دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

وضعیت کودکان فلسطینی در سرزمین اشغالی

طرف های مخا صمه با يد ميان جمعیت غيرنظامی و رزمندگان و اهداف نظامی و غير نظامی تفکيک قائل شوند . اين قاعده که يک قا عده عر فی ثبت شده ا ست، در حال حا ضر در ماده ۴٨ پروتکل الحاقی اول به صورت مدون درآ مده ا ست .در حال حاضر صدها تن از کودکان فلسطینی در مزارع شهرک نشینان اسرائیلی کرانه باختری در منطقه “وادی اردن  کار می­‌کنند که سن برخی از آنان حدود 10 سال است که به مراتب پایین‌تر از سن قانونی کار (کودک) بر اساس تعهدات بین المللی رژیم صهیونیستی است. بر اساس قوانین بین المللی و حتی قوانین داخلی رژیم صهیونیستی، حداقل سن کار کودکان 15 سال در نظر گرفته شده است، درحالی که بسیاری از کودکان مصاحبه شده در گفتگو با دیده بان عنوان نمودند آنان از سن 13 و 14 سالگی کار را در مزارع شروع کردند و در میان آنان کودکان کم سن و سال تری که به صورت پاره وقت در مزارع مشغول به کارند نیز یافت می‌شود[1].

این کودکان ابراز داشته اند که ساعت کاری آنان از 30/ 5 تا 6 صبح آغاز شده و حدوداً 12 ساعت در روز و 6 الی 7 روز در هفته در زمین های زراعی مشغول به کارند. به عبارتی دیگر، برخی از این کودکان در تمام طول هفته و بدون استراحت فعالیت دارند و در زمان اوج برداشت، به صورت مداوم و بدون وقفه تا 12 ساعت را در مزارع به سر می برند. [2]

به دلیل نوع کار و شرایط محیطی، کودکان مزبور با مخاطرات جدی حین کار و آسیب های احتمالی در آینده مواجه‌اند. سر و کار داشتن با تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی سنگین (و خطرناک)، سر و کار داشتن با آفت کش ها و گرمای شدید فصل تابستان که عمدتاً از حد 40 درجه سلسیوس گذشته و تا مرز 50 درجه هم می­رسد، از جمله عواملی است که سلامت روح و جسم این کودکان را در میان مدت و بلندمدت با مخاطره مواجه ساخته است.

[1] محسنی،علی رضا،حقوق كودكان در مخاصمات مسلحانه،ماهنامه دادگستر،1391،ص26

 

[2] همان،ص27

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

دسته‌ها: دسته اصلی