دانلود پایان نامه

سئو چیست؟

SEO یا سئو به معنی بهینه سازی سایت در موتور های جستجو (Search Engine Optimization) و امروزه یکی از مراحل مهم و پر اهمیت در طراحی وب می باشد .

بهینه سازی سایت

شما کار طراحی سایتتان را به اتمام رسانیده اید ولی هنوز به آن اندازه ای که انتظار دارید بازدید کننده ندارید . مشکل اینجاست که شما هنوز روی یکی از راه های خیلی مهم و مفید افزایش بازدید سایتتان کار نکرده اید . یعنی بهینه سازی موتور های جستجو یا همان بهینه سازی سایت

بهینه سازی وب سایت چیست؟

Search Engine Optimization  (بهینه سازی موتور های جستجو )عبارت است از مجموعه تکنیک ها و مهارت هایی که به یک سایت اجازه می دهد ترافیک و بازدید کننده های بیشتری از موتور های جستجو نظیر Google ، Yahoo و یا Microsoft داشته باشد .

سئو را می توان به دو محدوده اصلی تقسیم نمود

1- off-page سئو: کارهایی که به طور مستقل از وب سایت شما انجام می گیرد .
2 – on-page سئو: کارهایی که وب سایت شما را تغییر می دهد تا رتبه بهتری را در موتور های جستجو بگیرید .
به یاد داشته باشید که یک سایت به طور کامل در موتور های جستجو بهینه نمی شود مگر این که شما هر دو بخش off-page سئو و on-page سئو را به کار بگیرید

سئوی سایت شما

SEO خریدن لینک های اسپانسر شده و شماره یک در adwords ( سیستم تبلیغات گوگل) و اظهار بر داشتن یک سایت درجه اول در گوگل نیست .
خریدن این گونه تبلیغات مربوط به SEM یا Search Engine Marketing می باشد که به معنای سیستم بازاریابی موتور های جستجو می باشد و در این مبحث نمی‌گنجد.
سئو به معنای درجه اول بودن نام شرکت شما نمی باشد .

چه کسی از سئو استفاده می کند؟

اگر که سایت طراحی شده در حال حاضر رتبه دهم را در جستجوی عبارت “چگونه تخم مرغ درست کنیم” را دارد ، برای این که رتبه جستجوی این عبارت برای این سایت به یک بهبود یابد ، باید از سئو استفاده کند . از آنجا که موتور های جستجو در وب رایج و رایج تر شده اند تقریبا هر کسی که بخواهد در وب دیده شود می تواند از مزایای بهینه سازی سایت استفاده کند

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت جنبه های بسیاری دارد، از کلماتی که روی وب سایت شما وجود دارد گرفته تا روشی که سایت‌های دیگر به سایت شما لینک می‎دهند. گاهی اوقات تعریف ساده سئو سایت می‎تواند این باشد که مطمئن شوید سایت شما به روشی ساختار یافته است که موتورهای جستجو آن را می‌فهمند. SEO این نیست که وب سایت ما فقط مورد پسند موتورهای جستجو باشد، در حقیقت باید مطمئن شوید وب سایت شما مورد پسند مردم هم باشد. برای بهینه سازی سایت و رسیدن به صفحه اول گوگل اصول خاصی را شامل انتخاب کلمات کلیدی مناسب که باعث افزایش ترفیک سایت شما می‎شود، ساختن سایت‌تان به روشی که مورد پسند موتورهای جستجو باشد، لینک سازی و بازاریابی که ارزش منحصر به فرد سایت و کسب و کار شما را نشان دهد.

قسمت عمده ترافیک وب سایت شما را موتورهای جستجوی تجاری مهم مثل گوگل، بینگ و یاهو به سمت سایت شما می‌کشانند. اگرچه رسانه های اجتماعی نیز می‎توانند باعث افزایش بازدید سایت شما شوند اما موتورهای جستجو اولین و اصلی‌ترین چیزی است که بیشتر کاربران اینترنت از آن استفاده می‎کنند. موتورهای جستجو روش‎های منحصر به فردی دارند برای افزایش ترافیک هدفمند روی سایت شما بر اساس محتوا، خدمات، محصولات، اطلاعات، و یا هر چیزی که شما ارائه می‌کنید.

