دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی اثر بخشی ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامی و کیفیت زندگی جوانان

ارزش هاي اجتماعي و رفتار هاي مطلوب انساني موثر است (عزيز آبادي فراهاني ، ۱۳۷۳ ،ص ۱۱). در نتيجه مفهوم خود پنداره بر پايه ي آن استوار است و نخستين خشت بناي شخصيت کودک به شمار مي آيد .فعاليت حرکتي عموماً فرصت پر باري براي خود شکوفايي کودک فراهم مي آورند .

کودک در ضمن پرداختن به بازي تجربه هاي پيروزي و شکست  را از سر مي گذراند  و اين تجربه ها در گسترش تصورات او و پيوند دادن مفاهيم و اهداف و چشم انداز هاي وي با واقعيت خويش تأثير مي گذارد و ادراک واقع بينانه و غير مبالغه آميز او از حدود و توانايي هاي جسمش را افزايش مي دهد که اين خود ، شخصيت اجتماعي او را نضج مي دهد و به وي اعتماد به نفس مي بخشد و باعث دور شدنش از خصلت هايي چون خود شيفتگي و غرور  مي گردد بي آنکه از ارزش او چه در برابر خودش چه در برابر ديگران  چيزي بکاهد.(انور الخلولي ، ۱۳۸۳ ،ص ۸۲و ۸۳) .ديدگاهي نيز اعتقاد دارد که ورزش به عنوان واسطه و عامل ارتباط بين فرد با خودش يا ديگران است. اين شناخت چند جنبه اي مي تواند در ساز گاريهاي اجتماعي و شخصيت دخيل باشد .درباره ارتباط ورزش با صفات شخصيتي ، آيزنک با گرد آوري ليست مهمي از نتايج تحقيقات ورزش و شخصيت بيان کرد که سه زمينه خوب از شخصيت در رابطه با ورزش از قبيل برون گرايي ، روان رنجوري و روان پريش خويي وجود دارد و برخي از صفات ،حالات و خلق و خوي ارتباط خوبي با رفتار ورزشي دارند.وي مي گويد: « تغييرات ناشي از ورزش در شخصيت به تدريج و آهسته و پس از سالها روي مي دهد ،زيرا ورزش اعمال سيستم عصبي سمپاتيک ،انتظارات و ارزش ها را تغيير مي دهد. » (عبدلي ،۱۳۸۶ ،ص۶۰ و ۶۱).

 

تأثير ورزش در اخلاق و رعايت حقوق ديگران

 چون برنامه هاي تربيت بدني امکان و شرايطي دارد که شخصيت و ماهيت افراد بروز مي کند و آشکار مي گردد لذا رفتار و اعمال ناشايسته شناخته مي شود و جايگزيني خصايص انساني و رعايت قوانين صورت مي گيرد .بدين گونه هر فرد مي تواند از احترام لازم در بين دسته و جامعه خود برخوردار گردد.اين ارتباط

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي اثر بخشي ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامي و کيفيت زندگي جوانان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی