دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :دفاع در برابر حملات سیاه­چاله در شبکه های موردی سیار با استفاده از سیستم ایمنی مصنوعی

پخش‌همگانی می‌کند. وقتی از طریق پخش‌همگانی، بسته درخواست مسیر از گره مبدأ به گره مقصد برسد، گره مقصد مسیر برعکس را ایجاد یا بروزرسانی می‌کندو یک بسته‌ی پاسخ مسیر را که یک شماره ترتیب[1] افزایش یافته دارد در مسیر برعکس تک پخشی[2]  می‌کند.وقتی بسته‌ی پاسخ مسیر در طول مسیر برعکس به گره مبدأ می‌رسد، یک مسیر رو به جلو را به سمت مقصد ایجاد یا بروزرسانی کرده و ارتباطات شروع می‌شود[24].

1-2 بیان مسأله

به خاطر ساختار مسیریابی شبکه‌هاي موردي سیار که بر مبناي یک جور اعتماد میان گره‌ها استوار است، فرصت خوبی را براي حمله‌کنندگان فراهم می‌کند تا با شرکت در فرآیند مسیریابی، باعث فریب دادن مسیریابی شده و نهایتاً امر مسیریابی را مختل کنند  .خاصیت خودساختاري[3] شبکه‌هاي موردي سیار نیز باعث بوجود آمدن یکسري از حملات خواهد شد[16]. ساختار این شبکه به نحوي است که با ورود یک گره لازم است تا با کسب اطلاعات از گره‌هاي دیگر، اقدام به تخصیص شناسه به آن نمایند. یک گره خرابکار[4] می‌تواند در این امر اختلال ایجاد کند و یا شناسه اختصاص یافته به گره را براي خود در نظر بگیرد[22].

استفاده از روش‌هاي جلوگیري از حمله در این شبکه‌ها با محدودیت‌هاي بیشتري مواجه است. به‌ عنوان مثال روش‌هاي رمزگذاري[5] و اعتبارسنجی[6]  در این شبکه‌ها براي مقاصد دفاعی استفاده می‌شود. ولی با توجه به ساختار این شبکه‌ها این احتمال وجود دارد که یک گره دزدیده شود و در صورت وجود کلید اختصاصی[7] براي آن این کلید فاش شود، بنابراین این روش‌ها بلااستفاده خواهد بود. با توجه به اینکه هیچ ساختار متمرکزي براي گره‌ها در شبکه‌هاي موردي سیار وجود ندارد، گره‌ها نمی‌توانند به امکانات امنیتی شبکه اعتماد کنند و هر گره‌ لازم است که امنیت خود را در نظر داشته باشد[5

[1] Sequence Number

[2] Unicast

[3] Self Organization

[4] Malicious Node

[5] Encryption

[6] Authentication

[7] Private Key

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

یک الگوریتم جدید مبتنی بر بسته تله جهت کشف حمله سیاهچاله در شبکه‌های موردی 93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی