دانلود پایان نامه

سئو سایت چیست ؟

SEO یا سئو کوتاه شده عبارت Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. در واقع در یک ترجمه کارشناسی باید بیان کرد سئو یعنی طراحی صفحات وب به گونه باشد که مورد تایید موتورهای جستجو قرار بگبرد.

امروزه یکی از راه های رسیدن به یک رتبه خوب برای هر سایتی تسط بر الگوریتم های مورد استفاده در موتورهای جستجو است. الگوریتم ها و یا می توان به زبان ساده تر و تا حدودی مبتدی گرایانه : ترفندهای صفحات وب.زیرا بسیاری از کاربران اینترنت نتایج مورد نظر خود را از طریق همین موتورهای جستجو به دست می آورند.

اشتباه نشود، منظور از ترفندهای صفحات وب،اشاره به معنی مستقیم ترفند، مانند ترفندهای ویندوز ندارد. منظور از ترفند، پیاده سازی و رعایت یک سری اصول، قواعد و قوانین در طراحی می باشد که منجر به توجه بیشتر موتورهای جستجو به سایت شما می شود.

شما  میتوانید با بهینه سازی صفحات وب سایت خود  ورودی های خود از موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو , بینگ را بالا ببرید.

بسیار مهم است که سایت شما برای یک کلمه خاصی مانند ” دامنه ” در موتور جستجوی قدرمتند مانند گوگل در چندمین صفحه و یا حتی در ابعاد بیشتر و در چندمین نتیجه ظاهر شود.

هر چه سئوی سایت  قوی تر و کارآمدتر باشد و  صفحات سایت شما بهینه سازی شده باشند موتورهای جستجو در مواجعه با کلمات گوناگون سایت شما را دارای ارزش و اعتبار بیشتر خواهند کرد.

 

اگر شما از همان ابتدای کار از متخصصین سئو بخواهید که سئو را برای وب سایت شما انجامدهند این خیلی بیشتر به نفع شما است.

در واقع همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره شد، منظور از سئو همان طراحی سایت  مطابق با آخرین پذیرش  و  مطابق با آخرین تکنیک های مورد استفاده در موتورهای جستجو است به این صورت  که موتورهای جستجو  وب سایت شما دوست داشته باشد.

اگر می خواهید سایت شما در موتورهای جستجو جزو اولین نتایج موتورهای جستجو باشید حتما قبل از راه اندازی و طراحی وب سایت خود با افراد متخصص در زمینه سئو مشورت نمایید.

تعدادی افزونه رایگان برای سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس ارائه شده است که میتواند در سئو سایت به شما کمک کند

اما بهینه سازی صفحات وب به صورت حرفه ای :  هزینه ای حدود چند صدهزار تومان  تا هزینه های میلیونی بسته به کیفیت و  همچنین نوع سئو دارد

بهینه سازی سایت چیست؟

در ایران ۹۸ درصد افراد از موتور جستجوی گوگل برای یافتن سایت های مورد نظرشان استفاده می کنند. ۷۵ درصد ای افراد نیز فقط در صفحات اول به دنبال سلیت یا مطلب مورد نظر خود می باشند و از رفتن به صفحات دوم و سوم خودداری می کنند، برای حضور در رتبه های نخست نتایج جستجو باید به صورت علمی و بر اساس الگوریتم های موتور های جستجو بر روی سایت کار شود. بهینه سازی سایت در واقع تکنیکی است که سایت را بر اساس معیار های موتور های جستجو بررسی ، عیب یابی کرده و مطالب ، لینک های ورودی- خروجی و کد های سایت را بهبود و ارتقا می دهد. شرکت طراحی سایت اینتن با زیر نظر گرفتن آخرین تغییرات و تکنیک ها و الگوریتم های موجود بهترین ها را برای شما فراهم می کند. یکی دیگر از فواید و نتیجه های سئو سایت و بهینه سازی سایت افزایش میزان بازدید سایت و ورود مشتریان و بازدیدکنندگان جدید به سایت می باشد. در واقع با بهینه سازی سایت موتور های جستجو کار تبلیغ سایت شما را بر عهده می گیرند.

مطالب در بهینه سازی سایت

شاید مهم ترین عامل در سئو سایت و بهینه سازی سایت مطالب باشند. مطالب باید کاملا جدید بوده ، تکراری نباشند و بر اساس اصول سئو نوشته شده باشند.(استفاده از تگ های H1,H2,H3,…. )

کد های صحیح در بهینه سازی سایت

اولین چیزی که موتور های جستجو به آن اهمیت می دهند کارکرد صحیح سایت ، کد نویسی بی عیب و نقص و سرعت لود سایت مخصوصا در صفحات نخست می باشد. این نکات حتما باید در مرحله طراحی سایت به صورت کامل رعایت شوند و در صورت نیاز بهینه سازی شوند.

