دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

خيانت در امانت

در روابط اجتماعي جوامع بشري اعم از ابتدايي ، توسعه يافته يا پيشرفته ، سپردن اموال و امانت گذاري وجود داشته و از نيازهاي متعارف جامعه در تمام ادوار بوده و گاهي اوقات اموال جهت محافظت به امانت گذارده مي‌شود و گاهي هم جهت نقل و انتقال از جايي به جايي با اهداف مختلف از قبيل رفع عيب يا تجارت و … بدست شخص ديگري سپرده مي‌شود كه به او نسبت به اموال سپرده شده يد اماني محسوب مي‌شود و همين امر خصيصه امانت داري را به عنوان يكي از صفات پسنديده اخلاقي و مذهبي وصول تاريخ حيات بشر مطرح كرده است .

1-3 ) تاريخچه خيانت در امانت

با توجه به اينكه سپردن اموال و امانت گذاري از ابتداي جوامع بشري وجود داشته ، بنابراين خيانت در امانت هم مثل ساير جرائم مالي از سابقه ديرينه برخوردار است .

جرم خيانت در امانت در گذشته عنوان مجرمانه مستقلي نداشته و با جرائم ديگري كه نتيجه آن تصاحب مال غير بر خلاف ميل او بوده ، مثل سرقت و كلاهبرداري  در يك رديف قرار داشت و به مرور زمان اين جرائم ( جرائم عليه اموال ) از يكديگر تفكيك شده و هر كدام عنوان مجرمانه مستقلي با اركان تشكيل دهنده خاص خود پيدا كردند .

در حقوق روم ، جرم خيانت در امانت تحت عنوان فورتوم ، قابل مجازات بوده است و به عنوان بزه عام و كلي بوده كه شامل سرقت و كلاهبرداري  و خيانت در امانت در مفاهيم امروزي آن مي‌شد و عبارت بوده است از تصاحب يا تصرف مال متعلق به غير ، اعم از اينكه شيء مورد تصرف توسط خود مالك يا متصرف به بزهكار تسليم مي‌گرديد يا اين كه وي شخصاً آن را به دست مي‌آورد[1] .

در كشور ما نيز براي اولين بار ، جرم خيانت در امانت در سال 1304 هنگام تصويب قانون مجازات عمومي‌در قانون جزاي ايران و در ماده 241 آن مورد توجه قرار گرفت .

[1]  گلدوزيان ، ايرج ، همان منبع ، ص 398

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…