دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

 

داراست . همچنين محقق دريافته است كه پسران نسبت به دختران ناهنجاري رفتاري بيشتري دارند .( رئيسي ، 1382 : 180 ) .

احمد شفيع زاده ، زمينه هاي اجتماعي كجروي با تأكيد بر تأثير خانواده و گروه همالان بر انحرافات اجتماعي جوانان و نوجوانان شهر تهران

شفيع زاده ( 1373 ) پژوهشي را در دانشگاه تهران تحت عنوان ، زمينه هاي اجتماعي كجروي با تأكيد بر تأثير خانواده و گروه همالان بر انحرافات اجتماعي جوانان و نوجوانان شهر تهران انجام داده است ، جامعه آماري اين تحقيق متهمين و مجرمين جوان و نوجوان 15 تا 30 ساله زن و مرد بوده كه مرتكب يكي از انحرافات شده و توسط نيروي انتظامي دستگير شده بودند . حجم نمونه اين پژوهش 358 نفر بوده است . محقق به اين نتيجه كه وضعيت اقتصادي فرهنگي و اجتماعي خانواده و ارتباط با بزهكاران بر گرايش به بزهكاري مؤثر است ( شفيع زاده ، 1373 : 140 ) .

سيد عبدالحسين نبوي ، بررسي عوامل اجتماعي و اقتصادي در شيوع جرايم

سيد عبدالحسين نبوي ( 1374 ) پژوهشي تحت عنوان بررسي عوامل اجتماعي و اقتصادي در شيوع جرايم در مقطع دكتراي رشته جامعه شناسي در سال 1374 در دانشگاه تهران انجام شده است . محقق در اين پژوهش به جنگ و پيامدهاي آن و همچنين نوسازي ، شهر نشيني و توسعه شهري به عنوان عامل وقوع جرايم توجه كرده است . حجم نمونه اين تحقيق 120 نفر از مجرمان شهر اهواز مي باشد . محقق در آخرين به اين نتيجه رسيده است كه موقعيت اقتصادي ، اجتماعي ، معاشرت با دوستان ناباب ، آموزش و پرورش نادرست و نحوه گذراندن اوقات فراغت به گرايش به جرم و بزهكاري موثر است ( نبوي ، 1374 ) .

2-6-2- تحقيقات خارجي

« دتن بورن » استاد مؤسسه روانشناسي تربيتي وابسته به دانشگاه « هومبلد واقع در شهر برلين » پس از انجام تحقيقات در ميان 2553 دانش آموز دختر و پسر در غرب و شرق برلين ، به اين نتيجه رسيده است ، كه 40 درصد از دختران و پسران تاكنون حداقل يك بار در معرض اعمال خشونت قرار گرفته و بيم آن دارند كه خصومت ها افزايش خواهد يافت ، درصدد برآمدند ، مسلح شوند . 17 درصد قربانيان اعمال خشونت اعتراف كرده اند كه اكنون خود نيز به تدريج به ديگران اعمال خشونت مي كنند .(به نقل از خرسند نيا ، 1381: 60 ) .


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد روانشناسی: بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

دسته‌ها: دسته اصلی