استفاده از استاندارد های طراحی سایت

بهترین راه بهینه سازی سایت و سئو سایت استفاده از استاندارد های طراحی سایت و طراحی سایت بر اساس اصول سئو می باشد یعنی بهتر است ما از ابتدای کار به فکر سئو و بهینه سازی سایت بوده و سایتمان را بر این اساس طرح ریزی و پیاده سازی کنیم. ولی اگر شما سایتی دارید که قبلا طراحی شده و اکنون به فکر بهینه سازی آن افتاده اید با اینتن همراه شوید. این شرکت با استفاده از بهترین ابزار ها ، برنامه نویسان و طراحان سایت بهترین بهینه سازی سایت را برای شما انجام خواهد داد.

استفاده از ابزار وب مستر برای بهینه سازی سایت

این ابزار که توسط خود موتور های جستجو ارائه شده است ، این امکان را می دهند تا سایت را به آن ها معرفی کرده ، آخرین تغییرات سایت را اعلام کرده و مطالب اختصاصی را به نام سایت خودتان ثبت کنید(Fetch). همچنین استفاده از این ابزار باعث می شود تا موتور های جستجو سایت شما را پر اهمیت دانسته و به طور مکرر به آن سر بزنند.

Search Engine Optimization

سئو وردپرس,رتبه الکسا,,رتبه سایت,seo,وردپرس

SEO یا بهینه سازی بر پایه موتورهای جستجو درواقع پاسخ به نیاز اصلی سایت های وب جهان گستر یعنی ترافیک هدفمند یا آمار بالای بازدید کنندگان از سایت است. برای داشتن  بیننده در یک سایت یا به عبارت دیگری بازاریابی برای یک سایت چندین روش وجود دارد :

سئو وردپرس,رتبه الکسا,,رتبه سایت,seo,وردپرس

روش نخست تبلیغات در خارج از وب است. یعنی تبلیغات به روش سنتی ، کارایی این روش  به دلایل زیر چندان مناسب نیست. با وجود اینترنت و پیامدهای آن توجه جامعه ی جهانی ازرسانه های دیگر به سمت این پدیده کشیده شده وتبلیغات به روش سنتی حتی در زمینه های قبلی نیز کارایی خود را از دست داده چه برسد برای کار کرد در خود اینترنت. گذشته از این چون این تبلیغات درخارج از محیط وب انجام می شود ،پس تاثیر گذاری آن کم است. تصور کنید که این تبلیغ روی تابلوی تبلیغاتی یک اتوبان نصب شده باشد ، حتی در صورتی که توجه بیننده را جلب کند، احتمال اینکه او به سایت مورد نظر برود کم است  چون تا از خیابان به منزل یا محل کار یا محیطی که در آن به اینترنت دسترسی دارد برود  ،فاصله زمانی زیادی رخ داده و تاثیرگذاری آگهی از بین رفته است.

سئو وردپرس,رتبه الکسا,,رتبه سایت,seo,وردپرس

روش دوم تبلیغات در خود وب است به عنوان مثال قراردادن یک flash تبلیغاتی در یک  سایت پر بیننده. که کار روش دوم در اکثر موارد از روش اول بهتر است اما ضعفهایی هم  دارد مثلا هزینه ی زیاد واینکه ما مطمئن نیستیم که کاربران آن سایت پر بیننده به  آگاهی ما علاقه مند هستند یا نه .

سئو وردپرس,رتبه الکسا,,رتبه سایت,seo,وردپرس

یک روش نوین دیگر هم وجود داردکه با روش های سنتی کاملا در تضاد است . در این روش در واقع به  جای ارائه ی سایت به بیننده در واقع به نیاز وپرسش خود او جواب می دهیم . اینجا به جای اینکه دنبال بیننده باشیم خود بیننده ما را پیدا کرده  وبه سراغ ما می آید . اما او چگونه اینکار را انجام می دهد؟ بهتر است از آمار کمک  بگیریم تا متوجه شویم که کاربران اینترنت چگونه موضوع های مورد علاقه ی را پیدا می  کنند :

سئو وردپرس,رتبه الکسا,,رتبه سایت,seo,وردپرس

تقریبا ۹۰% از کاربران اینترنت با حداقل یک موتور جستجوگر آشنا هستند و از آن استفاده می کنند .۵۰% از کاربران اینترنت هر روز جستجو می کنند که بیش از نیمی از این جستجوها برای  کالا یا خدمات است .

یکی از اولین کارهایی که یک کاربر تازه کار شبکه انجام می دهد ، جستجو در یکی از  موتورهای جستجوگر است .

از آمار بالا نتیجه می شود که جستجوگرها محبوب ترین ابزار  برای جستجوی اطلاعات در محیط وب هستند پس در این روش سعی می شود تا کاربر به این روش ما را پیدا کند درنتیجه چیزی که خود او به دنبالش بوده را ما به او ارائه می کنیم .