دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

در ايران بعد از اسلام

پس از حمله اعراب به ايران ، علم نسب شناسي را ايرانيان از اعراب ياد گرفتند و نسب شناسي مورد توجه قرار گرفت . تحصيل علم رجال و درايه اهميت زيادي پيدا كرد . ولادت اطفال در پشت جلد قرآن و كتب دعا ثبت شد و واقعه وفات افراد روي سنگ مقابر حك گرديد و ازدواج و طلاق نيز در محضر علماء انجام شد .

ثبت احوال شخصيه و شناسايي افراد با وضع كنوني در ايران ، اولين بار به موجب تصويب نامه مصوب 1297 هجري شمسي كه در 41 ماده تنظيم گرديده بود ، اجرا شد . به موجب ماده اول تصويب نامه فوق ، پس از نشر و اعلام قانوني آن ، تمام اتباع ايراني مي‌بايست داراي سجل احوال رسمي‌باشند و نهايتاً در آذر ماه همان سال ، اولين سجل در تهران صادر شد و تا سال 1304 هجري شمسي صدور سجل منحصراً در تهران جريان داشت . پس از آن با تصويب قانون سجل احوال در سال 1304 كه در 35 ماده تنظيم و از تصويب قوه قانونگذاري وقت گذشت ، اداره احصائيه و سجل احوال كل كشور بوجود آمد و اداره مزبور مكلف شد در سطح مملكت به صدور ورقه هويت براي مردم اقدام نمايد.

ثبت احوال كشور از سال 1352 در تشكيلات اداري بصورت يك سازمان مستقل با نام سازمان ثبت احوال كشور ، به فعاليت خود ادامه داده و نخستين پديده ملموس اين سازمان شناسنامه است كه در واقع موقعيت يك فرد را در جامعه مشخص مي‌نمايد و آنچه در اين خصوص مربوط به بحث ما است ، اقداماتي مي‌باشد كه اين سازمان در رابطه با شناسنامه و صدور ورقه هويتي انجام مي‌دهد كه در قسمت مربوطه مفصلاً به آن پرداخته خواهد شد .

هفتم : تعريف اسناد هويتي

اسناد هويتي از تركيب دو كلمه اسناد و هويتي تشكيل شده كه هر كدام از آن ها معني خاص خود را دارند .  اسناد جمع سند است و عبارت از نوشته اي است كه در مقام دعوي يا دفاع قابل استناد باشد و هويت عبارت از اين است كه اشاره كردن به آن مبين هويت باشد كه با نام ، نام خانوادگي ، نام پدر ، نام مادر و محل تولد آن را مشخص مي‌كنند.

لذا مي‌توان گفت اسناد هويتي مداركي مي‌باشند كه براي تعيين هويت افراد در جامعه بكار مي‌روند . چه اين مدارك از اسناد سجلي ( شناسنامه ) باشند و يا اينكه اسناد ديگري را كه مي‌تواند در شناسايي مورد استفاده قرار گيرد شامل شود .

براي روشن شدن مطلب ، قبل از پرداختن به انواع اسناد هويتي ، تشابه و تفاوت هاي اسناد سجلي و اسناد هويتي ذكر مي‌گردد .

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:بررسی حقوقی جرم جعل مادی  در قانون مجازات 1392

دسته‌ها: دسته اصلی