دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

تكنولوژي هاي پيشرفته اسناد هويتي[1]

    در حال حاضر انواع اسناد هويتي بصورت دستي صادر شده و تمام مراحل ثبت نام ، صدور و غيره با همان شيوه هاي قديمي‌و سنتي انجام مي‌شود كه در اين مسير ، امكان جعل يا جابجايي مشخصات متقاضي يا سوء استفاده از مهر و تقليد از امضاهاي مسئولين مربوطه ، دور از انتظار نخواهد بود و يكي از زمينه هاي جعل ، در مراحل صدور سند ، موجود مي‌باشد .

علاوه بر آن ، در حاليكه با پيشرفت علم و تكنولوژي ، مكانيزم توليد مدارك شناسايي و خدماتي تحول يافته و انواع كارت هاي پلاستيكي و غير كاغذي با كيفيت مرغوب عرضه شده است ، اما انواع مدارك هويتي در كشور از جنس كاغذ و يا مقوا با كيفيت بسيار پائين در مقايسه با كارت هاي ساير كشورهاي جهان ، چاپ و به مردم تحويل مي‌گردد كه آن نيز امكان هرگونه جعل و يا تغيير محتواي اين اسناد و يا ساختن سند مجعول را براي جاعلين فراهم مي‌نمايد .

لذا بازنگري در نحوه صدور و چاپ اسناد و ايجاد تغيير و تحول در نوع جنس كاغد ، وضعيت تحرير ، امهار و غيره ، ضروري مي‌باشد كه در اين راستا مي‌توان از تكنولوژي و فن آوري پيشرفته امروزي استفاده نمود .

تكنولوژي هايي كه در تهيه كارت ها و مدارك شناسابب بكار گرفته شده اند ، داراي مشخصات فيزيكي ويژه اي بوده و به انواع زير تقسيم مي‌شوند :

  • تكنولوژي كارت هاي هوشمند
  • تكنولوژي نقطه هوشمند
  • تكنولوژي هولوگرام
  • تكنولوژي باركد

يازدهم : تكنولوژي كارت هاي هوشمند

الف ) انواع كارتهاي هوشمند

الف -1 ) كارتهاي برجسته [2]

برجسته سازي بر روي كارت به عنوان قديمي‌ترين روش در اسناد هويتي مورد بهره برداري قرار گرفته است . در اين روش با ايجاد علائم برجسته روي كارت كه براساس استاندارد خاصي صورت مي‌گيرد كارت شناسايي طراحي شده و اين علائم برجسته بصورت بصري قابل خواندن است .

 

[1]  منبع : اينترنت

[2]  Emossed card

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

دسته‌ها: دسته اصلی