دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

حمایت از افراد غیر نظامی در قرون وسطی

اگر چه دین مسیح با خود پیام صلح و محبت را برای انسانها مطرح کرد ولی بعداً پیروان این دین با ارائه نظریه جنگ نامشروع و مشروع از این دین سوء استفاده کردند.

طرفداران این تئوری جنگ علیه غیر مسیحیان را جنگ مشروع نامیدند و با طرح این تئوری در هنگام جنگ خود را محق در توسل بهر وسیله ای برای در هم کوبیدن دشمنان خود سود می جستند. حتی جنگ علیه غیر مسیحیان یا به اصطلاح کافران را به عنوان نزول مجازات الهی می دانستند. توسعه این نظریه در عمل با قتل عام و کشتن دشمنان بوده است و از بزرگترین مبلغ این نظریه سنت اکوستین بوده است.

دین که در دست کلیسا بود و حکومت در سایه کلیسا بود، فقط زمانی که منافع اقتصادی و سیاسی طبقه کلیسا و یا طبقات وابسته به کلیسا در خطر می گرفت، کلیسا دست به تنظیم و کنترل رفتار در زمان جنگ می زد. برای مثال کلیسا در سال 1139 به منظور حمایت از طبقه پشتیبانش (شوالیه ها، نجیب زاده های ثروتمند) دخالت کرده و اعلام داشت که «نیز فولادی از نظر خداوند ملال انگیز و نفرت آور است». این نظر برای حمایت از افراد شوالیه ها و نجیب زاده ها که درمقابل حملات رعایا گرفتند مطرح شد. بطور کلی کلیسا حداقل رعایت حقوق زمان جنگ را در بین همکیشان خود ترویج می  کرد. ولی غارت و کشتار سربازان اسیر از دشمنان غیر مسیحی و شهروندان غیر نظامی (کودکان – زنان) دیگر مکاتب و نژادها را مجاز می دانستند.

در جنگهای صلیبی قساوتها و رفتارهای غیر انسانی لشکریان اروپائیان مسیحی در قتل افراد غیر نظامی و غارت اموال غیر نظامی در طول لشکرکشی و همچنین در زمان جنگ، بخصوص علیه پیروان دین اسلام بسیار اعمال شد. حتی نویسندگان اروپایی خودشان به این جنایتها و بی رحمیها، اعتراف نمودند. دستوران قتل و غارت قبل از حرکت لشکریان مسیحی توسط سردمداران کلیسا صادر شده بود.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

دسته‌ها: دسته اصلی