دانلود پایان نامه

سئو قالب چیست؟

سئو قالب همان چیزی است که 90 در صد وب سایت های به اصطلاح متخصص بهینه سازی سایت برای شما به نام سئو انجام می دهند.سئو قالب ، یک اصطلاح بسیار رایج اما با کمترین مقدار درک مفهومی . حتما ( یا هم شاید ) شما در مورد سئو قالب بسیار بسیار شنیده اید و تنها توضیحی هم که در رابطه با آن مطالعه نمده اید valid code است .

d0d354668f69293e040aa69de3140c78 L

در ابتدای این مقاله  باید بگویم که این مبحث را شاید تا جایی تخصصی ( کدنویسی ) بیان کنم ، پس پیشنهاد میکنم حتما حوصله کد و اصطلاحات را داشته باشید .
سئو قالب فقط مربوط به کدنویسی نیست . یعنی معمولا 99 درصد سایت ها از لحاظ کدنویسی html قالب مشکل خاصی ندارند و بر همین مبنا سئو قالب می توان گفت اصلا کدنویسی صحیح نیست.

اما یک دلیل از تمام دلیل ها :

ببنید وقتی میگویم مبحث کد نویسی HTML ، در کد نویسی HTML اشتباه بزرگی نمی تواند رخ بدهد ، و همانند PHP نیست که مثلا خطای FATAL و غیره ای اجرا شود . بزگترین اشتباه در کدنویسی HTML می تواند نبود SPACE بین کد ها باشد :
مثلا

<DIVCLASS=”MHEYDARI”>SEO</DIV>

کد فوق می تواند یک اشتباه در HTML باشد که سایت W3C آن را به رنگ قرمز نشان دهد . ولی آیا شما گوگل را نمی شناسید ؟ گوگل با آن همه الگوریتم های موجود و روبوت های پیشرفته که ساختار وب سایت ها را چک می آیا نمی تواند تگ DIV و یک کلاس را تشخیص دهد حتی اگر فاصله ای بین آنها نباشد؟؟؟مطمئن باشید که گوگل دارای چنین قدرتی است که  این کد را پردازش کند . یک طراح سایت ممکن است در حین طراحی یک و یا دوبار و دیگر حداکثر سه بار این خطا را تکرار کند که اصلا هیچ گونه ایرادی ندارد و به سئو سایت شما آسیب نخواهد رساند  و نیز اگر که سئو به این چیز ها بود ، رتبه بندی 10 سایت با بهترین سایت های html چگونه رخ می داد؟

و اما یک سئو کار که هزینه سئو قالب را دریافت می نمائید ، چه وظیفه ای دارد؟

یک سئو کار در ابتدا باید ، وسعت سایت ( تعداد مقالات ، تعداد منوها و…) را بداند و بر اساس آن یک وب سایت کاربرپسند با راهنمایی خود برای ادامه مسیر به کاربران ایجاد نماید . و باید راه حل هایی را برای مسائل زیر پیدا کند :
کاربر باید بتواند در هر صفحه ای به صفحات دیگر جهش کند

    از breadcrumbs در جای مناسب استفاده کند
از فایل robots.txt استفاده کند
sitewide لینک های درون فوتر سایت را خوب چیدمان کند
Navigation ها را به خوبی چیدمان کند
از منوهای کنار سایت به خوبی استفاده کند
نقشه سایت درون قالبی داشته باشد
بله این ها وظایف یک سئوکار قالب است .

و البته سئو کار باید به الگوریتم page layout گوگل نیز توجه لازم را داشته باشد . قبلا این الگوریتم را شرح داده بودم اما اگر به صورت مختصر بخواهم بگویم این است که اگر صفحه سایت را از بالاترین نقطه پیمایش کنیم ، هر چه سریعتر باید به اصل مطلب برسیم ( یعنی به محتوایی که کاربر به دنبال آن است ) نه همانند سایت های دانلود که 5 بلاک اول وسط سایت تبلیغات است .

و اما نکات بیشتر :

در آخرین مصاحبه هایی که مت کاتز و دیگر متخصصان گوگل مواردی را ارائه نموده اند ، بیان شده است که گوگل می تواند سایت های Responsive را تشخیص دهد و همچنین بیان شده است که گوگل به این سایت ها مذائقه نکرده و یک امتیازی برای آنها کنار می گذارد .  تمام سایت ها می توانند Responsive باشند چون پروسه سختی نیست ، اگر css یک قالب سه روز زمان ببرد ، responsive کردن آن تنها یک روز زمان خواهد برد . این گزینه برای سئو کاران اختیاری است ولی اگر با مدیر سایت هماهنگ کنند وقالب را Responsive نمایند می تواند بسیار مثمر ثمر باشد .
سعی شود حتی الامکان ، تصاویر که در css قالب با دستور background : url() داده می شود ، به صورت sprite باشد ، یعنی تمام آیکون ها و … در یک تصویر باشند و برای فراخوانی آنها Position آنها را تغییر داد.

سایت مرجع

مقاله کامل را از اینجا دانلود کنید

دسته‌ها: سئو