دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

منطقه بی طرف

به منظور حمایت بهتر از افراد غیر نظامی، طرفین مخاصمه می توانند در توافقنامه ای، منطقه ای خاص را بی طرف اعلام کنند. (ماده 15 کنوانسیون ژنو)

فلسفه ایجاد منطقه بی طرف جنبه بشر دوستانه دارد و برای حمایت غیر نظامیان و اهداف غیر نظامی علیه اثرات جنگ می باشد. در یک منطقه بی طرف آغاز بی طرفی و مدت آن توسط طرفین دقیقاً باید معلوم شود و این منطقه بی طرف در جنگ با مناطقی که بطور دائمی بی طرف شده اند فرق دارند.

در یک توافق نامه منطقه بی طرف در جنگ، علاوه بر آغاز و پایان بی طرفی مساله محدوده جغرافیای، شرایط زیر نیز معمولاً باید درج شود:

  1. افراد نظامی همراه با تجهیزات نظامی خود باید از منطقه خارج شوند.
  2. هیچگونه استحکامات و تاسیسات نظامی نباید ایجاد شود.
  3. هیچ گونه اعمال نظامی بوسیله نیروهای مسلح و از طرف غیر نظامی نباید صورت گیرد.چ
  4. هیچ گونه فعالیت نظامی در جهت حمایت از عملیات نظامی نباید صورت گیرد. (در یک توافق نامه بی طرفی به نحوه برخورد با فعالیتهای تاسیسات صنعتی که قابلیت استفاده در تولیدات نظامی را دارند باید مشخص شود.)

مقامات محلی می توانند وظایف خود را انجام دهند خصوصاً نیروی پلیس غیر نظامی که وظیفه حفظ نظم عمومی را دارد می تواند به فعالیت خود ادامه دهد. اگر نیروهای نظامی دشمن نزدیک منطقه بی طرف شوند، افراد داخل این منطقه باید بدون مقاومت تسلیم شوند.

افراد غیر نظامی همانطور که قبل از بی طرفی منطقه، آزادی رفت و آمد داشتند بعد از بی طرفی منطقه نیز می توانند از این حق استفاده کنند.افراد غیر نظامی همانطور که قبل از بی طرفی منطقه، آزادی رفت و آمد داشتند بعد از بی طرفی منطقه نیز می توانند از این حق استفاده کنند. اگر یک طرف مخاصمه بطور خود سرانه از این منطقه استفاده نظامی کند یا شرایط توافق نامه را نقض کند، حمایت خاص از منطقه از بین می رود.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه:اجرای کنوانسیون چهارم ژنودر سرزمینهای اشغالی فلسطین پیش و پس از الحاق فلسطین به کنوانسیونهای ژنو

دسته‌ها: دسته اصلی