دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

تكنولوژي هاي پيشرفته اسناد هويتي[1]

    در حال حاضر انواع اسناد هويتي بصورت دستي صادر شده و تمام مراحل ثبت نام ، صدور و غيره با همان شيوه هاي قديمي‌و سنتي انجام مي‌شود كه در اين مسير ، امكان جعل يا جابجايي مشخصات متقاضي يا سوء استفاده از مهر و تقليد از امضاهاي مسئولين مربوطه ، دور از انتظار نخواهد بود و يكي از زمينه هاي جعل ، در مراحل صدور سند ، موجود مي‌باشد .

علاوه بر آن ، در حاليكه با پيشرفت علم و تكنولوژي ، مكانيزم توليد مدارك شناسايي و خدماتي تحول يافته و انواع كارت هاي پلاستيكي و غير كاغذي با كيفيت مرغوب عرضه شده است ، اما انواع مدارك هويتي در كشور از جنس كاغذ و يا مقوا با كيفيت بسيار پائين در مقايسه با كارت هاي ساير كشورهاي جهان ، چاپ و به مردم تحويل مي‌گردد كه آن نيز امكان هرگونه جعل و يا تغيير محتواي اين اسناد و يا ساختن سند مجعول را براي جاعلين فراهم مي‌نمايد .

لذا بازنگري در نحوه صدور و چاپ اسناد و ايجاد تغيير و تحول در نوع جنس كاغد ، وضعيت تحرير ، امهار و غيره ، ضروري مي‌باشد كه در اين راستا مي‌توان از تكنولوژي و فن آوري پيشرفته امروزي استفاده نمود .

تكنولوژي هايي كه در تهيه كارت ها و مدارك شناسابب بكار گرفته شده اند ، داراي مشخصات فيزيكي ويژه اي بوده و به انواع زير تقسيم مي‌شوند :

  • تكنولوژي كارت هاي هوشمند
  • تكنولوژي نقطه هوشمند
  • تكنولوژي هولوگرام
  • تكنولوژي باركد

يازدهم : تكنولوژي كارت هاي هوشمند

الف ) انواع كارتهاي هوشمند

الف -1 ) كارتهاي برجسته [2]

برجسته سازي بر روي كارت به عنوان قديمي‌ترين روش در اسناد هويتي مورد بهره برداري قرار گرفته است . در اين روش با ايجاد علائم برجسته روي كارت كه براساس استاندارد خاصي صورت مي‌گيرد كارت شناسايي طراحي شده و اين علائم برجسته بصورت بصري قابل خواندن است .

 

[1]  منبع : اينترنت

[2]  Emossed card

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…