دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی اثر بخشی ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامی و کیفیت زندگی جوانان

گوردون و ديمک[1]، 2009). تاثير فعاليت هاي ورزشي بر سلامت جسم و روان در مطالعات مختلفي آزمون شده است(لاندرز، 2005). اين پژوهش قصد دارد تاثير يک دوره فعاليت ورزشي مستمر و منظم را بر کيفيت زندگي، عزت نفس و شادکامي افراد ورزشکار بسنجد. سه متغيري که از مولفه هاي اصلي سلامت روان بوده و هريک در بر گيرنده ابعاد فردي، اجتماعي ، خانوادگي و محيطي ورزشکار مي باشد. لذا هدف پژوهش حاضر بررسي اثر بخشي يک دوره فعاليت ورزشي بر افزايش کيفيت زندگي، عزت نفس و شادکامي افراد ورزشکار مي باشد.

2-1- بیان مسئله

همچنين پژوهش ها نشان داده است که ورزش باعث افزايش سلامت رواني، تقويت احساس ارزشمندي، کاهش اضطراب و افسردگي (گياکوبي، هازون بلاس و فراي[2]، 2005) و افزايش قدرت ذهني (لوي[3] و لوي، 2005) مي شود.

ورزش آثار مفيدي بر روي خلق وخوي افراد دارد، برخي شواهد پژوهشي نشان داده اند که فعاليت عضلاني سبب ترشح موادي در مغز مي گردد که موجب بروز شادي و نشاط در شخص مي شود.  امروزه ورزش در درمان اختلالات روحي و رواني مورد توجه طب ورزش و رواندرماني قرار گرفته است .فشارهاي روحي و عصبي که هر روزه با ماشيني شدن زندگي بيشتر شده و استرسهاي روزمره زندگي افزوده مي گردند، متخصصان و کارشناسان را بر آن داشته است که از ورزش به عنوان واکسني جهت درمان بيماريهاي جسمي و رواني استفاده کنند، زيرا ورزش يکي از ساده ترين، بي خطرترين، کم هزينه ترين و طبيعي ترين راههاي مقابله با مشکلات جسمي و روحي است(بنايي، 1384). ورزش زمانيکه به صورت گروهي انجام شود باعث مي شود تا افراد با همديگر در تماس و ارتباط باشند، روابط اجتماعي فرد را تقويت ميکند و بيان احساسات، بدن را شکوفا مي سازد،  همچنين  فعاليت  هماهنگ، يکي از روش هايي است که اثرات مفيدي بر خلق وخو و تفکرات فرد دارد و افکار منفي و مخرب را از بين مي برد(گرافت[4]، 2000).

2- Gucciardi,  Gordon & Dimmock

[2] -Giacobbi, Hausenblas, & Frye

[3] -Lowy

[4] -Graft


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي اثر بخشي ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامي و کيفيت زندگي جوانان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی