دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسي تطبيقي در حقوق ايران ، نظام حقوقي کامن لا و کنوانسيون بيع بين المللي کالا 1980 وين

: پس دادن حساب باقي مانده حاصل از بازفروش به طرف ديگر

تکليفي که بند 3 ماده 88 بر بازفروش کننده تحميل کرده اين است که وي بايد پس از فروش کالا و کسر هزينه هاي نگهداري و فروش ، باقيمانده خالص عايدات حاصل از بازفروش را به طرف مقابل پس بدهد .

يکي از تغييراتي که کنوانسيون وين نسبت به قانون متحدالشکل بيع بين المللي داشته اين است که ، در قانون متحدالشکل بيع بين المللي بازفروش کننده مکلف بود عايدات باقيمانده را براي طرف مقابل ارسال دارد ، اين در صورتي است که کنوانسيون وين اين وظيفه را از بازفروش کننده برداشته و صرفاً وظيفه وي را منحصر به پرداخت به طرف مقابل محدود کرده است ۱ .

در صورتي که بازفروش کننده قيمت کالا را دريافت نکرده باشد وي مي تواند از عايدات بازفروش اين مبلغ را کسر کند و اين امر تعارضي با تکليف به رد مابقي عايدات به طرف ديگر ندارد .

جمعي از مفسرين بر اين عقيده اند که در صورتي که بازفروش کننده ادعايي ناشي از قرارداد يا نقض آن بر اساس قانون حاکم بر قرارداد داشته باشد ، حق خواهد داشت انتقال باقيمانده حاصل از فروش را تا زماني که اين ادعا ها حل و فصل نشده به تعويق اندازد ۲ . و در صورت نبود ادعاي ديگر ، بازفروش کننده موظف است باقيمانده حاصل از فروش را به همراه صورت فعاليت فروش و هزينه ها به طرف ديگر تسليم دارد .

 

 

1 . در طرح اصلاح کنوانسيون با حذف عبارت « پس دادن » هيچ عبارتي را جايگزين اين عبارت نکرده  و فقط براي بازفروش کننده حق حفظ عايدات حاصل از بازفروش را مقرر کرده است .

UNCITRAL , UNCITRAL Outline of the CISG , Ibid .

2 . Petar Sarcevic & Paul Volken , Ibid , p . 261 . Albert H. Kritzer , Ibid , p . 546 . Secretariat Commentary ( Closest Counterpart to an Official Commentary ) , Guide to CISG Article 88 , Ibid .

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسي تطبيقي در حقوق ايران ، نظام حقوقي کامن لا و کنوانسيون بيع بين المللي کالا 1980 وين

دسته‌ها: دسته اصلی