دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :یک تحلیلِ خودقومنگاشتی از یک کرمانجِ خراسانی

  • خودقومنگارها بسته به تاکیدشان بر روالِ پژوهشی (فرایندِ نوشتن- graphy )، بر فرهنگ ( قوم- ethno )و بر نفس ( auto ) بایکدگر توفیر دارند» و نیز اینکه « هر« نزد داناهی، الیس و بوچنر، و نیز نیومن، خودقومنگاری حتما واجدِ قصه است. گیرتز( که نزدیکترین رشته به مطالعات‌فرهنگی را پی‌ریخته) با عنوانِ ژانری مبهم به آن اشاره می‌کند که به پژوهش و سازوکارِ نوشتار انسان‌شناختی، جامعه‌شناسی، روانشناسی، نقد ادبی، ژورنالیسم و ارتباطات همپوشانی داشته و به آنها مدیون است».

جونز در انتهایِ فهرست ، خودش با عنوان« سرباززدن از مقوله‌بندی» از آن یاد کرده که « پیوند هنر و زندگی، تجربه و تئوری و بعد رهاکردنِ آن به دستِ دیگرانی است که کلماتِ شما را در بسترِ زندگیِ خویش تجربه می‌کنند».( ص 765 ).

چنانچه از برخی از این تعاریف هم پیداست، پیشفرضِ اصلیِ هر خودقومنگاشتی، دوتاییِ خود/ دیگری است و روایت، عنصرِ محوریِ آن است. چنانچه به تاریخچه‌ی کلمه‌ی خودقومنگاری هم نگاهی بیاندازیم، می‌بینیم که «برایِ اولبار یک انسان‌شناس به نام حیدر به سال 1975 آنرا به‌کار می‌گیرد» و مراد از نفس در استعمالِ آن زمانِ کلمه، «نفسِ مطلع بود و نه نفسِ پژوهشگر». این نفس بعدها در آثارِ بوتز و بوزیو ( 2004 ) «به خود-فهمیِ مردمِ مستعمره »بر می‌گردد. جلوتر که بیائیم به متفکرانی برمی‌خوریم نظیرِ هایانو( 1979 ) که واژه را به‌نحوی مختلف در مطالعه‌ی «مردمِ خویش» به‌کاربست( چانگ،  2005). کارولین الیس و آرتور بوچنر( 2000 ) نیز در مقاله‌ی خود تحت عنوانِ « خودقومنگاری ، روایتِ شخصی، خوداشرافی: پژوهشگر در مقامِ سوژه» برآنند که «دیوید هایانو ( 1979 ) کاربردِ کلمه را به مطالعاتِ حیطه‌یِ فرهنگ محدود ساخت». نفس هم در اینجا دلالت دارد بر نفسِ پژوهشگر.

 ما در این مقال، تعریفِ الیس و بوچنر را می‌پذیریم که براساسِ آن، خودقومنگاره« ژانری از نوشتارِ خودزینامه‌ای و پژوهشی است که لایه هایِ بَسگانه‌یِ آگاهی را به‌نمایش می‌گذارد… که امرِ شخصی را به امرِ اجتماعی پیوند می‌زند… یک لنزِ وایدِ قومنگارانه است که قومنگار با آن طیِ حرکتی رفت‌وبرگشتی، ابتدا از بیرون بر جوانبِ

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

یک تحلیلِ خودقومنگاشتی از یک کرمانجِ خراسانی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی