دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

ملا حسين كاشفي سبزواري از جمله كساني است كه صاحب كتاب­هاي بسيار به زبان فارسي بوده و نثر او مورد استقبال فراوان قرار گرفته است،آثاري كه در زمينه­هاي گوناگون حديث، تفسير، ادبيات، اخلاق، تاريخ، نجوم و علوم غريبه نوشته شده است.

“جواهرالتفسير” اولين كتاب  تفسير  وي و از تفاسير مهم فارسي است كه در آن مباحث مقدماتي خوبي كه اطلاع از آن­ها در تفسير مفيد است، بيان شده و هم­چنين از استنادات، روش­ها و رويكردهاي متنوع در تفسير آيات بهره برده است. با وجود استقبال از آثار كاشفي در جوامع فارسي زبان، تاكنون اين تفسير چندان مورد توجه قرار نگرفته و در مورد روش مفسر در طرح مباحث تفسيري كاري انجام نشده است. تحقيق و تصحيح كتاب، به همّت دكتر جواد عباسي صورت گرفته و ايشان در مقدمه­اي درازدامن از كاشفي و آثارش نوشته­اند اما در اين مقدمه درباره­ي روش تفسيري مفسر به تفصيل سخن گفته نشده است و هم­چنين مصحح  به  مقايسه و مقابله چهار نسخه خطي از جواهرالتفسير پرداخته است.

1-2- هدف­هاي تحقيق

  • شناسايي و معرفي هرچه بيشتر تفسير “جواهرالتفسير” كه حتي در بين متخصصان اين رشته ناشناخته است.
  • شناخت شخصيت علمي ملا حسين كاشفي.
  • آشنايي و معرفي مباحث مقدماتي بر”جواهرالتفسير”
  • بررسي روش­ها وگرايش­هاي تفسيري كاشفي در “جواهر التفسير”

 

 

1-3- ضرورت انجام تحقيق

باتوجه به اين كه كاشفي در قرن نهم(ه.ق) در علوم مختلفي سرشناس بوده و از آن زمان تاكنون نيز از شهرت علمي خاصي برخوردار است، به گونه­اي كه نويسنده­ي كشف الظنون از آسياي صغير، شرح حال اين مفسر را در كتابش آورده و علاوه بر اين، مورخان هم­­عصرش مانند: غياث الدين خواندمير و متأخراني

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تحليل روش شناختي جواهرالتفسير

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

دسته‌ها: دسته اصلی