دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

-2 فاز دوم

در این فاز به بررسی سلامت گره‌های کاندید و شناسایی گره‌های مخرب پرداخته خواهد شد. گره‌های استخراج شده در فاز قبلی بعنوان ورودی‌های این فاز محسوب می‌شوند . بخش‌های اجرایی این فاز به شرح زیر می‌باشد :

1- در این مرحله سیستم تشخیص نفوذ به بررسی عملکرد و اعتبار سنجی این گره‌ها می‌پردازد. جهت تحقق این امر  تعدادی بسته‌‌ی خالی بعنوان تله، را بر روی همه‌ی مسیرهایی که گره ‌های پرکاربرد حضور داشته‌اند ارسال خواهد شد . تعداد بسته‌های ارسالی متناسب با میزان مشارکت گره‌های کاندید می‌باشند. مقصد همان گره‌ای است که در پیام‌های کشف مسیر این مسیرها اعلام شده است .

هدف اصلی  استفاده کردن از بسته‌های خالی(بسته تله) بجای بسته‌های داده‌ی اصلی، جلوگیری از اتلاف داده‌ها می‌باشد و همچنین حجم خیلی کم این بسته مانع از وارد شدن سربار اضافی به شبکه خواهد شد.

2-  در ادامه عملکرد این گره‌ها و جریان ارسال بسته ها مانیتور می‌شود. سلامت سنجی این گره در جدول 3-3 مورد بررسی قرار می‌گیرد . جدول زیر شامل چند ستون می‌باشد. ستون اول شامل لیست گره‌های کاندید وستون دوم میزان بسته های ورودی به گره و ستون سوم میزان خروجی های گره کاندید می‌باشد. ستون چهارم نشانگر میزان مشارکت گره و ستون پنجم نسبت تعداد خروجی به میزان مشارکت و ستون ششم نسبت ورودی گره به کل مشارکت را نشان خواهد داد که همگی از طریق فرمول‌های زیر محاسبه می‌گردند؛

 

در ادامه  جدول 3-3  بصورت زیر به روز خواهد شد:

-ابتدا ستون چهارم مورد بررسی قرار خواهد گرفت . از آنجا که گره سیاهچاله همه‌ی بسته های دریافتی را دور می‌ریزد و مانع از رسیدن آنها به گره بعدی می‌شود، اگر رابطه‌ی زیر برقرار باشد،

 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی