دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 رابطه فشارهای روانی با عوامل رافع مسئولیت کیفری

نقش هورمون­های فشارزا

فشارهای روانی دارای یک مکانیزم فوق کلیوی – هیپوفیزی است و تجربه نشان می دهد که پاره ای از هورمون­ها(ACTH، گلوکورتیکوئید) معمولاً مانع آسیب دیدگاه­ها می­شوند و پاره­ای دیگر مانند مینرالو – کورتیکوئید آسیب دیدگاه­ها را به وجود می­آورند.

پاسخ­های مختلف در برابر فشارهای روانی، پیامد تأثیر همزمان سه سیستم متفاوتی هستند که در سطور پیشین توصیف شدند؛ یعنی فرمان هیپوتلاموس، سیسیمت سمپاتیک قسمت مرکزی فوق کلیوی و سیستم قسمت قشری فوق کلیوی.

اکتشاف­های اخیر ثابت کرده­اند که بین این سیستم های مختلف، تعامل­هایی وجود دارند که موجب شکل دهی متقابل آنها به یکدیگر می­شوند. بدین ترتیب است که گوناگونی سازش­های جسمانی و روانی – هیجانی افراد آدمی در برابر خواسته­های محیط درونی و برونی درک کرد. (دادستان پریرخ- 125. 1387).

آدرنالین  مؤثرترین عاملی است که می­تواند تغییرات زیست شناختی را برای مقابله با تنیدگی به راه اندازد. اگر خواستۀ محیطی جنبۀ اضطراری کمتری داشته باشد نورآدرنالین کاملاً کفایت می­کند. اما هنوز بسیاری از مسائل در سطح نظام غدد مترشحه و در سطح سیستم اعصاب مرکزی، ناشناخته مانده­اند، یعنی مکانیزم­هایی که جنبۀ روانی انسان را وارد عمل می­کنند هنوز لاینحل مانده­اند.

آدرنالین انسان را به قدر پرانرژی می­کند که ماهیچه­های انسان به گونه­ای تهدیدآمیز سفت و سخت و آمادۀ جنگ می­شود؛ و آثار دیگر آن تکان دادن مشت­ها، با انگشت اشاره کردن، گذاشتن دست ها به کمر، هل دادن و فشار دادن و چنگ زدن، با دست کوبیدن، با صدای بلند فریاد کشیدن، ذل زدن، با عصبانیت نگاه کردن، آوردن سر به سمت جلو، خشک وجدی بودن، دهن­دره کردن، گذاشتن دست روی گوش، بیش از حد نزدیک ایستادن، لبخندهای کنایه آمیز و پوزخند. (شمسی­پور، حمید. 1389. 188)

بنابراین اگر موقعیت تنیدگی زا مدت زمان مدیدی تداوم یابد، این خطر وجود دارد که واکنش سازشی به بی نظمی­های ارگانیکی منتهی شود. (دادستان، پریرخ. 129. 1387)

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:رابطه فشارهای روانی با عوامل رافع مسئولیت کیفری

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…