سئو یا بهینه سازی سایت به کلیه رفتار ، فعالیت ها ، خط مشی هائی که باعث پیمایش و ثبت هر چه بهتر و زودتر مطالب ، صفحات سایت و خود سایت می گردد و تاثیر مثبتی نیز در افزایش اعتبار و رتبه مطالب و محتوای سایت ، صفحات سایت و وب سایت دارد . حاصل سئو یا بهینه سازی موفق یک سایت حضور در نتایج برتر موتورهای جستجوگر مانند یاهو ، گوگل ، بینگ و دیگر موتورهای جستجوگر دارد .

سئو SEO که اس – ای – او تلفظ می شود مخفف کلمات Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر است . به زبان ساده تر سئو یا بهینه سازی شامل خدماتی که وب سایت شما را به صفحه اول گوگل بیاورد .

شما در طی مطالعه و پی گیری مطالب سئو با عوامل و فاکتورهای سئو آشنا می شوید که از اهمیت برخوردار هستند و البته تاکید برای مفاهیم و درک صحیح از آنها به نظر ما مهمترین است . یعنی شما باید درک کنید چرا سایتی اول قرار می گیرد و چرا گوگل سایت را بالاتر می برد و سایت هایی حتی در صفحه صدهم نیز حضور ندارند .

مفاهیم پایه ای در این مورد اینترنت ، موجودیت اینترنت ، فرهنگ اینترنت و اهمیت اینترنت ، وب سایت ، طراحی وب سایت ، مطالب و محتوای اینترنت ، موتورهای جستجوگر ، وظیفه موتورهای جستجوگر ، نحوه پیمایش ، ثبت ، رتبه گذاری و نحوه حذف و چرایی حذف صفحاتی از نتایج جستجو و .. است که هر چقدر در مورد اینها بیشتر تفکر شود می تواند در ارائه خدمات بهتر سئو یا بهینه سازی سایت تاثیر بهتری داشته باشد .

تعریف سئو از زبان وب سایت معتبر http://searchengineland.com/

All major search engines such as Google, Bing and Yahoo have primary search results, where web pages and other content such as videos or local listings are shown and ranked based on what the search engine considers most relevant to users. Payment isn’t involved, as it is with paid search ads.

 

همه چیز از HyperText  شروع شد

هایپرتکست یا ابر متن یا به زبان خودمان متن طولانی ، متن زیاد . این متن به نظر از یک صفحه تجاوز می کند از یک کتاب و حتی از صدها کتاب نیز بیشتر است و مفهوم و بزرگی آن تنها تصور اینترنت است یعنی حجم تمامی متن هایی که در اینترنت موجود است ، البته به مرور مفهوم متن نیز گسترش پیدا کرد و شد محتوای که متن تنها یک جزء از آن است و تصاویر ، فیلم ، رفتار و … نیز به آن اضافه شد و شد دنیای مجازی یعنی هم بزرگ و بزرگتر و هم پیچیده و پیچیده تر و اگر موتورهای جستجوگر نبودند شاید غیر استفاده پس موتورهای جستجوگر وظیفه در دسترس قرار دادن   انچه ما از این دنیا مجازی در لحظه نیاز داریم را به عهده دارند.پس موتورهای جستجوگر خادم سایت ها نیستند و اگر شما می خواهید در نظر بیایید باید مفید ، متفاوت و تازه باشید .

 

محتوای رکن اصلی اینترنت

اینترنت فراتر از سیم و کابل و امواج و کابلهای نوری است . با ارزش ترین رکن اینترنت محتوای اینترنتی یا همان صفحات سایت شما و دیگران است و محتوای با ارزش است که منحصر بفرد ، متفاوت ، به روز و مفید باشد . اگر می خواهید وب سایت و صفحات سایت شما در نتایج جستجوگر جایگاهی داشته باشند تولید کنند محتوای غنی باشید هر راهی بدون در نظر گرفتن این ناقص و ناکام است .

محتوای مناسب بر مبنای کلمات کلید مناسب تولید می شود ، انشاء و نوع ارائه مناسب دارد ، تازه و به روز است و مفید و به درد به خور است .

رفتار اجتماعی دیگر رکن اینترنت

اینترنت یا همان دنیای مجازی از رفتارهای اجتماعی و ارتباطات اجتماعی پیروی می کنند در دنیای حقیق هیچ چیز تنها نیست و در اینترنت نیز تنهایی معنایی ندارد و هر چه است ارتباطات و ارتباطات است . پس اگر می خواهید صفحه ای را ایجاد کنید باید لینک های ورودی و خروجی مناسبی داشته باشد و امکان ایجاد HyperText تنها با استفاده از مطالب و لینک های شدنی است بدون لینک های هیچ متنی ، ابر متن نیست .