دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :یکسان سازی انواع بیمه در راستای برابری حقوق شهروندان

افرادی که تحت پوشش بیمه‌های نامناسب بودند بهبود حاصل شود در صورت تحقق قانون تجمیع صندوق‌های بیمه،‌ عدالت بیمه‌ای به معنای واقعی آن یعنی استفاده همه افراد کشور به صورت یکسان و در شرایط مساوی از خدمات بیمه‌ای، تحقق پیدا خواهد نمود. هدف از تجمیع بیمه‌ها رسیدن به عدالت اجتماعی در حوزه بیمه ای است.

برد، ضمن اینکه با واحد شدن مدیریت، بیمه‌ها دیگر در خدمات دهی به خصوص در بحث درمان مردم خیلی سود نخواهند برد لذا بايد موضوع دقيقاً بررسى و سنجيده شود .

 

د: سوالات و فرضیه ها

  • آیا تجمیع صندوقهای بیمه ای و یکسان سازی انواع بیمه می تواند در راستای اجرای اصول 19 و 20 قانون اساسی بوده و عدالت حداکثری را فراهم سازد؟
  • در صورت تصویب چنین طرحی توسط مجلس شورای اسلامی و تبدیل آن به قانون چه مزایایی را بدنبال خواهد داشت؟
  • آیا یکسان سازی باعث بر هم خوردن نظام بیمه ای کشور و سر درگمی بیمه شدگان نخواهد شد؟
  • آیا عملی شدن چنین طرحی عرصه رقابت را به ضرر بیمه شدگان و خدمات گیرندگان بر هم نخواهد زد؟

 

 

ی-  فرضيه‏هاي تحقیق:

 

1-تجمیع صندوقهای بیمه ای و یکسان سازی انواع بیمه در راستای اجرای اصول 19، 20 و 29 قانون اساسی بوده و باعث برقراری عدالت گسترده تری در زمینه بیمه و برابری حقوق شهروندان خواهد شد.

  • یکسان سازی می تواند مزایایی از جمله رفع تبعیض، رفع هم پوشانی در بین صندوقهای بیمه ای، تجمیع منابع مالی، ارائه خدمات بهتر، سیاستگزاری واحد، کاهش هزینه های اضافی و در نتیجه صرفه جوئی بیشتر، برقراری عدالت فراگیر بیمه ای، شفافیت مالی بیشتر، بهره وری بالاتر، افزایش رضایتمندی و… را بدنبال داشته باشد.
  • یکسان سازی ضمن حفظ استقلال برای صندوقهای بیمه ای مشکل عدم امکان انتخاب نوع بیمه برای بیمه شدگان را که در حال حاضر وجود دارد را از بین برده و زمینه استفاده یکسان و حداکثری از مزایا را برای همگان ایجاد مینماید.
  • اجرای این طرح با جلوگیری از به هدر رفتن منابع و مدیریت یکسان حداقل میتواند حداکثر خدماتی را که بهترین صندوق بیمه ای ارائه می نماید به بیمه شدگان عرضه داشته و نفع خدمات گیرندگان را بدنبال داشته باشد.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

يکسان سازی انواع بيمه در راستای برابری حقوق شهروندان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی