دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسي تطبيقي در حقوق ايران ، نظام حقوقي کامن لا و کنوانسيون بيع بين المللي کالا 1980 وين

: پس دادن حساب باقي مانده حاصل از بازفروش به طرف ديگر

تکليفي که بند 3 ماده 88 بر بازفروش کننده تحميل کرده اين است که وي بايد پس از فروش کالا و کسر هزينه هاي نگهداري و فروش ، باقيمانده خالص عايدات حاصل از بازفروش را به طرف مقابل پس بدهد .

يکي از تغييراتي که کنوانسيون وين نسبت به قانون متحدالشکل بيع بين المللي داشته اين است که ، در قانون متحدالشکل بيع بين المللي بازفروش کننده مکلف بود عايدات باقيمانده را براي طرف مقابل ارسال دارد ، اين در صورتي است که کنوانسيون وين اين وظيفه را از بازفروش کننده برداشته و صرفاً وظيفه وي را منحصر به پرداخت به طرف مقابل محدود کرده است ۱ .

در صورتي که بازفروش کننده قيمت کالا را دريافت نکرده باشد وي مي تواند از عايدات بازفروش اين مبلغ را کسر کند و اين امر تعارضي با تکليف به رد مابقي عايدات به طرف ديگر ندارد .

جمعي از مفسرين بر اين عقيده اند که در صورتي که بازفروش کننده ادعايي ناشي از قرارداد يا نقض آن بر اساس قانون حاکم بر قرارداد داشته باشد ، حق خواهد داشت انتقال باقيمانده حاصل از فروش را تا زماني که اين ادعا ها حل و فصل نشده به تعويق اندازد ۲ . و در صورت نبود ادعاي ديگر ، بازفروش کننده موظف است باقيمانده حاصل از فروش را به همراه صورت فعاليت فروش و هزينه ها به طرف ديگر تسليم دارد .

 

 

1 . در طرح اصلاح کنوانسيون با حذف عبارت « پس دادن » هيچ عبارتي را جايگزين اين عبارت نکرده  و فقط براي بازفروش کننده حق حفظ عايدات حاصل از بازفروش را مقرر کرده است .

UNCITRAL , UNCITRAL Outline of the CISG , Ibid .

2 . Petar Sarcevic & Paul Volken , Ibid , p . 261 . Albert H. Kritzer , Ibid , p . 546 . Secretariat Commentary ( Closest Counterpart to an Official Commentary ) , Guide to CISG Article 88 , Ibid .

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسي تطبيقي در حقوق ايران ، نظام حقوقي کامن لا و کنوانسيون بيع بين المللي کالا 1980 وين

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

دریافت وام بین المللی و انتقال سرمایه به خارج از ایران

بانک وسترن یونیون در سال ۱۸۵۱ تأسیس شد. این شرکت ارائه‌دهندهٔ خدمات مالی و ارتباطی است و مقر اصلی آن در مریدین، کلرادوایالات متحده قرار دارد.وسترن یونیون خدمات متنوعی از جمله انتقال وجه فرد به Read more…

دسته اصلی

 آموزش رایگان طراحی گرافیکی در سایت ایزی دیزاین

آشنایی با سایت ایزی دیزاین ایزی دیزاین با نام لاتین Ezdesign برگفته از دو کلمه Ez (easy) + Design می باشد و مرجعی است که علاوه بر آموزش رایگان نرم افزار های گرافیکی از مانند Read more…

دسته اصلی

مزایای ورزش یوگا

یوگا ورزشی است که باعث افزایش کیفیت زندگی می‌شود و فواید زیادی به همراه دارد. این ورزش هم بر روی سلامت بدن و هم سلامت ذهن کار می‌کند. دادن یک عنوان خاص به یوگا مشکل Read more…