دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

مراقبت توسط دیگران زمینه سازی شد تا اینکه به طور تجربی نیروهای توانمند تر از افراد عادی در جامعه شناسایی شد و به صورتهای متفاوت و با وسایل مختلف به مراقبت از افراد واموال جامعه پرداختند(منبع قبلی:( 42.

 

1-2) بيان مسأله:

عملكرد پليس بر احساس امنيت مردم مي تواند در شناخت نيازهاي مردم درحوزه هاي مختلف و نقاط ضعف و قوت آن مؤثر باشد .

پژوهشگر در انتظار آن است که بداند ناامني چگونه بوجودمي آيد؟ ناامني حاصل خلأ چه مولفه هايي است؟

احساس امنيت و امنيت دو مقوله درهم تنيده ولي جدا از هم هستند. چرا كه ممكن است در جايي امنيت باشد ولي بنا به دلائلي مردم احساس امنيت نكنند و يا بالعكس . دراين تحقيق نيز برآنيم كه بدانيم جامعه آماري مورد نظر در محل زندگی خود احساس امنیت می  كنند؟ و درک و نگرش عامه مردم (پاسخگویان) نسبت به احساس امنیت و عملکرد پلیس چگونه است ؟

 

1-3) اهمیت و ضرورت انجام تحقيق :

از آنجائي كه حيات انسان از بدو تولد با محافظت و مراقبت تضمين و تأمين مي گردد ، چرا كه بيماريها وآسيب ها و خطرات محدود به دوران خاصي از زندگي نيست و در تمام مراحل زندگي وجود دارند.

نياز به شرايط بدون خطر و امن يك نياز دائمي است و پاياني ندارد . چنانچه سلسله نيازهاي مزلو، نيز حكايت همين مدعاست و مزلو نيازهاي ايمني (امنيت ، ثبات ، وابستگي ، حمايت ، رهايي از ترس ، نگراني و آشفتگي ، نياز به سازمان ، نظم ، قانون ، محدوديت ، داشتن حامي مقتدر و…..) را نخستين نياز رواني بعد از نيازهاي فيزيولوژيك مي داند كه تأمين و ارضاي بقيه نيازها يعني نيازهاي مربوط به عشق و محبت ، عزت نفس و خود شكوفايي به برآورده شدن اين نياز در انسان بستگي دارد، ارضاي نيازهاي ايمني مستلزم  پايداري ، امنيت و رهايي از ترس و اضطراب است . نشانه آشكار نيازهاي ايمني درانسانها ، ترجيح آنها براي دنيايي عادي ، منظم و قابل پيش بيني است كه بتوانند روي آن حساب كنند و درآن وقايع غير قابل كنترل ، گيج كننده و يا وقايع خطرناك ديگر رخ ندهد. جامعه و محيط مناسب و تحت اداره صحيح ، معمولاً به حد كافي موجبات امنيت خاطر اعضايش را فراهم مي آورد. بنابراين به يك مفهوم واقعي اعضاي آن جامعه داراي هيچگونه نيازهاي ايمني به مفهوم (( محركهاي فعال))

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی