصص سئو و بهینه سازی وب سایت انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بک لینک سازی می توانید مقاله روش های اصولی بک لینک سازی برای وب سایت را مطالعه نمایید.

تولید محتوا برای وب سایت

در صورتی که قصد داشته باشید رتبه خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید می بایست چرخه تولید محتوا در سایت خود ایجاد نمایید و به صورت دوره ای در وب سایت مقالات و اطلاعات جدید بارگذاری نمایید. هر چه بر عملیات تولید محتوا تمرکز بیشتری نمایید وب سایت شما قدرتمند تر خواهد بود. محتوا هم اکنون مهترین المان رنک دهی موتورهای جستجو می بایست و بنابراین به آن می بایست نسبت به سایر آیتم های رنک دهی بیشتر توجه گردد.

استفاده از انواع مختلف روش های تبلیغات

 

با استفاده از روش های مختلف تبلیغات نظیر تبلیغات در سایر وب سایت، ارسال ایمیل تبلیغاتی، ارسال تبلیغات به صورت اس ام اس، بیلبورد، تبلیغات در روزنامه ها و جراید، تبلیغات کلیکی و سایر روش های تبلیغات نیز می توانید رنک وب سایت خود را ارتقاء دهید. هر چه از روش های مختلف تبلیغات بیشتر استفاده نمایید رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو بهتر خواهد بود.

 

                                    برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید                           

 

 

البته به روش های دروغین نیز می توان رتبه وب سایت را در الکسا پایین آورد که ممکن است به سئو وب سایت شما بسیار لطمه وارد نمایید و وب سایت شما را از نتیج های موتور جستجو به صورت کامل حذف نماید که توصیه می نماییم هرگز از این روش ها استفاده ننمایید و روش های درست و اصولی را در نظر بگیرید. در صورتی که وب سایت شما به روش های درست و اصولی بالا بیاید تاثیر بسیاری در کسب و کار شما خواهد داشت و میزان فروش شما از وب سایت بسیار بالا خواهد رفت.

هفده تکنیک افزایش رتبه الکسا – بهبود ترافیک سایت

بهبود ترافیک سایت- الکسا، رتبه الکسا، طریقه بهبود رتبه الکسا، راه های افزایش رنکینگ الکسا، چرا رتبه الکسا کاهش می یابد؟ چرا رتبه الکسا به روز رسانی نمی شود؟ آیا می توان در کوتاه مدت رتبه الکسا را تقویت کرد؟ اینها همگی سئوالاتی است که به ذهن هر وبمستری می رسد و صاحبان سایت ها و بخصوص سایت های تبلیغ و فروشگاهی به شدت به آن علاقمند هستند. هفده تکنیک بهبود رنکینگ الکسا در سه بخش در اینجا بحث شده است تکنیک های بهبود ترافیک سایت برای ارتقای رتبه الکسا در اینجا عرضه شده است.

1- رنکینگ الکسا چطور محاسبه می شود؟

 

الکسا آمارهای خود را براساس عادات جستجوی وب کاربرانی ایجاد می کند که نوار ابزار یا افزونه الکسا را در مرورگر خود و بخصوص گوگل کروم نصب کرده باشند. این بدین معنی است که مجموعه ای که الکسا برای آمار گیری استفاده می کند خیلی کوچک است و همچنین تمایل به سمت کسانی دارد که نوار ابزار را در جستجوگر خود نصب کرده باشند. الکسا یک مشت نمونه خروار از عملکرد سایت شماست و ربطی به رنکینگ شما در موتورهای جستجوگر ندارد.

اما یک مسئله کلی بر ترافیک سایت صادق است. هر چه محتوای کیفی بیشتری در سایت خود داشته باشید، بهینه سازی موثر از نظر موتورهای جستجوگر یا اصطلاحا سئو انجام داده باشید (SEO)، حاکمیت دامین شما بالا باشد، ترافیک بیشتری جذب کرده و رتبه الکسای شما بالا می رود. بیشترین صحت رتبه الکسا برای موقعی است که رنکینگ سایت زیر صدهزار باشد.

2- روی محتوای با کیفیت تمرکز کنید

 

تکنیک شماره یک افزایش ترافیک سایت انتشار محتوای با کیفیت، منحصر به فرد و جالب است. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد که بستگی به حوزه و محتوای سایت شما دارد. اگر سعی دارید ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید، تلاش کنید که محتوای شما خوب نوشته شده و منحصر به فرد باشد. اگر سایت شما مربوط به عکاسی و عکس است، سعی کنید بهترین تصاویر ممکن اینترنت را منتشر کنید. در مجموع، مهم نیست که سایت شما چه محتوایی را عرضه می کند، مهم است که عاری از غلط و اشتباه باشد و بخوبی سازماندهی شده باشد.

2- بطور منظم محتوا منتشر کنید

 

اگر برنامه به روزرسانی و انتشار مطلب شما منظم باشد، مخاطبان بطور منظم به سایت سر می زنند و به بازدید کننده دائمی سایت تبدیل می شوند. اینکار به موتورهای جستجوگر اعلان می کند که سایت شما یک سایت فعال است. اگر نمی توانید روزانه مطلب منتشر کنید، حداقل سعی کنید هفته ای یک مطلب منتشر کنید.

4- محتوای خود را قابل اشتراک کنید

 

در عصر رسانه های اجتماعی و شبکه های اجتماعی، قابلیت اشتراک مطالب یکی از مهمترین جنبه های افزایش ترافیک و بازدید سایت است. این بدین معنی است که بایستی مطالبی با عنوان نظر جلب کن، جملات مطرح و مسحور کننده و تصاویر زیبا و جذب کننده منتشر شوند. این موجب می شود که محتوا مخاطب را جذب کند و مخاطب محتوای شما را با دیگران به اشتراک بگذارد.

5- طراحی سایت به روز باشد

مدرن کردن قالب و ظاهر سایت

سبک ترجیحی و مرسوم وبسایت ها بطور مداوم در حال تغییر و توسعه است و اگر هنوز از قالبی استفاده می کنید که 5 سال پیش استفاده می کرده اید، خیلی از زمان عقب هستید. یک سایت تمیز و دقیق و به روز ترافیک بیشتری جذب می کند و به حفظ بازدید کنندگان کمک می کند. اگر توان فنی ندارید، از متخصصان امر کمک بگیرید و ظاهری جذاب و باطنی فنی برای سایت خود مهیا کنید.

6- در برنامه های تقویت رتبه الکسا عضو شوید

پیوستن به برنامه های تقویت رتبه

اگر می خواهید روی تقویت رنکینگ الکسای سایت خود تمرکز کنید، برنامه های زیادی در نت وجود دارد که عضویت در آنها و فعالیت در اینگونه سایت ها موجب تقویت رتبه الکسا خواهد شد. بسیاری از کاربران اینگونه سایت ها دارای نوار ابزار الکسا در جستجوگر خود هستند و وقتی از سایت شما بازدید کنند، رتبه الکسای سایت شما بالا می رود. نوشتن کامنت یا دیدگاه در وبلاگ های مطرح نیز راهی برای تقویت رتبه الکسا است. این کار به ترافیک ارجاعی سایت کمک می کند. بیشتر بازدید کنندگان اینگونه وبلاگ ها دارای افزونه الکسا هستند که به راحتی رتبه الکسای شما را بالا خواهند برد.

دسته‌ها: دسته اصلی